treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 410320 odsłon
biuletyn 133/271
Polska
Dodany: 2012-08-24 22:33

JASNOWIDZ

Witam.

JASNOWIDZ.

Dziś.

Jest rok 2012.

Znowu sondaż:

PO - 36 (+4), PiS - 22 (-3), SLD - 8 (-1), PSL - 6 (+2), RP - 5 (0), SP - 2, NP - 2, PJN - 1

Badał to CBOS w dniach 14-22 sierpnia.

Niedawno ukazał się inny sondaż, gdzie PO i PiS miały po równo niemal, 30 i 29 procent, i wtedy napisałem, że w normalnym kraju, w następnym sondażu, powinno być:

PO - 25, PiS - 35,

a będzie:

PO - 35, PiS - 25,

no i jest, nawet poszli chłopcy jeszcze dalej:

PO - 36, PiS - 22.

Lemingland czuwa, czujność to obywatelski obowiązek!

Pytanie proste do ludzi normalnych:

Co takiego wydarzyło się w Polsce w okresie ostatnich siedmiu dni, co mogło spowodować wzrost notowań Platformy o 4 i spadek notowań PiS-u o 3 procent?

Normalni ludzie tego nie wiedzą.

Ale poseł Niesiołowski wie:

Spowodowały to - chamstwo, bezdenna głupota, agresja i podłość polityczna PiS-u!

Jeżeli teraz uznamy, że poseł Niesiołowski ma rację, bo jest to w końcu czołowy przedstawiciel Partii Rządzącej, wybranej niedawno ponownie i nadal cieszącej się najwyższym poparciem wyborców, to co możemy powiedzieć o tychże wyborcach?

Wybór nie jest wielki:

Albo jesteśmy społeczeństwem idiotów.

Albo rację mają chłopcy z zespołu Strachy na Lachy (tak, to oni!), śpiewając:

„Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w cha!”.

Jutro.

Jest rok 2022.

Anders Behring Breivik wychodzi z więzienia.

Mógł to co prawda zrobić już 5 lat wcześniej, bowiem Skandynawska Liga Obrońców Wszystkiego (SLOW), już wtedy doprowadziła do takich zmian w kodeksach karnych krajów skandynawskich, że było to możliwe, ale nie wyszedł.

Musiałby napisać pismo do Norweskiego Sądu Ludowego, a napisać przecież nie mógł - tak jak wtedy, nadal sądów żadnych nie uznaje.

Napisał za to, już w pierwszym roku odsiadki, swoją autobiografię, która rozeszła się w takim nakładzie, że zapewniło mu to trzynastą pozycję na liście najbogatszych Norwegów, ogłoszonej niedawno na łamach czołowego europejskiego tygodnika Amb&Gol z siedzibą w Brukseli.

W zamian za to obiecano mu, że jego sześciopokojowa cela, wraz z całym specjalnie wzniesionym z tej okazji budynkiem, po jego wyjściu przeznaczona zostanie dla fundacji jego imienia, która będzie zajmowała się promocją idei swego bohatera.

Wychodząc, ABB jeszcze raz przeprosił swoich wyznawców, że zabił jedynie 77 osób i zapowiedział zdecydowane działania dla poprawy swego nadszarpniętego wizerunku, przylepił sobie na czole kartkę z ekspertyzą rzeczoznawców sądowych, że jest normalny i udał się zamówioną limuzyną, długą na 15 metrów, do swojej prywatnej rezydencji.

Wielotysięczny, wielokolorowy tłum zgromadzonej przed luksusowym więzieniem europejskiej gawiedzi długo i głośno wiwatował na jego cześć.

Pojutrze.

Jest rok 2032.

Unia Europejska rozkwita.

Parlament Unii, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 50 krajów członkowskich, obchodzi właśnie swoje 10 urodziny.

Impreza jest huczna, a gości wielu - każdy kraj reprezentuje bowiem w Parlamencie Europejskim 100 posłów.

Kraje członkowskie, w przeważającej części rządzone przez formacje lewicowe, przegłosowały system równowagi lewej równej - z każdego kraju setka, bez względu na wielkość, co uznano za szczyt tzw. euroludodemokracji, systemu od dawna tu obowiązującego i powszechnie wielbionego, a kadencja trwa lat 7, co jest wynikiem tzw. końskiego targu (znowu ta wschodnia Europa!) członków - propozycje sięgały od lat 4 do 14.

Odpowiedź na zarzuty o rozrzutność łatwo można odeprzeć - zlikwidowane bowiem zostały parlamenty krajowe, instytucje od wielu już lat praktycznie bezużyteczne, a nawet niebezpieczne, zawsze może trafić się bowiem jakiś oszołom, dla którego system euroludodemokracji nie będzie doskonały i który będzie próbował coś poprawić, lub nie daj Boże (to takie stare, wschodnioeuropejskie powiedzenie, którego prawdziwego znaczenia nikt już nie pamięta), zmienić.

Oprócz zabawy, posłowie muszą zajmować się również polityką, co dla większości jest zbyt trudne, ale wiodący europejscy politycy znaleźli i na to lekarstwo - Unią rządzi praktycznie Prezydium Parlamentu, składające się z 10 superposłów prowadzących, wybieranych losowo z własnego grona.

W ostatniej kadencji wypadło na 10 posłów niemieckich.

A radzić jest nad czym.

Ostatnie notowania wypadły dla euroduo (aktualna waluta Europy) fatalnie - waluta ta, o nominalnej wartości jednej setnej dolara, znowu była pod kreską.

Już 48 tydzień.

A notowania giełdy hamburskiej, ostatniej europejskiej, jaka pozostała, są ciągle uznawane za bezbłędne.

W szarej tej masie wyróżnia się jeden kraj - Polska.

Jako jedyny w Europie rządzony jest jeszcze przez partię prawicową, przez większość pozostałych rządów uważaną zresztą za skrajnie prawicową.

Jest to konglomerat inteligenckich liberałów i chłopo-robotników uświadomionych, kryjący się pod dźwięczną nazwą Platforma Zjednoczonych Polskich Lemingów (PZPL).

Jak mówią złośliwcy, których przecież nigdy nie brakuje, skrót ten wygląda tak, jak wygląda, jedynie dlatego, że długoletni szef tej Partii nie wymawia zbyt dobrze głoski R.

Polityk ten, pomimo dobrze już przekroczonej 70-tki, ciągle energicznie, z właściwą sobie ikrą i charyzmą, rządzi i Krajem i Partią.

A rządzić może jeszcze długo - aktualny wiek emerytalny to 77 lat, przegłosowany został już kilka lat temu i wynik tego głosowania na pewno nie ma nic wspólnego z faktem, że syn Premiera, obecnie Naczelny Transportowiec Kraju, lubi siódemkę już od dziecka.

PZPL rządzi niepodzielnie, opozycja, którą reprezentuje obecnie jedynie Zakon Prawa i Sprawiedliwości Centrum, może protestować tylko na ulicach i tylko raz na rok, w rocznicę wydarzenia, którego nie było, a co nikogo już nie rusza i na jedynej platformie internetowej, która pozostała jeszcze poza kontrolą rządową - nic.zależna.pl, której licencja i tak za rok wygaśnie.

Prezes ZPiSC, niedawno całkiem, wkrótce po 82 urodzinach, oddal władzę młodszemu koledze ze Szczecina i udał się do podarowanej mu przez Polonię Amerykańską posiadłości Kraniec, gdzie oddał się swej nowej, nieukrywanej już pasji pisania pamiętników, bardzo cenionych przez czytelników na wszystkich, pozaeuropejskich zwłaszcza, kontynentach.

Przeprowadzone niedawno przez Europejskie Centrum Monitoringu Postępu Postępowego (ECMPP) badania wykazały, że poziom zadowolenia obywatelskiego typu L klasyfikuje Polskę w europejskiej czołówce, jedynie pięć krajów nieznacznie nas wyprzedziło, a zwyciężył przekonująco Białoruski Kraj Graniczny, tuż przed Grecją Zadowolonych Bankrutów.

I żyli wszyscy długo i szczęśliwie.

Do zobaczenia.

936

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
To tylko słowa, ale podział na lemingi i na ludzi normalnych wydaje się najwłaściwszy.
marsie 2012-08-25 11:30:21
0 0
Jeżeli dla leminga moher to katolik-patriota to ok. Tylko kim oni są? Internacjonałami? Antyklerykałami? Czasem tak. Tu nie chodzi o nazewnictwo, ale o podział. Nie oznacza to, że słowo moher mnie jakoś szczególnie urzekło
AS
Redakcja 2012-08-25 09:59:01
0 0
Jakie nerwy?
Zrozumiałem, chyba Wy nie zrozumieliście mojej reakcji!
Nic nie mam przeciw moherom, ale jest to nazwa używana przez lemingi i nie musimy się na nią godzić!
Pozdrawiam równie serdecznie.
marsie 2012-08-25 01:22:58
0 0
Cieszmy się, że jesteśmy moherami. Ja nie pisałem bezpośrednio do Pana tylko opisałem w skrócie mechanizmy.

pzdr
AS
Redakcja 2012-08-25 01:21:19
0 0
a dlaczego te nerwy?

Chyba Pan nie zrozumiał komentarza ;-)
Redakcja 2012-08-25 01:18:16
0 0
Ani razu nie użyłem słowa moher!
marsie 2012-08-25 01:08:32
0 0
słuszna uwaga z tym jasnowidzeniem, ale nas to nie dziwi. Robią zawsze ten sam numer. Ewidentnie nabijają ludzi w butelkę a oni i tak zdania nie zmienią, bo nie chcą wojny z Rosją i nie chcą zostać moherami.

Nas się uważa za moherów i debili co chcą wojny z Rosją. Naprawdę genialne! A co my mamy mówić o tych biednych, nieświadomych ludziach nabijanych dzień w dzień w butelkę?

Nie ważne na kogo głosujesz. Jeżeli masz inne poglądy niż te przekazywane przez media, jeżeli za często chodzisz do kościoła bo pancerna brzoza nie jest dla Ciebie bogiem to jesteś moher i już.

Pozdrawiamy mohera!
Redakcja 2012-08-25 00:58:49
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło