treść
author
elig -
1604 postów | 492 komentarzy | 788488 odsłon
"Do Rzeczy" o antysystemowcach
Polska
Dodany: 2015-04-13 22:08

Na okładce najnowszego numeru "Do Rzeczy" widnieją portrety Pawła Kukiza z twarzą pomalowaną na biało-czerwono i wychylajacego się zza jego pleców JKM. Wyżej jest wielki napis: ANTYSYSTEMOWCY

    Na okładce najnowszego numeru "Do Rzeczy" /nr 16/2015/ widnieją portrety: Pawła Kukiza z twarzą pomalowaną na biało-czerwono i wychylającego się zza jego pleców JKM.  Wyżej jest wielki napis: ANTYSYSTEMOWCY  /TUTAJ/.


  Wewnątrz są wywiady z Januszem Korwin-Mikkem  /TUTAJ/ oraz z Pawłem Kukizem /TUTAJ/.  Wybór właśnie ich spośród pięciu prawicowych i antysystemowych kandydatów na prezydenta Poiski jest calkiem uzasadniony.  Dziś ukazał się nowy sondaż prezydencki Millward Brown SA  /TUTAJ/.  Według niego JKM i Kukiz mogą otrzymać po 6% głosów.  Dla porównania p. Ogórek ma w tym sondażu 4%, a Jarubas i Palikot po 2% /Komorowski 45%, Duda 28%/.

  Ów sondaż nie uwzględnia trzech pozostałych przeciwników III RP, czyli Grzegorza Brauna, Mariana Kowalskiego i mecenasa Wilka z Nowej Prawicy.  Jak sądzę i oni zbiorą co najmniej po 1-2% głosów.  W sumie antysystemowcy mogą więc liczyć na 16-17% elektoratu.  To wcale nie jest tak mało.  Nic więc dziwnego, że w tym samym numerze "Do Rzeczy"  Rafał Ziemkiewicz opublikował obszerny artykuł "Obalić system, czyli..."  Omówił najpierw polityczną karierę JKM, o Kukizie zaś napisal:

  "nie ukrywa, że zaangażowanie polityczne jest dla niego pretekstem do spopularyzowania idei większościowych wyborów,".

  Podobnie sądzi o Braunie:

  " Wydaję się, że analogiczny cel -nakierowanie debaty politycznej na wybrane kwestie - przyświeca też Grzegorzowi Braunowi, skupionemu na artykułowaniu z całą ostrością postulatów popularnych w najbardziej "żelaznym" elektoracie PiS, które politycy tej partii wolą omijać, by nie zrazić elektoratu centrowego.".

  Kampanię Mariana Kowalskiego określa jako "zaskakujaco sprawną" i "dynamiczną".  Ziemkiewicz pod koniec artykułu czyni niezwykle trafne spostrzeżenie:

  "Generalnie wszyscy antysystemowi kandydaci mają w III RP wspólny problem: zwalczanie systemu państwa, które w oczywisty sposób nie działa, to swoisty paradoks.  Łatwo sprzedaje się haslo odrzucenia systemu tam, gdzie jest on skuteczny, a jeszcze lepiej - opresyjny.  U nas państwo jest jednak  raczej trzęsawiskiej, ogólna niemożnością, bałaganem.  Z tego powodu Polacy nie tyle odrzucaja system, ile raczej za nim tęsknią - za systemem, który byłby wreszcie sprawny, zapewniłby bezpieczeństwo, lekarza, pracę...  Wytłumaczyć im, że droga do naprawy III RP wymaga najpierw zniszczenia jej do reszty, to trudne zadanie.".

 Ta uwaga tłumaczy też w znacznym stopniu niechęć, jaką darzą "antysystemowców" działacze i wyborcy innych partii.  W PiS JKM oraz Kukiz uważani są za agentów wrogich sił  - jakoby nasłano ich, by rozbijali jedność prawicy.  Ostatnio są oni usilnie lansowani w mediach. co daje pożywkę dla takich podejrzeń.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
Zachowanie "antysystemowców" przypomina niedawną "walkę" Korwina - Mikke z UE. Z tej walki została tylko całkiem pokaźna dieta. To nie jest walka antysystemowóćw, to zabawa w politykę, która zakończy się umocnieniem obecnego systemu. Nic mnie tak nie bawi jak monarchista czy przeciwnik wyborów proporcjonalnych startuje w wyborach systemu.
Niech się więc nie dziwią, że nazywani są agentami.
Katarzyna 2015-04-14 08:54:13
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło