treść
author
104 postów | 66 komentarzy | 48374 odsłon
To też wina PiS-u.... dlatego: PiS-ie nie śpij!
Polska
Dodany: 2016-03-20 13:29

PiS-ie, nie śpij! Dotrzyj do ludzi, bo tracisz elektorat.....

 

Okazuje się, że niekończący się jazgot, mający na celu deprecjonowanie wszystkich poczynań nowej władzy, przynosi spodziewane rezultaty, oczywiście spodziewane przez jazgoczących i tych, którzy temu jazgotowi sprzyjają, czyli przeróżnym mediom, które udostępniają swoje szpalty i studia przedstawicielom wszelkiej maści opozycji, z wyszczególnieniem tej, która nie może pogodzić się z utratą koryt.

O oddźwięku, jaki jest tego efektem coraz bardziej można się przekonać na przysłowiowej ulicy, czyli w kontaktach bezpośrednich z ludźmi, czy to w pracy, czy w sklepie, czy podczas jakichś spotkań rodzinnych, czy towarzyskich.

Właściwie do przewidzenia było, że niezadowolenie społeczne, umiejętnie podsycane, szybko da o sobie znać, dlatego nie ma się co oszukiwać, że jest dobrze tylko dlatego, że sondaże poparcia dla rządzącej opcji oraz jej przedstawicieli nie są złe.

Cały czas trzeba pamiętać, ile pracy i wysiłku trzeba było włożyć, by ta przysłowiowa ulica w końcu zagłosowała przeciwko mafii i złodziejom. Dlatego nie należy zasypiać gruszek w popiele, tylko trzymać rękę na pulsie i reagować na oczywiste insynuacje, mające na celu zdeprecjonowanie i podważenie wiarygodności rządu PiS-u - rządu, który po niecałych czterech miesiącach formalnego sprawowania władzy jest rozliczany ze wszystkich wyborczych obietnic tak, jakby kolejne wybory miały się odbyć już za miesiąc.

Kreśląc te słowa, wcale nie mam na myśli atmosfery wokół TK, czy innych „antydemokratycznych” poczynań PiS-u – ustawy o policji, medialnej, czy czego tam jeszcze opozycja nie wymyśli. Tym razem, chodzi o sprawę, która bezpośrednio dotyczy milionów ludzi w Polsce - tej rzeszy społeczeństwa, która jest nie tylko potencjalnym, ale rzeczywistym elektoratem, mającym wpływ na wynik wyborczy..

Właśnie mija marzec, miesiąc, w którym co roku miliony ludzi oczekują na podwyżki swoich, często bardzo niskich, świadczeń emerytalnych oraz rentowych. Od dawna było wiadomo, że tegoroczna waloryzacja tych świadczeń będzie bardzo niska, a zapisał to już rząd PO w opracowanym przez siebie budżecie, który rząd PiS-u mógł skorygować już tylko w niewielkim stopniu.

To co było zapisane i obiecane, właśnie stało się faktem. Ludzie dostali podwyżki w wysokości od 3 do 5 zł. Zaskoczenie? Nie, ale okazuje się, że nie dla wszystkich. Są tacy, a jest ich coraz więcej, którzy za niską waloryzację obciążają, nie kogo innego, ale rząd PiS-u, bo przecież obiecali.....

Szkoda tylko, że ludzie nie pamiętają, że akurat tego nikt im nie obiecał. Nie pamiętają również, że tę skalę podwyżki prognozował i przyjął poprzedni rząd.

Zresztą oczywista prawda jest taka, że czy ten rząd, czy tamten, wysokość podwyżki świadczeń byłaby taka sama, to znaczy taka jaka jest, bo nie wynika ona z widzimisię rządzących, ale z ustawy emerytalnej, a konkretnie 88 i 89 artykułu tej ustawy, na mocy których obecnie świadczenia rosną o wskaźnik inflacji i 20 procent realnego wzrostu płac. W związku z tym, że inflacja za rok 2015 była ujemna i wyniosła -0,9%, a wzrost płac również bardzo niski, realny wskaźnik waloryzacji świadczeń wyniósł 0,24%.

W związku z niską waloryzacją rent i emerytur Sejm uchwalił ustawę o jednorazowym dodatku do emerytur i rent poniżej 2 tys. zł.

Kwoty dodatków są zróżnicowane w zależności od wysokości wypłacanych emerytur czy rent - 400 zł dla otrzymujących świadczenia do 900 zł, 300 zł przy świadczeniu 900-1100 zł, 200 zł przy świadczeniach między 1100-1500 zł i 50 zł dla otrzymujących pomiędzy 1,5 tys. a 2 tys. zł.

Dodatek trafi do 6,5 mln świadczeniobiorców. Limit wydatków na te dodatki w projekcie budżetu na 2016 rok został określony na 1,41 mld zł. Dodatek jest zwolniony od podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Będzie wypłacany z urzędu, a nie na wniosek uprawnionych.

Uważam, że sprawa waloryzacji świadczeń rentowych i emerytalnych została przez rząd PiS-u zmarginalizowana. Odnoszę wrażenie, że rządzący uważają, iż z formalnego punktu widzenia zrobili wszystko, co było do zrobienia, szkoda tylko, że zarówno przy tej okazji, jak i przy innych, są nieco oderwani od naszej polskiej rzeczywistości.

Nie wystarczy bowiem coś załatwić i odłożyć na półkę, trzeba jeszcze dotrzeć do społeczeństwa z odpowiednim przekazem, by rozwiać wątpliwości, jakie ludzie mają, a mają ich bardzo wiele, szczególnie, że większość nie ma pojęcia o mechanizmie przyznawania podwyżek rent i emerytur.

Chciałabym, by do rządzących dotarło, że wśród świadczeniobiorców jest wielkie niezadowolenie z wysokości przyznanych podwyżek, a winą za ten stan rzeczy oczywiście obwiniają PiS i już żałują, że oddali na tę opcję swój głos.

Zatem, PiS-ie, nie śpij! Dotrzyj do ludzi, bo tracisz elektorat z powodu słabej komunikacji, która po wyśmienitej kampanii wyborczej, wyraźnie zaczęła zawodzić.

 

 

Syzyfoptymista

 

 

http://www.polskieradio.pl/42/3165/Artykul/1582098,W-marcu-bedzie-jednorazowy-dodatek-do-rent-i-emerytur-od-50-do-400-zl-Prezydent-podpisal-ustawe

http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-sredniorocznego-wskaznika-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-ogolem-w-2015-r-,50,3.html

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MARZEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło