treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 411632 odsłon
Biuletyn 130/15.
Śšwiat
Dodany: 2015-12-15 19:27

"PEŁZAJĄCY ZAMACH STANU".

 

 

 

Motto:
„Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił,
Orężny wstanie hufiec nasz,
Duch będzie nam hetmanił.”

 

 

 

Witam.

Na początek przypomnienie – w dniu 25 października 2015 roku odbyły się w Polsce wybory parlamentarne, w których zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając większość w Sejmie i Senacie.

Następnie w dniu 16 listopada nastąpiło zaprzysiężenie Rządu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, powołany został rząd z Beatą Szydło jako prezesem Rady Ministrów, czyli Premierem.

Już dwa dni później (a ma na to dwa tygodnie!), rząd otrzymał wotum zaufania w polskim Sejmie, przeciw głosowali Platforma, Nowoczesna i Kukiz, wstrzymał się PSL.

Czyli te proceduralne sprawy Prawo i Sprawiedliwość załatwiło nad wyraz szybko i sprawnie.

Przypomnijmy jeszcze i to – dopiero jutro, 16 grudnia minie miesiąc pracy tego Rządu!

A gdzie dopiero te słynne, demokratyczne, europejskie jak diabli, 100 dni „spokoju”?

Przed wyborami Platforma, wciąż dla jaj zwana „Obywatelską”, oraz cały układ jej apologetów, dla uproszczenia zwany tu „salonem”, zachowywali jeszcze pozory spokoju – w końcu wygrana PiS-u, a zwłaszcza jej rozmiary, nie była tak do końca pewna.

Natomiast już w dniu wyborów, tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników, w salon jakby piorun trzasł – po krótkim szoku, gdy chodzili jak błędni i nie bardzo wiedzieli nawet, co mówić, salon ruszył do wściekłego ataku.

Salonowi politycy, salonowi dziennikarze, celebryci, artyści, i inne różne dziwolągi, co jeszcze nie może zbytnio dziwić, ale nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (!), ruszyli do mediów i rozpoczęli chamski, pełen przeinaczeń, przemilczeń, nadinterpretacji, kłamstwa oraz chamstwa zwykłego, bezczelny atak na Prawo i Sprawiedliwość, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę.

Atakowano wszystko i wszystkich – prezydent Kwaśniewski ułaskawił mordercę – OK, prezydent Duda ułaskawił skazanego na 3 lata więzienia patriotę – wstyd i hańba, jak tak można, co oni sobie myślą?

Trybunał Konstytucyjny i Platforma O. sami łamią Konstytucję pisząc dla siebie niekonstytucyjne uchwały – jest OK.

Prawo i Sprawiedliwość przez kilka dni nie drukuje Orzeczenia Trybunału – szok, szloch, krzyki i przekleństwa, wychodzimy na ulice, jak tak można!

A gdy niedawno całkiem Platforma drukowała Orzeczenia TK po miesiącu, a prawie pięćdziesięciu przez osiem lat swych rządów w ogóle nie wykonała – wszystko jest w porządku!

A tak nawiasem – ciekawe, czy jest jeszcze prokuratorem prokurator, który nakazał wszczęcie śledztwa w sprawie „zaniechania publikacji”, gdy przecież żadnych terminów jeszcze nie przekroczono?

A żeby było jeszcze śmieszniej, w obronie Trybunału Konstytucyjnego - „jednego z fundamentów polskiej demokracji”, instytucji, jakby nie było, powołanej przez gen. Jaruzelskiego w ciemną noc stanu wojennego, list napisało kilkanaście autorytetów moralnych III RP – Bronisław Komorowski, Ludwik Dorn, Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, Bogdan Borusewicz, Adam Struzik, Ewa Kopacz, Kazimierz Marcinkiewicz, Waldemar Pawlak, Aleksander Kwaśniewski, Marek Borowski, Longin Pastusiak, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller.

Czyli – Platforma, PSL-ZSL, SLD-PZPR.

Aż nie wypada nie napisać – jaka RP, takie autorytety!

I tak, słuchając swych kłamliwych, po raz tysięczny ich okłamujących polityków, społeczeństwo wyszło na ulice – w obronie demokracji, a jak, a organizował to podobno niejaki KOD, czyli Komitet Obrony Demokracji, wyszło świetnie – zakodowany marsz!

Ponieważ strona ta bardzo lubi porównania sięgające aż do NSDAP, małe przypomnienie – jeden z największych w historii marszów „W Obronie Demokracji” odbył się w w 1923 roku w Monachium, a rej wodził tam niejaki Adolf Hitler – równie głośno, energicznie i z charyzmą nawoływał tam z trybuny jak niektórzy sobotni liderzy zakodowanego marszu.

Słowo o słowach Prezesa, tak samo odwrotnie wykorzystywanych obecnie, jak słynne „wykształciuchy” Dorna – niby wykształceni wielbiciele Platformy, napuszczeni przez media, wzięli je do siebie, a przecież chodziło tylko o niektórych, trzeba znać troszkę literaturę rosyjską!

W TV Republika Prezes powiedział, sam słyszałem:

„W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. I ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, później transformacja, przeprowadzona tak jak ja przeprowadzono, właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse, dziś on się boi, że te czasy się zmienią”.

Przy okazji – na korytarzu sejmowym, goniony przez „dziennikarza” TVN 24 (czy oni się nie wstydzą tak na chama z kamerami za ludźmi biegać?), na głupie pytanie „o sorty” Prezes odpowiedział:

„Niech pan będzie poważny – czy współpracownicy gestapo i akowcy to ten sam sort ludzi?”

I tutaj niech każdy sobie sam odpowie na pytanie Prezesa.

A pani Ewa Kopacz żąda, by Prezes przeprosił Polaków – kogo ma przepraszać, ubeków czy późniejszych zdrajców?

I znowu – głupole biegający w koszulkach z napisem o sorcie - nie chodziło tu przecież o wszystkich uczestników „zakodowanego marszu”, ale o mocodawców tego szumu.

Jakiś dowód?

Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a do tego Niemiec, że hej:

„To, co się rozgrywa w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne. Rząd polski to prawicowi populiści, niedługo w Parlamencie Europejskim, najdalej w styczniu, odbędzie się debata na temat wydarzeń w Polsce”.

(A wcześniej już ten sam Martin Schulz groził Polsce, że jak nie będzie grzeczna, to ilość uchodźców zostanie narzucona siłą.)

A co na to „prezydent EU” Donald Tusk?

Napisał na twitterku:

„Dobra reputacja najlepszą ochroną przed atakami z zewnątrz. Budowaliśmy ją wspólnie przez 25 lat. Nie straćmy jej, bo znów lat będzie trzeba”.

I to ma być odpowiedź europejskiego Polaka na chamski atak europejskiego Niemca?

Tym bardziej, że dołączył następny „europejczyk”, szef MSZ Luksemburga (mocarstwo to przewodzi aktualnie UE – kto pamięta peowską szopkę polskiej prezydencji?), Jean Asselborn:

 

<Dla telewizji ZDF – jeśli nowy rząd w Polsce chce zdobyć wpływ na wymiar sprawiedliwości i media, to UE ma nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek powstrzymać takie działania.>

A Platforma Obywatelska nie ma z tym wszystkim nic oczywiście wspólnego, bo przecież jej przyszły szef, Grzegorz Schetyna poprosił, by z tego, przynajmniej na teraz, chłopcy z Unii zrezygnowali.

A pani Beata Szydło zażądała przeprosin od Schulza.

A te akurat by się należały.

Na szczęście, lekko to wszystko wnerwiło panią Premier i nareszcie, z mównicy sejmowej, parę słów prawdy „opozycji” powiedziała!

„Nie zatrzymacie nas krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów różnych lobby, banków i hipermarketów.

Ta dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, o którą upomnieli się polscy obywatele polega na tym, że będziemy dostrzegać ich interesy, a nie wasze”.

I to jest to właśnie – tak ma być i tak będzie!

A pełzający zamach stanu, o którym wspominał już wyżej wspomniany Grzegorz Schetyna, to oczywista oczywistość – salon już zaczyna olewać Platformę (patrz sondaż dla GW), i szykuje Nowoczesną na następnego sukcesora, który władzę nie tylko ma przejąć, ale musi przejąć.

A w jaki sposób”

To nieważne, byle skutecznie.

W 1992 roku za pomocą „przewrotu gabinetowo-sejmowego” (Nocna Zmiana), obalono rząd Jana Olszewskiego.

Dzisiaj w Sejmie raczej się to nie uda.

Ciekawe zatem, na co tzw. salon jest jeszcze gotowy?

Do zobaczenia.

 

 

/// Onet.blog.pl /// Obiektywnie.com.pl ///

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
Martin Schulz to Żyd jak i inni "europejscy" "przywódcy". Siedzibę międzynarodówki przenieśli z Moskwy do Brukseli. Tak chwalony PiS zamiast wystąpić z Eurokoryta to jest częścią tego systemu...czemu?
Pora odzyskać niepodległość bo w 2039 roku minie 100 lat od jej utraty i rozbiorów kraju.
grzech 2015-12-18 08:20:55
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło