treść
author
104 postów | 66 komentarzy | 49975 odsłon
Ludzie, Polacy, co się z wami porobiło?
0 0
Dodany: 2014-02-10 21:01

Sam Bareja by tego nie wymyślił
Sam Bareja by tego nie wymyślił.
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że żyję nie w Polsce, ale w polskim matrixie. Każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu, że ogłupienie naszego społeczeństwa sięga, a może już sięgnęło, zenitu. Gołym okiem widać, że ludzie zatracają instynkt samozachowawczy, ulegając powszechnej manipulacji i co najdziwniejsze, manipulacji wcale nie podprogowej, ale tej zwykłej, nachalnej i bezczelnej, sączącej się ze wszystkich możliwych źródeł. A nasze społeczeństwo, jak społeczeństwo, łyka wszystko bezrefleksyjnie, akceptuje, a przynajmniej nie wyraża zdecydowanego sprzeciwu, nawet w stosunku do decyzji wymierzonych bezpośrednio przeciwko sobie. Wystarczy przytoczyć tu kilka spraw oczywistych, które dotykają każdego z nas, bo wiadomo, że np. wydłużenie wieku emerytalnego, sprawa OFE, opieka zdrowotna, a raczej jej brak oraz powszechne okradanie społeczeństwa w majestacie prawa, to tylko niektóre sprawy, na które nie byłoby zgody w innych krajach, w których ludzie dawno wyzbyli się mentalności niewolnika, co Polakom nie udało się do tej pory.

Pomijając te sprawy, zdawałoby się zasadnicze, nawet w sprawach o wymiarze mniejszej rangi, bo symbolicznym, daje o sobie znać małostkowość i głupota Polaków, będąca konsekwencją manipulacji i prania naszych mózgów. Od momentu katastrofy smoleńskiej jesteśmy świadkami, czy jak kto woli obserwatorami, kuriozalnych uzasadnień powodów odmowy upamiętnienia  ofiar Smoleńska, w szczególności zaś Prezydenta Kaczyńskiego, w postaci pomników, tablic czy nazw ulic. Często odmowy uzasadnia się tym, że patronem ulicy może być osoba, która odznaczyła się szczególnymi zasługami oraz, że jest to możliwe nie wcześniej niż 5 lat od jej śmierci. Okazuje się, że nie ma jednak najmniejszych przeszkód, żeby ulicom nadawać nazwy fikcyjnych bohaterów. Znane mi są nazwy ulic, którym patronują Bolek i Lolek, Kubuś Puchatek, itp.

A teraz, mamy oto najnowszą propozycję stołecznych radnych, którzy zaproponowali, aby patronem skrzyżowania ulic Terespolskiej i Stanisławowskiej na Pradze-Południe został bohater filmu "Miś"- Ryszard Ochódzki. W kontekście tej propozycji, nie pozostaje nic innego, jak pogratulować radnym Warszawy doskonałego pomysłu, zwłaszcza docenienia dla stolicy, a może nawet Polski, zasług bohatera filmu Barei.

Nie ulega wątpliwości, że z takim konkurentem, jak prezes Ochódzki, Prezydent Lech Kaczyński przegrywa w przedbiegach i to nie tylko w Warszawie.

Przemawia przeze mnie gorzka ironia, dlatego pytam:

Ludzie, Polacy, co się z wami porobiło?

 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/73856-na-uhonorowanie-tragicznie-zmarlego-prezydenta-miejsca-nie-ma-ale-co-innego-prezes-ochodzki-bohater-misia-patronem-warszawskiego-ronda

POWIĄZANE PUNKTY WIDZENIA
PRZECZYTAJ TAKŻE
Punkt widzenia
marsie
2016-03-27
0
1
0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło