treść
author
Redakcja - Blog Redakcji- artykuły, komentarze, wywiady i przedruki.
444 postów | 863 komentarzy | 411174 odsłon
Prezes Kaczyński zaczyna od złej strony
Przegląd mediów
Dodany: 2016-07-12 11:50

Podpisuje się pod słowami Anne Applebaum, które portal Wpolityce przedrukował z Gazety Wyborczej, a brzmią one:

Podpisuje się pod słowami Anne Applebaum, które portal Wpolityce przedrukował z Gazety Wyborczej, a brzmią one:

„Pan Kaczyński nie rozumie świata. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, gdzie mnie zaczepia, mówi też, że jego rząd potrzebuje dobrej agencji PR, żeby dbała o reputację rządu. Żaden PR ani pudrowanie wizerunku nie pomoże władzy, która zaprzecza prawdzie i rzeczywistości. Agencji i kampanii wizerunkowych potrzebują dyktatury i reżimy typu Arabii Saudyjskiej czy prezydenta Putina. Wydają miliony i nic im to nie pomaga. Kaczyńskiemu też nie pomogą. Problemem jest nie zły PR, ale to, co władza PiS robi”


Prezes Kaczyński myśli, że agencje PR zapewnią rządowi PiS dobrą prasę? Nic z tych rzeczy. Żeby nie wiem jakie materiały prasowe, zdjęcia i video tworzyły te agencje, nic się nie zmieni. Problemem jest struktura własności mediów. Trzeba być nieskończenie naiwnym, by uznać, że kapitał w mediach nie wpływa na ich działanie. To jest sprawa kluczowa. Prezes o tym wie, ale nic nie robi w tym zakresie. POLSKIEMU* rządowi potrzebne są polskie media, z polskim kapitałem. Mam tu na myśli zarówno kapitał pochodzący od rządu, jak i kapitał pochodzący z polskich firm i banków.

Agencje PR mogą dać z siebie wszystko, ale i tak TVN będzie pokazywał kwaśną minę prezydenta Dudy, czy prezesa Kaczyńskiego **. Będą pokazywali jak się Duda pośliznął, zamiat tego co Duda osiągnął na spotkaniu za granicą.

Jeszcze raz wrócę do tego co powiedziała Applebaum:

„Problemem jest nie zły PR, ale to, co władza PiS robi”


Pełna zgoda. Otóż rząd PiS narusza interesy możnych tego świata praktycznie w każdym swoim działaniu. Nic dziwnego, że w niemieckich, żydowskich, amerykańskich, rosyjskich i innych mediach jest taki klangor. Wie to Applebaum i wie Kaczyński, choć Applebaum będzie udawała, że w kraju nad Wisłą demokracja jest zagrożona. Będzie mówiła, że PiS „zaprzecza prawdzie i rzeczywistości”. Rzeczywiście, zaprzecza, bo ta rzeczywistość nie znosi polskiej wolności. Bo prawda jest tylko wtedy jak rządy realizują to, co się podoba określonym grupom interesu.

Potrzeba nam polskich mediów od zaraz. Polskich tygodników, polskich telewizji, polskich portali i polskiego radia. Potrzeba nam przychylności zagranicznych mediów i nowych inicjatyw medialnych za granicą.

*pisane z caps lockiem bo to jeden z niewielu polskich rządów wybranych po 1945 roku

** niekorzystne ujęcie z YouTube za Wpolityce.pl. Tak się dziś manipuluje czytelnikiem i dziś już chyba - co stwierdzam z przykrością - każdy redaktor to stosuje

Tagi: polska
Średnia ocena 0.00 (0 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło