treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 411561 odsłon
Biuletyn OSTATNI (Postscriptum 8).
Śšwiat
Dodany: 2018-02-17 23:59

„ŻYDZI BOHATERAMI?”.

Motto:

„W Polsce okupowanej przez hitlerowskie Niemcy,

Trudniej  było być bohaterem

Niż pod Termopilami.

A mimo to  wielu Polaków

Opiekowało się Żydami”.

/ sąsiad – poeta /

 

Witam.

W trakcie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa polski premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na wiele pytań „zagranicznych” dziennikarzy, głównie dotyczących  nowelizacji ustawy o IPN, na jedno z nich odpowiedział tak:

„W czasie wojny zdarzali się polscy zbrodniarze - tak jak byli żydowscy zbrodniarze, rosyjscy zbrodniarze, ukraińscy zbrodniarze – nie tylko niemieccy zbrodniarze!”

Tu dodać mogę z podwójną satysfakcją, pierwsza - że tak właśnie o tym zjawisku nieraz tu pisałem, druga – że polski premier naprawdę okazuje się być polskim premierem.

Ale to całkiem, z mojego punktu widzenia, niewinne a zarazem słuszne zdanie, spotkało się z zajadłą, pełną nienawiści i rasizmu reakcją izraelskich, a właściwie żydowskich, mediów, a za tym poszła równie ksenofobiczna reakcja izraelskich głównie polityków.

Niektórzy z nich zakrzyknęli nawet gromko – należy ograniczyć relacje dyplomatyczne z Warszawą!

A cóż tam tych żydowskich bojowników o wolność i demokrację wszelką tak strasznie ubodło?

Może stwierdzenie o polskich bandytach?

Może o tych rosyjskich, ukraińskich, czy niemieckich?

Ależ nie!

Ten szał wywołało jedynie to  – „żydowscy bandyci”!

No bo jakże to tak może być –  „naród wybrany” i „bandyci”?

Przecież to wzorcowy przykład „antysemityzmu” do kwadratu!

A przecież fakty historyczne są niezbite, i można podzielić je (z polskiego punktu widzenia, dodajmy dla jasności),  na dwa okresy – ten w czasie wojny i ten powojenny.

-              Postawa Żydów w czasie wojny była różna, bo okres to był straszny, a niemiecki nazizm okrutny, bezwzględny i nieludzki. Większość z nich myślała głównie o przeżyciu, czemu dziwić się trudno – większość Polaków też o tym głównie marzyła. Ale byli jednak Polacy, którzy Żydom pomagali nie tylko przeżyć, w danej chwili, ale i dłużej. Nie zawsze to się udawało, i w części również dzięki „Polakom”, którzy rodaków swych Żydów ratujących, a tym samym i tych Żydów, w niemieckie ręce wydawali, co równało się ich śmierci.  Bo tu przypomnieć trzeba rzecz dla nas oczywistą, ale dla „zachodnich” mędrców niezbyt chętnie do świadomości przyjmowaną  – Polska była jedynym krajem na świecie, w którym za pomoc Żydom niemieccy naziści karali śmiercią (stwierdzenie, że śmierć za to groziła, to eufemizm – nie groziła, ale była!), nie tylko tego ukrywającego, ale całą jego rodzinę, a dom (a często i wioskę całą!) puszczano z dymem! A schwytanych tam Żydów często nie zabijano, natomiast wysyłano do obozów koncentracyjnych – tak, tak, niemieckich jak diabli! To prawda, że efekt końcowy przeważnie był taki sam – śmierć – ale jednak część Żydów pobyt w obozach tych przeżyła! I tu właśnie dodać trzeba to, co wśród żydowskich ortodoksów taką wściekłość wywołuje – w obozach tych zdarzali się również żydowscy kapo, podobnież często tych niemieckich nawet w okrucieństwie przewyższający, a których zamknięci tam Żydzi nienawidzili równie, a może nawet bardziej, niż tych pozostałych. A gdy dodamy do tego działalność „żydowskiej policji” w gettach różnych, gdzie to warszawskie jest przykładem najlepszym (chociaż i w Łodzi za ładnie nie było!),  gdzie policja ta sama listy wywozowe rodaków swych do obozów śmierci układała (o późniejszym rabunku ich mienia wcale już nie napiszę, bo tu sięgać by trzeba do źródeł – a IPN takie ma!), to będzie pozamiatane – nie wszyscy Żydzi byli OK!

Co mogę skwitować tak, jak poczynania Polaków skwitowałem wczoraj – nie wszyscy Polacy byli święci!

Tu należy  dodać zdanie jedno tylko, o czym również nieraz tu pisałem – amerykańscy Żydzi, podczas wojny, również nie wykazali się zbyt dużym zrozumieniem sytuacji, by delikatnie to ująć. Weźmy tu choćby efekt działań emisariusza z Polski, Jana Karskiego – tego samego, podczas którego święta w USA prezydent „dwojga imion” Obama mówił  o „polskich obozach śmierci” – a którego „świadectwo o Holokauście” w okupowanej Polsce amerykańscy Żydzi kompletnie olali – przecież to niemożliwe, by Niemcy tacy okropni  byli!

Reasumując ten wątek – tak, byli i żydowscy zbrodniarze!

-              Postawa Żydów po wojnie była różna, bo okres to był straszny, a radziecki komunizm  okrutny, bezwzględny i nieludzki. Ale – w takiej choćby Komunistycznej Partii Polski udział osób „pochodzenia żydowskiego” sięgał  75 procent, a w „polskim” aparacie bezpieki, powstałym w Polsce  po „radzieckim wyzwoleniu”, podobno nie mniej! Mądrość ludowa (nie „ludowa”) jest ponoć mądrością narodu -  można zatem przypuszczać, że sformułowanie „żydokomuna” nie wzięło się z nikąd!

A takie postacie jak -  Józef Różański, Salomon Morel, Roman Romkowski, Julia Brystiger, Józef Czaplicki, Anatol Fejgin, Stefan Michnik,  Józef Światło, Jakub Berman – przepraszam, ale więcej nie pamiętam -  znakomicie to potwierdzają!

I żadne zaklęcia żadnych żydowskich bojowników o demokrację wszelaką, czy „Żydów walczących z Holokaustem”, czy „Żydów walczących z antysemityzmem”, na nic się tu  nie zdadzą  – to są właśnie „żydowscy zbrodniarze” i kropka!

Wyżej wymienieni spowodowali skazanie na śmierć wielu polskich bojowników o wolność, bez cudzysłowu, takich choćby jak bohaterska Inka, bohaterski Lalek, bohaterski Pilecki (a było ich dziesiątki tysięcy!) – i żadne słowne czy pisemne wygibasy nic tu nie pomogą!

 A tymczasem dzisiaj,  na słowa naszego premiera  Mateusza Morawieckiego,  tak reaguje premier Izraela Benjamin Netanjahu:

„Słowa polskiego premiera są oburzające. Jest to problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszego narodu”!

I dodał (grożąc?), że „wkrótce porozmawia z Morawieckim”.

A jakiś żydowski (Bergman –  jakie piękne nazwisko!) dziennikarz, figura, bo pisze dla „New York Timesa”, powiedział naszemu Premierowi -  moja matka, która przeżyła Holokaust w Polsce, powiedziała, że nigdy nie wypowie już  żadnego słowa po polsku. I dostał owację koleżeństwa! Nie wiem, co na to akurat wprost odpowiedział nasz Premier, ale ja bym zapytał – ale  po niemiecku, naturalnie oczywiście, pańska matka szwargotała  bez problemu?

Od wojny minęło już ponad 70 lat, co łatwo można udowodnić:  2018 – 1945 = 73!

Ci, co przeżyli, byli wtedy bardzo młodzi, w olbrzymiej większości byli dziećmi. Dzieci pamiętać mogą – sam mam wspomnienia z okresu lat pięciu czy dziesięciu – ale są to wspomnienia bardzo fragmentaryczne i wycinkowe – pamięta się pożar z dzieciństwa, ale czy pamięta się jego przyczyny? Olbrzymia część tej pamięci to późniejsze „zeznania” starszych, którzy wtedy tam z nami byli, a których dzisiaj już nie ma. I na tym to właśnie polega. Dzisiejsi bojownicy o prawdę opierają się głównie na tym, co przekazali im rodzice i starsi uczestnicy tych strasznych przeżyć, a jak widać, często są to przekazy jednostronne – ale to wina nie tylko tych „pamiętających”, ale i równie jednostronnego przekazu takich choćby mediów – a gdy media po raz tysięczny powiedzą nam, że w tej Polsce to nie tylko Niemcy mordowali, to większość uzna to za swoje!

Można by zapytać – a dlaczegóż to media, czy ktokolwiek inny,  miałby tu  kłamać?

No właśnie - to jest dopiero pytanie!

Żydzi, wciąż traktujący siebie jako naród wybrany, mają z tym problem – wg. nich Holokaust to coś, co nigdy wcześniej, a i później, w dziejach świata się nie zdarzyło, a  więc tylko oni mogą za ofiary tu  robić, a to, kto do tego doprowadził, kto był sprawcą, kto za to odpowiada -  tylko oni mogą to powiedzieć,  wyrokować i do odpowiedzialności wzywać!

A że podczas wojny Niemcy i Rosjanie wymordowali kilkadziesiąt milionów ludzi, wśród których Żydzi stanowili wielki, ale nie największy przecież procent (samych Polaków czy Rosjan zginęło więcej!), to szczegół – liczą się tylko oni!

Tak być nie może – ofiary to są ofiary!

I tego właśnie spojrzenia żydowskim „spadkobiercom Holokaustu” brakuje – nie tylko Żydzi ginęli!

I nie tylko żydzi byli mordowani, nie tylko Żydzi byli eksterminowani, nie tylko Żydzi byli ofiarami.

Gdy to zrozumieją, będzie łatwiej.

Ale – czy zrozumieją?

Miałem dzisiaj pisać o Smoleńsku także, ale trzeba to przełożyć na później.

Bo jak widać, są jednak teraz  sprawy ważniejsze – a może tylko tak nam się dzisiaj  wydaje?

Bo Smoleńsk przecież  jeszcze wybuchnąć musi!

Bo co do tytułu – na pewno tacy byli, taki Karski choćby,  ale jednak – Polaków takich było więcej!

Do zobaczenia.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło