treść
author
342 postów | 205 komentarzy | 187682 odsłon
W czyim interesie występuje Donald Tusk
Śšwiat
Dodany: 2014-03-07 02:29

Czy polscy politycy są już faktycznie tak nierozumni czy zależni od możnych tego świata?

"Z punktu widzenia prawa ukraińskiego działania Rady Najwyższej są sprzeczne z konstytucją - pisze Robert Sknadaj w portalu  opowiem.com  - Procedura zmiany konstytucji wymaga zgody 2/3 całkowitej liczy posłów w dwóch głosowaniach. Przy braku większości posłów Partii Regionów oraz Komunistycznej Partii Ukrainy, stanowiących niemal połowę parlamentarzystów, przegłosowano zmianę konstytucji po jednym głosowaniu, dzięki głosom opozycjonistów (posłowie Partii Regionów i Komuniści zagłosowali przeciw).

Również zdymisjonowanie prezydenta odbyło się z naruszeniem ustawy zasadniczej. Ukraińska konstytucja głosi, iż odsunięcie urzędującego prezydenta może nastąpić w czterech przypadkach: osobistego ogłoszenia dymisji na posiedzeniu parlamentu, dymisji ze względu na stan zdrowia, impeachmentu oraz śmierci. Janukowycza odsunięto dzięki jego „samousunięciu się” z urzędu, które wynikało z faktu, iż „nie można się było do niego dodzwonić”. Zignorowano procedury konstytucyjne oraz naruszono ugodę z 21 lutego. Również zdymisjonowanie odbyło się w wątpliwy z prawnego punktu widzenia sposób.

Usunięcie kolejnych członków rządu motywowano ich „skorumpowaniem”. Bez orzeczenia sądu wydawanie podobnych sformułowań pozostaje bezprawne i jako takie nie może być powodem pozbawienia funkcji. Rada przekroczyła także swoje uprawnienia przy uwalnianiu Julii Tymoszenko. Była premier została skazana za nadużycie władzy przy podpisywaniu umowy gazowej z Rosją w 2009 roku. Rada podjęła decyzję o usunięciu paragrafu o nadużyciu władzy z kodeksu karnego i przegłosowała jej uwolnienie z więzienia, wkraczając tym samym w kompetencje władzy sądowniczej. Przeciwnicy uwolnienia byłej premier wytknęli Radzie stosowanie prawa wstecz. Podobnie sprawa się miała z 23 innymi osobami uznanymi za więźniów politycznych (m. in. Dmytro i Serhij Pawłyczenkowie, skazani za zabójstwo sędziego Wołodymyra Trofimowa i jego rodziny)".

Ukraińscy buntownicy, wspierani przez finansjerę zachodnią i Unię Europejską, chwytali się i chwytają wszelkich niegodziwych i zbrodniczych sposobów w celu zdobycia władzy. Nagranie rozmowy telefonicznej pomiędzy szefem spraw zagranicznych UE Catherine Ashton i estońskim ministrem spraw zagranicznych Urmasem Paetem ujawniło informację, którą Paet otrzymał od lekarki Olgi Bohomolec z kijowskiego Majdanu. Bohomolec, ratująca ofiary snajperskiego ostrzału, oskarżyła koalicyjną opozycję o użycie snajperów i zabijanie zarówno demonstrantów cywilnych, jak i policjantów w Kijowie, a nie obalony rząd Janukowicza (krótki film - wideo pod tekstem).

Wspomniana wyżej finansjera zachodnia, a także Unia Europejska (czytaj: Niemcy) mają swoje interesy na Ukrainie i próbują przeforsować swe racje wbrew przyzwoitości i prawu.

ALE  POLSCY  POLITYCY?  Czy oni już faktycznie są tak nierozumni czy zależni od możnych tego świata? Po dzisiejszym szczycie w Brukseli, na którym obecny był nielegalny premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, puszył się Donald Tusk:

"Zaproponowałem podczas obrad, by UE pilnie podpisała umowę stowarzyszeniową z Ukrainą (tzn, z nielegalnie powołanym Jaceniukiem - przypis ZB). Po apelu premiera Ukrainy coraz więcej przywódców Państw UE zaczęło skłaniać się ku temu scenariuszowi. (...) Efektem szczytu jest utrzymanie, a nawet wzmocnienie jednolitej Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, całej wspólnoty Zachodu. To wydaje się rzeczą absolutnie kluczową i Polska także to podkreślała wielokrotnie".

Biedny ten Naród, który ma takich przywódców.

Średnia ocena 0.00 (0 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
Śšwiat
marsie
2017-11-24
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
@Redakcja, AS - Nie kilku, lecz wiele tysięcy nacjonalistów ukraińskich. Zagrożenie dla Polski jest z kilku stron. W interesie Polski w tej aktualnej sytuacji była rozważna polityka, a nie pchanie się do Kijowa czy drażnienie Rosji. My nie jesteśmy (nie powinniśmy być) po prostu stroną konfliktu.
Nie widzę szczególnych związków z tragedią tzw. smoleńską. Rosja odegrała tam pomocniczą rolę. Ci co zdecydowali o tamtym zamachu, żyli i żyją w innych krajach.
zygmuntbialas 2014-03-08 14:20:12
0 0
Uważa Pan, że zagrożenie płynące z Ukrainy od kilku nacjonalistów jest większe niż zagrożenie ze strony Rosji?

Nie widzi Pan związku wydarzeń z dni 9-10 kwietnia z Rosją?
AS
Redakcja 2014-03-08 10:52:22
0 0
@Redakcja, AS - Dziadkowie tych nacjonalistów wymordowali około 100 tysięcy Polaków w latach 1943 - 44, a teraz ich wnukowie są powoływani do rządu Jaceniuka. To powinno wystarczyć, by mieć określone zdanie o aktualnych wydarzeniach.
Jestem oczywiście konsekwentnie za dystansem i bezstronnością z bardzo wielu względów. Najważniejszymi są: mizeria polska i brak jakiegokolwiek wyjaśnienia wydarzeń 09 - 10 kwietnia 2010. Mogę powiedzieć, że "ukraińskie pompowanie" w mediach jest odwracaniem uwagi Polaków od spraw dla nich najważniejszych: biedy, emigracji, wykupu ziemi przez cudzoziemców itd.
ZB.
zygmuntbialas 2014-03-08 09:35:39
0 0
Tak, tak podobnie jak za rządów Putina mieliśmy świetne stosunki z Moskwą.

Nie zgadzam się, żeby zachowanie dystansu i bezstronności było tu jakimś wyjściem. Nie reagowanie na zło jest nie tylko złem, ale także oznaką tchórzostwa i przyzwoleniem na rozprzestrzenianie sie zła.

Lech Kaczyński powiedział: dziś Gruzja, jutro Ukraina, później kraje nadbałtyckie a na końcu Polska. I ten scenariusz się sprawdza.

Co do nacjonalistów. Ja też jestem im przeciwny, ale nie można powiedzieć, że to oni przejęli władzę, że oni dokonali przewrotu. Ponoć w rządzie są jacyś banderowcy. Jeżeli tak, to źle, ale to nie przekreśla tego pięknego zrywu Ukraińców.

Wytłuszczanie ukraińskiego nacjonalizmu odwraca uwagę od meritum problemu.

AS
Redakcja 2014-03-08 08:31:14
0 0
@Redakcja, AS - Ja właściwie nie zajmuję się ani Ukrainą, ani Rosją. Interesuje mnie mój kraj, który jest w mizernym stanie, z czym się Pan zapewne zgodzi.
A jeśli tak, to w żywotnym interesie Polski było i jest zachowanie dystansu i bezstronności. Zwrócę tu uwagę na to, że za rządów Janukowicza stosunki polsko - ukraińskie układały się całkiem przyzwoicie. Nawet był znaczny plus w stosunku do Juszczenki, bo Janukowicz ucierał trochę nosa nacjonalistom.
ZB.
zygmuntbialas 2014-03-07 22:45:00
0 0
Trudno żeby 46 mln ludzi wyszło na ulicę. Wielu tak samo jak u nas w latach 70 i 80 wybrało propagandę komunistów.

Jedna relacja lekarki niczego nie przesądza i nie ma znaczenia kto ją relacjonuje, bo to jest jedna relacja, jednej lekarki.

Poza tym wypowiedź tej lekarki dokładnie się wpisuje w propagandę Putina. Tego samego Putina, który mówi, że nie ma rosyjskich wojsk na Krymie.

Nie trzeba znać książkowych definicji aby manipulować. Są setki sposobów i blogerze wiedzą jak to robić intuicyjnie. Często nie znając nazewnictwa danej formy manipulacji.

"Właśnie widzę bardzo wyraźnie: kręgi żydowskie i niemieckie. " - nie ma żadnych na to dowodów. Tzn. Ja nie twierdzę że jakieś grupy interesu z Zachodu nie chcą wykorzystać Ukrainy, bo pewnie chcą - ale to nie przekreśla całego Zachodu, który jest cywilizowany.

Czego nie można powiedzieć o władzach Rosji i sporej części Rosjan. Patrz ostatnie gwałty rosyjskich żołnierzy na nastolatkach. Wojsko i służby rosyjskie to po prostu dzicz. Zawsze tak było w historii i nic się nie zmieniło. Historia magistra vitae est.

AS
Redakcja 2014-03-07 22:31:26
0 0
@ Redakcja, AS - Trudno odnieść się w kilku zdaniach do Pańskich zarzutów. Ja właściwie przedstawiłem to, co mam do powiedzenia w powyższej notce, a całość o świecie w 912 notkach w S24. Zwrócę tylko uwagę na 3 drobne fakty:
--- Majdan nie jest całym narodem ukraińskim.
--- Nie manipuluję, bo nie reprezentuję nikogo, tylko siebie, a ponadto nie mam przygotowania w tym kierunku.
--- Nie ma "jakiejś tam Bohomolec". To jest lekarka, która ratowała rannych z obu stron. Jej relację przekazuje szczebel estońskiego MSZ.
--- Pisze Pan do mnie: "Nie widzi Pan nawet kto dokonał tego obalenia?". - Właśnie widzę bardzo wyraźnie: kręgi żydowskie i niemieckie.
zygmuntbialas 2014-03-07 22:07:36
0 0
Nikt Pana nie wygania, ale Pana manipulacje i wrogość wobec Zachodu są aż nadto widoczne.

No to czyje interesy reprezentuje ten Tusk?
Napisał Pan wyraźnie, że Janukowycz jest prawowicie wybranym prezydentem. W dodatku nie widzi Pan podstaw dlaczego został zdymisjonowany. Ba! Nie widzi Pan nawet kto dokonał tego obalenia?

Z Pana notki wynika, że nowy reżim go obalił. Traktowanie jak prawdy objawionej jakiejś tam Bohomolec jest zupełnie niepoważne.

AS
Redakcja 2014-03-07 18:31:31
0 0
@Redakcja, AS - Nie jestem prorosyjski ani proukraiński. Interesuje mnie przede wszystkim los mojego kraju - Polski. Tytuł brzmi: "W czyim interesie występuje Donald Tusk". - I to było tematem powyższej notki.
Pisać w Pańskim portalu oczywiście nie muszę.
ZB.
zygmuntbialas 2014-03-07 18:25:49
0 0
Takiego nagromadzenia bzdur w jednym teksie dawno nie czytałem. Toleruję różne rzeczy, które Pan tu pisze bo u mnie się nie wyrzuca za poglądy. Widać selektywne wybieranie faktów i prorosyjskość aż bije z Pana tekstu.

Oskarżanie opozycji o bezprawne usunięcie zbrodniarza Janukowycza jest nie na miejscu. Jak można bezprawnie usunąć kogoś kto w skutek oszustw wyborczych zdobył władzę - kogo obalił SUWEREN czyli NARÓD. Naród nie chciał putinowskiej marionetki przy władzy. Naród ma większą władzę niż jakikolwiek dyktator - ale naród wolny mentalnie a takim narodem są Ukraińcy - w przeciwieństwie do Polaków.

AS

AS
Redakcja 2014-03-07 17:18:01
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2017 - LISTOPAD
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło