treść
author
elig -
1604 postów | 492 komentarzy | 790050 odsłon
Po co człowiekowi siostra?
Przegląd mediów
Dodany: 2017-01-16 22:17

-pyta wnuczek dziadka w reklamie jednego z banków. Podejrzewam, że to samo pytanie zadaje sobie obecnie Mateusz Kijowski po przeczytaniu wywiadu z własną siostrą, Martą Wiatr, w ostatnim numerze tygodnika "W Sieci"

  -pyta wnuczek dziadka w reklamie jednego z banków.  Podejrzewam, że to samo pytanie zadaje sobie obecnie Mateusz Kijowski po przeczytaniu wywiadu z własną siostrą, Martą Wiatr, w ostatnim numerze tygodnika "W Sieci" [nr 3/2017].  Rozmowę z nią przeprowadzili Marcin Wikło i Marek Pyza.  Jej tytuł to: "Mój brat szkodzi Polsce".  Tekst ten jest "gwoździem numeru".  Na okładce pisma widnieje zdjęcie Kijowskiego i napis "Siostra Kijowskiego w szczerym wywiadzie: MÓJ BRAT SZKODZI POLSCE".  Fragmenty owej publikacji zamieszczono w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}.

 No cóż - mój stosunek do działalności Mateusza Kijowskiego jest taki sam jak redakcji "W Sieci".  Mimo to - po przeczytaniu wywiadu z jego siostrą poczułam wyraźny niesmak.  Są różne metody zwalczania przeciwników politycznych.  Napuszczanie na nich członków najbliższej rodziny i wykorzystywanie w tym celu konfliktów rodzinnych - uważam za niewłaściwe.  Przekroczono tu pewne granice.  W końcu nawet w postępowaniu karnym nie wymaga się od bliskich oskarżonego zeznawania na jego niekorzyść.  Dziennikarze zadają np. pytanie:

 "Jak pani rodzice patrzą na jego [Mateusza Kijowskiego] działalność?

 Ze smutkiem muszę powiedzieć, że dotychczas go wspierali.  Po ujawnieniu skandalu z fakturami nie rozmawialiśmy o tym.  Ale oni są elementarnie uczciwymi ludźmi.  Jeśli chodzi o finanse, są nawet przesadnie poprawni.  Nigdy w sprawach materialnych nie ciągną do siebie.  Informacja o jakichś podejrzanych  fakturach, o wyciąganiu kasy ze zbiórek musi więc być dla nich bolesna.  Podejrzewam, że potrzebują czasu, żeby to sobie jakoś wytłumaczyć.".

 W dodatku z całej tej rozmowy nie dowiadujemy się wiele o Mateuszu Kijowskim.  Pani Marta Wiatr stwierdza:

 "W ostatnich latach nasze kontakty ograniczają się do rozmów telefonicznych, gdy składamy sobie życzenia z jakichś okazji.  O KOD nie chce mi się z nim rozmawiać.  Kiedyś spieraliśmy się o poglądy.  Potem przeszliśmy na maile.  Długie, sążniste, po kilka stron.  Ale przestało to mieć sens.".

 Jaki sens miał wobec tego ten wywiad?

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło