treść
author
105 postów | 66 komentarzy | 50617 odsłon
Łajdacy krzyczą: łajdacy, łajdacy…
Polska
Dodany: 2018-05-27 14:23

Tylko łajdacy dla swoich partykularnych interesów chcą .....

Nie bez powodu mówi się, że przysłowia są mądrością narodu. Nie bez powodu dlatego, ponieważ sprawdzają się one w wielu sytuacjach. Od dawna funkcjonuje u nas powiedzenie o tym, że najgłośniej krzyczy złodziej: łap złodzieja. Nie znam podobnego powiedzenia o łajdakach, ale dla potrzeby można strawestować przysłowie o złodzieju.

I właśnie nadarzyła się ku temu okazja w związku z eskalacją protestu opiekunów i osób niepełnosprawnych. Od kilkudziesięciu dni, inspirowani przez polityków totalnej opozycji okupują oni korytarz sejmowy. W ramach solidaryzowania się z protestującymi, w Dniu Matki z odsieczą pod Sejmem pojawiła się kilkusetosobowa grupa osób, wśród których, jak zwykle przy takich okazjach, prym wiodła Dorota Stalińska – znana matka Polka, niespełniona aktorka. Nie zabrakło tam innych znanych twarzy, jak chociażby Janina Ochojska, farmazon, czy politycy opozycji

Zatrzymać się jednak warto przy Dorocie Stalińskiej, nie dla jej osiągnięć artystycznych, ale drak, które urządza przy okazji różnych protestów. Ta, wg mnie, niespełniona i sfrustrowana aktorka, wykorzystuje takie okazje do zaistnienia, bo niewielu już o niej i jej wątpliwym dorobku, pamięta. Zamiast na deskach teatru, daje popisy na ulicznych występach, a i tu publiczność ma niewielką. Wykorzystując swój wątpliwy kunszt aktorski, ochrypłym, rozdzierającym głosem wywrzeszczała swoją modlitwę:

„Panie Boże daj siłę i chroń walczące tak dzielnie w Sejmie matki. Prosimy Cię Panie! Za tę dłoń podniesiona nad protestującymi matkami was wszystkich służalczych pachołków i pan Bóg w niebie i my tu, matki Polki po stokroć przeklinamy.
Dodając: Łajdacy! Pozamykaliście matki, jak małpy w klatce”

Słuchając tych słów, trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś, kto wygaduje podobne brednie, nie jest przy zdrowych zmysłach, ale w amoku, może pod wpływem czegoś, ale czego, to lepiej się nie domyślać. A jeżeli jest przy zdrowych zmysłach, to jest prawdziwym łajdakiem, bo tylko łajdak, może być tak bezczelny. Tylko łajdak może odwracać kota ogonem. Tylko łajdak może być takim hipokrytą. Tylko łajdak może przeklinać drugiego człowieka za winy niepopełnione. Tylko łajdak może tak bezczelnie kłamać, intrygować i manipulować ludźmi. Właśnie łajdacy doprowadzili do sytuacji, którą mamy dziś w Sejmie. Tylko łajdacy dla swoich partykularnych interesów chcą obalenia legalnie wybranej władzy i posuwają się w tym do najbardziej łajdackich metod.

Syzyfoptymista

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło