treść
author
Jan Bogatko - Prosto z mostu, na prawo!
608 postów | 104 komentarzy | 244482 odsłon
Czy Rosjanie to Słowianie?
Śšwiat
Dodany: 2014-05-01 15:04

Słowianofile uznają to pytanie za prowokację. Tymczasem hołdują oni idei mongolskiego państwa, używającego jedynie obcego języka.

 Historia i lingwistyka zna co najmniej dwa przypadki przejęcia słowiańskiego języka przez Azjatów, podbijających państwa Słowian. Pierwszym z nich jest Bułgaria. Słowian podbili tam Hunowie, przejmując ich język. Drugim jest Rosja, gdzie Słowian podbili Mongołowie. Tak

Rosja

(używam tej nazwy w wielkim uproszczeniu) uległa mongolizacji. Tak, jak Hunowie w Bułgarii, Mongołowie, mieszając się z miejscową ludnością, utworzyli na terytorium dzisiejszej Rosji nowe społeczeństwo, które ze słowiańszczyzną łączy jedynie język i prawosławie. Pozostał okrutny

duch

mongolski, wyznaczający Rosjanom kierunek działania i metody postępowania wobec podbitych narodów. Po bitwie pod Kałką* wschodnia słowiańszczyzna przestała istnieć, co widać choćby po twarzy płk. Putina a wcześniej Breżniewa, Lenina  i innych Rosjan.

*31.V.1223

A tu Rosjanie walczą z „polskimi panami“: http://www.youtube.com/watch?v=iY77TryHj3o

http://www.youtube.com/watch?v=GulOCXEU3KE

http://www.youtube.com/watch?v=gcKeJejrO3c

 

Post scriptum: po bitwie pod Kałką mongolscy zwycięzcy związali wziętych do niewoli ruskich książąt, ułożyli na nich deski, na których urządzono ucztę dla zwycięzców. Oczywiście „nowoczesna psychologia” wytłumaczy pełne okrucieństwa postawy Rosjan w późniejszej historii „traumą psychiczną”. Jako ciekawostkę dodam, że Jej Imperatorska Wysokość Maria Władimirówna Romanow (a faktycznie Gottorp-Holstein) używa także tytułu królowej Rosyjskiego Królestwa Polskiego. Jakie miejsce w Rosji zajmuje Polska, to proszę wszystkich marzących o orderze Orła Białego czy Świętego Stanisława, (które rosyjski dom przyznaje) by spojrzeli na herbik, umieszczony na jednym ze skrzydeł Czarnego Orła.

Prorosyjskie słowianofilstwo(?) polskich narodowców (?) to dla mnie niemalże zagadka. Bawią mnie zapewnienia rosyjskich narodowców poparciu dla polskiego katolicyzmu(!) jako (oczywiście obok prawosławia) bastionu wolności w Europie.

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło