treść
author
Redakcja - Blog Redakcji- artykuły, komentarze, wywiady i przedruki.
444 postów | 863 komentarzy | 411647 odsłon
Wycofać Wojsko Polskie z Afganistanu, bo Obama...
Śšwiat
Dodany: 2012-12-20 20:50

...zlekceważył petycję Polaków!- pisze Rajmund Pollak z Podbeskidzia
Ponad  50.000 Polaków podpisało petycję do Prezydenta USA, wystosowaną z inicjatywy Stowarzyszenia „Solidarni 201o” o  następującej treści:
PETYCJA DO ADMINISTRACJI BARACKA OBAMY o wsparcie Narodu Polskiego w powołaniu międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn  katastrofy pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 r.
 
10 kwietnia 2010 r. Prezydent Polski, Pierwsza Dama oraz 94 najwyższych urzędników państwowych zginęło w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji.
 
Rosjanie są sędzią we własnej sprawie. Śledztwo prowadzone jest przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Mimo iż feralny lot był lotem wojskowym, MAK prowadzi śledztwo ag załącznika 13 konwencji chicagowskiej, która odnosi się wyłącznie do lotów cywilnych. Wszystkie dowody a wrak samolotu, czarne skrzynki znajdują się w Rosji i dostęp do nich jest niezwykle ograniczony. Sam wrak samolotu był niszczony tuż po katastrofie.
 
Konkluzją finałowego raportu (MAK) jest fakt, że główną przyczyną katastrofy był błąd pilotów, uderzenie w brzozę oraz złe warunki atmosferyczne.
 
Tenże raport został podważony przez wielu naukowców. Dodatkowo wielomiesięczne badania naukowe wykazały iż najprawdopodobniej przyczyną  katastrofy były dwie eksplozje. Mamy prawo znać prawdę !
W odpowiedzi władze USA oświadczyły m.in.:
„Biały Dom otrzymał petycję z prośbą o wsparcie międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu TU-154, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.
W odpowiedzi na państwa petycję zwracamy uwagę, że zarówno władze Polski, jak i Rosji przeprowadziły własne dochodzenia. Prowadząc je, Polska i Rosja zgodziły się na przestrzeganie zapisów konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, która ustala standardy i zalecane praktyki w śledztwach dotyczących cywilnych katastrof lotniczych. Oba kraje opublikowały wyniki swoich dochodzeń” ….

Zatem kolejny już raz Barack  Obama  okazał zupełną obojętność wobec Polaków!
Przypomnę dotychczasowy „dorobek” obecnego prezydenta USA w zakresie  lekceważenia, a nawet znieważania Polaków!
Barack Obama obiecywał, że zniesie wizy dla Polaków jeszcze przed upływem pierwszej kadencji i nie dotrzymał słowa, a zatem nas oszukał!
Obecny Prezydent USA tchórzliwie wycofał się z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce, czyli zachował się jak pospolity oszust, który publicznie deklaruje przyjaźń, a w rzeczywistości dba tylko i wyłącznie o korzyści dla siebie.
Arogancja i zakłamanie obecnego Prezydenta USA  było najbardziej spektakularne podczas jego rozmów z Dmitrijem Miedwiediewem, któremu dał do zrozumienia, że Ameryka będzie jeszcze bardziej uległa wobec Rosji, gdy Obama zostanie wybrany na drugą kadencję.
Nie wiedząc, że jest jeszcze nagrywany zwierzył się swojemu moskiewskiemu protektorowi,  że :
To moje ostatnie wybory. Po wyborach będę miał większą elastyczność, swobodę ruchu „….
Dla Polaków może to oznaczać następną Jałtę, bo aktualny Prezydent USA niedwuznacznie dał do zrozumienia, że nie ma najmniejszego zamiaru bronić Rzeczypospolitej  przed zagrożeniami ze strony odradzającego się moskiewskiego imperium.
Barack Obama zachował się jak ostatni tchórz po tragedii smoleńskiej z 10. kwietnia 2010 roku, bo nawet nie miał odwagi przylecieć samolotem na pogrzeb wiernego sojusznika USA, Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego!
Przywódca światowego mocarstwa wystraszył się chmurki pyłu wulkanicznego, która unosiła się poniżej pułapu przelotu  samolotów !
Barack Obama znieważył wszystkich Polaków używając kłamliwego sformułowania o rzekomych …”polskich obozach śmierci”…
Prezydent USA powiedział : ….. „Jan Karski został przeszmuglowany do getta warszawskiego i do polskiego obozu śmierci”….
Niewielu było w historiiprezydentów obcych państw, którzy w tak potworny sposób znieważyli  wszystkich Polaków.
Barack Obama wykazał przy tej okazji swoje nieuctwo, bo nie nabył  się w szkole tej podstawowej wiedzy, że hitlerowskie obozy śmierci były niemieckie!
Polacy natomiast  walczyli z nazizmem hitlerowskim najdłużej ze wszystkich nacji, bo od 1 września 1939 roku, kiedy to Amerykanie nie chcieli umierać za Gdańsk aż do 9 maja 1945 roku, gdy nad Berlinem załopotała biało-czerwona flaga!
Zatem Barack Obama okazuje nam przyjaźń tylko dla celów propagandowych, ewentualnie wtedy, gdy potrzebuje krwi naszych żołnierzy.
Rząd R.P. oraz Prezydent Bronisław Komorowski, w odpowiedzi na tak wiele aktów lekceważenia Polski i Polaków ze strony  Białego Domu powinni jak najszybciej,  podjąć decyzje o natychmiastowym wycofaniu, najlepiej już w styczniu 2013roku Wojska Polskiego  z Afganistanu!
W imię jakich racji żołnierze polscy mają umierać w Azji dla interesów USA, którego prezydent Barak Obama tak wiele razy zlekceważył Rzeczpospolitą ?
Dlaczego Polska ma wydawać miliardy dolarów na wojnę w Afganistanie w czasie, gdy brakuje pieniędzy na leczenie polskich dzieci, coraz więcej bezdomnych w Rzeczypospolitej zamarza na śmierć z  powodu rosnącej biedy, a ilość bezrobotnych wzrasta z każdym miesiącem o kolejne dziesiątki tysięcy?
Wojsko Polskie powinno bronić granic Rzeczypospolitej, a nie  polityki  Baracka Huseina Obamy w Azji!

Rajmund Pollak
Tagi: petycja
Średnia ocena 0.00 (0 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło