treść
author
12 postów | 1 komentarzy | 3696 odsłon
Po wyroku TK: klęska PO w sprawie nadzoru KNF nad SKOK-ami
Polska
Dodany: 2015-08-01 12:41

Komentarz dotyczący wyroku TK w wprawie SKOK-ów

Trybunał Konstytucyjny po dwudniowych obradach uznał, że nadzór KNF nad „małymi” SKOK-ami jest niezgodny z Konstytucją. Ten wyrok jest niebywałą klęską PO, prezydenta Komorowskiego i KNF w sprawie SKOK-ów. Jednocześnie wyrok TK, jest sukcesem PiS, prezydenta Dudy i prezydenta Kaczyńskiego, do samego początku twierdzących, że nadzór KNF nad SKOK-ami jest niezgodny z Konstytucją RP.

Politycy PO, od samego początku, prowadzili nagonkę polityczną na SKOK-i, ponieważ potraktowali SKOK-i jako zaplecze finansowe dla szeroko rozumianej politycznej prawicy i mediów prawicowych w Polsce. Oto, według polityków PO, SKOK-i zostały poddane kontroli KNF, tylko po to, żeby uchronić posiadaczy depozytów w kasach od ich stracenia. Zakłamane media głównego nurtu, ochoczo wspierały działania rządzących w tej sprawie, ani przez chwilkę nie wspominając o tym, ze KNF nałożył bardzo ciężkie wymagania wobec kas, co w sposób dramatyczny doprowadziło do pogorszenia warunków finansowych w jakich SKOK-i musiały zacząć funkcjonować. Stopień bezczelność rządzących w tej sprawie, pokazał minister finansów Szczurek, określający kasy jako piramidę finansową. Co miały w sposób pośredni, zachęcić klientów kas do wycofywania wkładów z kas i upadku SKOK-ów.

Prezydent Komorowski, mający stać na straży Konstytucji RP, pokazał swoja pogardę dla polskiej konstytucji poprzez częściowe wycofanie z Trybunału Konstytucyjnego, skargi w sprawie SKOK, wniesionej przez prezydenta Kaczyńskiego, przy współpracy z prezydentem Dudą. Więcej, w sposób bezczelny i prowokacyjny prezydent Komorowski i politycy PO, oskarżali prezydenta Kaczyńskiego i prezydenta Dudę, o to, że są lobbystami SKOK-ów, a nie obrońcami Konstytucji RP. Tymczasem po wyroku TK, okazało się, że to politycy PO i prezydent Komorowski, po to żeby zniszczyć SKOKI-i złamali Konstytucję RP. Prezydent Komorowski świetnie wiedział o tym, że ustawa o nadzorze KNF nad kasami, może być niezgodna z naszą konstytucja, a pomimo tej wiedzy, wycofał większość zarzutów wobec ustawy wniesionych przez prezydentów Kaczyńskiego i Dudę. Więcej, prezydent Komorowski w sposób prowokacyjny i agresywny, atakował obu prezydentów za ich działania w sprawie SKOK-ów.

Sprawa SKOK-ów w sposób niebywały i bulwersujący pokazuje zakłamanie i obłudę polityków PO i prezydenta Komorowskiego, gotowych do łamania Konstytucji RP, po to, tylko żeby upokorzyć i zniszczyć demokratyczną opozycję w naszym kraju. Dla tego celu politycy PO i prezydent Komorowski są w stanie poświęcić wszystko.

Politycy PO ze sprawy SKOK-ów mieli zamiar uczynić polityczne paliwo, mające pomóc im odrobić sondażowe straty wobec PiS. Oto, SKOKI na siłę wiązane z PIS-em miały się przyczynić do utraty oszczędności przez wielu Polaków, a nie stało się tak, tylko dzięki politykom PO, wprowadzającym nadzór KNF nad kasami. O tym, że zwolennikiem takiego nadzoru był również PiS, zakłamani politycy PO, z premier Kopacz na czele, nikomu nie wspominali. Uwagi polityków PiS o tym, ze ustawa o nadzorze KNF nad kasami może być niezgodna z Konstytucją RP, politycy PO traktowali jako typowe działania polityków PiS lobbujących za kasami. O tym, że na taką możliwość wskazują opinie konstytucjonalistów, nie związanych z PiS, politycy PO nie wspominali.

Teraz po wyroku TK, uznającego sprzeczny z konstytucją nadzór KNF nad „małymi” kasami, to politycy PO okazali się ludźmi skłonnymi do łamania Konstytucji RP, dla osiągnięcia swoich politycznych celów, to jest zniszczenia demokratycznej opozycji w Polsce. To właśnie z tego powodu, wyborcy w Polsce, powinni obawiać się pozostania polityków PO przy władzy. A PiS w tej sprawie, okazał się skutecznym obrońcą Konstytucji RP. Mam nadzieję, że sprawa SKOK-ów, spowoduje dalszy spadek poparcia dla PO, jako partii nieodpowiedzialnej, zdolnej do łamania Konstytucję RP i zasad demokratycznego państwa prawa, w celu utrzymania się przy władzy.  

Tagi: SKOK-i
Średnia ocena 5.00 (1 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
Bardzo ważny tekst, ukazujący w pełni socjalizm z ludzkim pyskiem.
Jan Bogatko 2015-08-01 16:55:55
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło