treść
author
Agata 55 - Spostrzeżenia
106 postów | 14 komentarzy | 33770 odsłon
Popiół i jedynie on
Religia
Dodany: 2018-02-14 17:19

Wszystko to marność nad marnościami

Ten dzień aż prosi o refleksję w każdym z nas.Niczym kohelet stajemy w obliczu znaków zapytania.Tak naprawdę nie jest wiadomo, kim jesteśmy i dlaczego nas stworzono.
Wciąż dudnią słowa o prochu i niczym, o tej marności nad marnościami,którą zostaliśmy obdarowani niczym testem.
Nim dowiemy się ostatecznie, jaka jest nasza jakość,zostaje nam posypać głowę popiołem ku uzmysłowieniu,że obojętnie jak zabłyśniemy tutaj niczym gwiazda,prawda o nas jest prozaiczna do bólu.
Popielec jest surowy w swoim dyktacie i nie zostawia złudzeń. Ludzka pycha w starciu z nim jest odrażająca i więdnie.
Buntuję się codziennie,spekuluję o prawdzie,zdając sobie doskonale sprawę,że wciąż uprawiam jeden rodzaj monologu wewnętrznego,jest to monolog idioty.
Mogę powtarzać obiegowe prawdy,zaufać Biblii i wierzyć.
A z tą wiarą mam tomaszowy problem. Ten Apostoł jest mi często wyjątkowo bliski,gdyż jemu podobna chciałabym dotknąć ran,zobaczyć i zauroczyć się z przerażeniem tym niepojętym,tajemniczym,uwodzicielskim Bogiem.Ileż Tomaszowi zostało dane, z czego sobie nawet sprawy nie zdawał.Zakochał się w swoim Bogu,bo miał go na wyciągnięcie ręki. O ile trudniej byłoby mu dzisiaj z jego sceptycyzmem.
Podobnie jak wielu chrześcijan pierwszych czasów głosił potem historię swego Boga aż po Indie,w których w pięknym Madrasie ma ciekawe sanktuarium.
I znów zostaje nam popielcowym jedynie zaufać i pokłonić głowę.Wówczas staniemy się błogosławieni i błogosławieni w oczach Chrystusa.
A ja dostrzegam swoją marność,mam ochotę ją Bogu wykrzyczeć na poły skromnie,na poły rewolucyjnie.I niczym w piosence mam ochotę zapytać "co mi Panie dasz".
stworzył Adama i Ewę genialnie zaprojektowanych w każdym calu.Wszystko do siebie pasuje,są otwory, są narzędzia praktyczne w zastosowaniu,cały wręcz program istnienia.I pomyśleć,że wszystko to miało być nieużywane a jedynie obserwowane w przepięknym miejscu zwanym Rajem.
No i w końcu ich stamtąd wyrzucił,bo odważyli się teorię zamienić w praktykę.Może mieli być jeszcze udoskonalani,prace nad nimi miały trwać...tylko wredne i zazdrosne szatanisko wszystko popsuło.
A ja? obarczona jestem odpowiedzialnością zbiorową.Posypuję za marność mojej osoby głowę popiołem i biję się w piersi ze słowami "mea culpa". Mam atest grzechu pierworodnego jak stygmat lichej ekspozycji.
Nie przypominam sobie,bym prosiła o swoje istnienie a jak już jestem, powinnam być niczym zadumany kohelet.
No i tak prawdę pisząc,jestem.
Chrystus jest dla mnie istotą doskonałą i takim GIGANTEM,że próżno mi pisać.
Ponadto księża tak perfekcyjnie mi wręcz wmówili, czym jest boskość,że aż boję się nawet wątpić i zadawać pytania.Moja podświadomość została zaprogramowana istnieniem piekła jako kary tak skutecznie,że głównie je w skutkach widzę. I jakoś dziwią mnie -chociaż ich rozumiem - te szczęśliwe twarze rozmodlonych,którzy w sobie uwierzyli,że wszystko jest,jak być powinno.
I nawet ja często wierzę,że olbrzymie cierpienie tego świata,jego brzydota w majestacie piękna,zgwałconego piękna,jest genialną formą Boskiego eksperymentu,który wypalił połowicznie.
No cóż.... skoro Cię Boże na taki pomysł było stać,na tą oryginalność i wykonawstwo, musisz być WIELKI i niesamowicie nieosiągalny poznawczo dla twoich zabawek czyli nas.Skoro w każdej chwili zasiadasz przy miliardach twoich stworzeń,masz włosy policzone na nich i widzisz ich jak ja swój stół,byt twój mnie przerasta i nic tu po moim gadulstwie.
Zaprawdę głowę pochylić,posypać popiołem i uznać swoją bylejakość.
No bo jak nie spojrzeć,tak jest!PRZECZYTAJ TAKŻE
Religia
Agata 55
2018-02-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło