treść
author
Jan Bogatko - Prosto z mostu, na prawo!
608 postów | 104 komentarzy | 247386 odsłon
Polska: razem, czy osobno?
Polska
Dodany: 2013-12-07 17:46

Godzina (gadzina?) dla Polski urodziła „Polskę Razem Jarosława Gowina”.

 

Gowin założył partę sierot po PiS ze sobą w roli głównej. Czy partia ta osiągnie sukces? Nie potrafię wróżyć z fusów, ale obawiam się, że nie powtórzy (krótkiego) sukcesu Ruchu Tfuj. Na scenie w Polsce są aktualnie dwie partie: sypiąca się PO i niezmiennie silny PiS, któremu już dawno wróżono upadek.

Polska

jest zbyt mała, by pomieścić te wszystkie partie i partyjki. I zbyt duża, by na niej eksperymentować bez szwanku dla mieszkańców. Przyszłe wybory to plebiscyt: albo Tusk, albo demokracja. Liczą się trzy siły: prawica JK, liberalna lewica PDT i bogaci komuniści Millera. Może nabrać znaczenia czwarta: narodowcy.

Jarosław Gowin

mógł odegrać rolę, popierając PiS. Tego nie zrobił i zaszkodził raczej sobie. Moim zdaniem jego formacja nie odbierze głosów PiS. Może zachęci niezdecydowanych - wstępny sondaż CBOS przepowiada PRJG nawet 7 procent. Gowinowi brakuje jednak charyzmy, by stanąć na czele rewolucji.

 

Zielone jabłuszko?

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/445147,nowa-partia-polska-razem-jaroslawa-gowina.html

 

Post scriptum: wydaje mi się, że pośrednie (wskutek obecności w tych dniach w Kijowie) poparcie przez JK aspiracji ukraińskich nacjonalistów rozczaruje do niego i tak już nie przepadających za nim narodowców. Eksperyment w Kijowie nie był obiecujący. Nie wiem, czego Polska może spodziewać się po Ukrainie w UE (zapomnieliśmy, że wyrażenie zgody na członkostwo Litwy w ZSRE pogrzebało szanse Polaków na autonomię Wileńszczyzny). Ukraińcy nie są Polakom bratem. Zbyt wiele krwi polskiej mają na swych rękach. Prawa Polaków w Małopolsce, przez wieki ziemi polskiej, a dopiero od 1945 roku ukraińskiej, są niemiłosiernie deptane. Ukraina w UE wzmocni pozycję Niemiec i naciski wobec Polski. Z dwu stron. Ze wszystkimi konsekwencjami dla nas.

Temu wszystkiemu sprzyja polska głupota, jak choćby nazywanie Małopolski zaborczą, austriacką nazwą „Galicja” (Galizien, Ziemia Halicka). Apetyty Ukraińców są nienasycone.

Wielka Ukraina obejmuje oprócz ziem ukrainnych ziemie polskie, białoruskie, rosyjskie, tatarskie, chazarskie, rumuńskie i węgierskie. Jej uważana  za zdrową struktura narodowościowa odpowiada przedwojennej polskiej, uważanej za niezdrową. Czy musimy znowu akceptować prezenty Stalina dla wrogów Polski i przemilczać ludobójstwo na naszych rodakach?

I tak wyłania się model Polski w granicach Kongresówki.

Dziękuję, nie!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
To gremium nie zasługuje nawet na wzruszenie ramion.
Co do Ukrainy: ciężka sprawa - polska krew na Wołyniu woła. Woła o pamięć, bo na zadośćuczynienie nie ma szans. Byłam w tym roku w Radymnie na rekonstrukcji historycznej rzezi wołyńskiej.
W hotelowej restauracji spotkałam uczestników rekonstrukcji - uczestniczących w roli morderców. Zagadnęłam, że chyba to niewdzięczna rola. Odrzekli, że ponieważ inscenizacja jest w ciemności i z uzyciem ostrych narzędzi - w roli siepaczy musieli wystąpić najpewniejsi z pewnych. Aby nie dopuścić do prowokacji polegającej na rzeczywistym mordzie na oczach publiczności. Spektakl nad jeziorem w blasku zachodzącego słońca był wstrząsający.
Nie tylko oficjalne władze Polski, ale również Ukraina nie kryła oburzenia.
Rekonstrukcja rzezi wołyńskiej była aktem wielkiej odwagi.
markowa 2013-12-07 21:35:15
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło