treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 414786 odsłon
Biuletyn 082/17.
Śšwiat
Dodany: 2017-12-23 22:04

"OPOWIEŚCI WIGILIJNE".

 Motto:

„Bóg się rodzi, moc  truchleje… .”

 

Witam.

Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż.

A jaka sytuacja jest w Polsce i w Europie – każdy widzi.

W Polsce już od dwóch lat mamy dobrą zmianę, od kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i rządzi, każdy normalny Polak powiedzieć musi – jest lepiej! 

Przejrzałem sobie Biuletyny Wigilijne z ostatnich lat i powiedzieć muszę bez fałszywej skromności – to bardzo ciekawa lektura, wiele o polskiej rzeczywistości mówiąca!

-              W roku 2016 pisałem o trudnościach związanych ze znalezieniem odpowiedniego obrazka – słów „Boże Narodzenie”  prawie nie było. Dzisiaj jest podobnie – Wesołych Świąt od groma, Boże Narodzenie rzadkie bardzo,  dlatego wziąłem obrazek z roku 2012.

A że było to w trakcie „puczu totalnych”, dodałem ludowy dowcip:

„Dlaczego opozycja Święta chce spędzić w Sejmie?

Bo została odsunięta od żłobu!”

-              W roku 2015 napisałem:

„A Prawo i Sprawiedliwość słowa i tak dotrzyma i zmieni Polskę na lepszą, na taką, w której nie wszyscy może smakosze ośmiorniczek, ale za to olbrzymia większość Obywateli nareszcie poczuje się jak u siebie, w Polsce, a nie w „tym kraju”.

-              W roku 2014 napisałem to, oraz to:

„Nie wiem, nie pamiętam, zarobiony jestem, a do Unii się nie wybieram – odpowiadał na pytania dziennikarzy premier Donald Tusk, już na długo przed swą ucieczką na stanowisko szefa Rady Europejskiej”.

To dodać można – to samo ten zdrajca  mówił w przeddzień!

„Czy to się komuś podoba, czy nie, Platforma powolutku oddaje pole i nic tu nie pomogą żadne salony, usłużne media, sondażownie ciekawe różne  i tabuny wszelkiego gatunku lemingów – wiatr historii wieje, czas na zmiany widać wyraźnie.”

I „wiatr historii” zawiał!

-              W roku 2013 napisałem  to, a ponieważ były to opowieści wigilijne z rodzaju SF, podobają mi się najbardziej:

„Jest rok 2020. Polska, już drugą kadencję rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość, powolutku wyrasta na jednego z liderów odrodzonej Unii Europejskiej. Ideologia gender, na równi z hitleryzmem, komunizmem, ksenofobią i rasizmem wpisana została na europejską listę „pięciu owoców zakazanych”, muzułmański najazd zahamowano, Unia zaczęła rozkwitać. Niemcy, Francja, Polska – po wyjściu Wielkiej Brytanii te właśnie kraje, harmonijnie współpracując, nadają ton unijnej polityce”.

I dodałem to:

„A w Polsce stała się rzecz niezwykła, po prostu kolejny „Cud nad Wisłą”.
Po zmarginalizowaniu GW i jej popleczników, społeczeństwo zrozumiało co to jest Naród, słowa Bóg, Honor, Ojczyzna przestały być wyśmiewanym frazesem, a licznie powracający do ojczyzny Polacy spontanicznie włączyli się do Odbudowy Państwa.
Państwa, które nareszcie stało się państwem obywatelskim, wolnym, sprawiedliwym, zamożnym i uczciwym w wymiarze dotąd nie spotykanym.
Nawet skromny pomnik na Krakowskim Przedmieściu już Warszawiakom nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, stał się ogólnie uznanym miejscem spotkań … .”
Tu przypomnę tylko skromnie – to był rok  2013!

-              A w  roku 2012 pisałem tak:

„Wiele było wydarzeń ważnych – ACTA, atak na Fundusze Emerytalne i Ustawa 67, Euro 2012 (Polacy, nic się nie stało!), zawał służby zdrowia, Amber Gold, Stadion Narodowy, czy inne jakieś Autostrady  czy teraz Modlin, o takich humbugach jak „Matka Madzi” czy „Brunon K.” nie wspominając, ale jest to kolejny, trzeci już rok, w którym naszą państwowość determinowała sprawa Katastrofy Smoleńskiej”.

Tak – o wielu tych sprawach „społeczeństwo polskie” już zapomniało, ale „Smoleńsk” cały czas nad nami wisi – a rozwiązanie bardzo bolesne, i to nie dla „dobrej zmiany”, będzie!

-              A w roku 2011, całkiem niespodziewanie, ograniczyłem się tylko do życzeń, politykę na bok odkładając!

Są to oczywiście fragmenty zaledwie tych „Wigilijnych Biuletynów”, ale podsumowanie może być takie tylko – wszystko prawie się sprawdziło!

A teraz mamy koniec roku 2017.

Prawo i Sprawiedliwość rządzi, a tzw. totalna opozycja mądzi – ciągłe donosy do lewackich władz Unii, ciągłe nawoływanie do ulicznych demonstracji, ciągłe opowieści o łamaniu konstytucji, o niszczeniu sądowniczej kasty,  o łamaniu demokracji, o zawłaszczaniu wszelkich instytucji, o prześladowaniu opozycji!

A przecież – dopóki taki Schetyna, na przykład, nie pójdzie siedzieć (o takich Farmazonach, Kijowskich, Kasprzakach, Kramkach  czy innych „artystach – choćby szczury takie –wstydzimy się mówić  po polsku !”, nie wspominając)  – za bezczelne ataki na pisowskie rządy choćby – to przecież mówienie o „łamaniu demokracji” to pic na wodę i fotomontaż – chłopcy ci cały czas mają się dobrze, a nawet – za dobrze!

Tak to już jest – w Hiszpanii policja bezkarnie  może lać „zwolenników demokracji”(ciekawostka – nadal tam Katalończycy górą!), na Malcie to już jaja do kwadratu – zabójstwo polityczne (!), we Francji policja używać może „wody i gumowych kul”, w Skandynawii policja może się bać wchodzenia do muzułmańskich enklaw, a przed demonstrantami uciekać (we Francji to samo!), gwałty muzułmańskie unieważniając,  we Włoszech merowie wielu miast mogą przed nawałą muzułmańską się uginać i „państwa” pomocy oczekiwać,  w Niemczech mogą być palone izraelskie flagi, a na berlińskich i nie tylko  ulicach można krzyczeć „ Żydzi do gazu”,   ale w Polsce nie wolno nic – bo Polska jest gorsza?

Otóż nie, „panowie magnaci” – musicie nareszcie zrozumieć, że wasze „unijne wartości” to „pieprzenie kotka za pomocą młotka” – Polska jest teraz  jedynym bodaj krajem w tej unijnej gromadzie, który ma jasną definicję przyszłości -  jeżeli nic się w tej „europejskiej wspólnocie” nie zmieni, to „europejską unię” szlag trafi po prostu!

(I tu akurat gwoździem do unijnej trumny jest „uruchomienie art.7.1.” wobec  Polski   – chorzy jesteście, unijni władcy!  I pytanie małe – dlaczego w tych Niemczech, tym „wodzu unijnym”, przez pół roku bez mała nie mogą utworzyć rządu?).

I wtedy będzie po zawodach – tego chcecie?

Tak być nie może – Prawo i Sprawiedliwość jest ostatnią partią w tym eurokołchozie, a i w Polsce, która chciałaby z tego wyjść – nam chodzi tylko o to, by była to Europa naszych marzeń – Europa państw członkowskich, niezależnych, samodzielnych, suwerennych, a nie jakiś tam prawdziwy „eurokołchoz”, na wzór wymyślony przez Różę Luksemburg i jej apologetów. 

Tak – Unia musi być Unią!

Tą prawdziwą – a nie jakąś tam lewacką hybrydą!

Tu mały wtręt – ostatni sondaż Kantar dla TVN:

PiS – 41, PO – 21,5, N – 8,5, SLD – 8,5, KUKIZ – 6,5, RESZTA < 5.

Wbrew pozorom, nie jest to najlepszy wynik dla PiS – co prawda ma więcej, niż cała „totalna” razem, czyli  41 do 38,5, ale – przecież dawno już tu pisałem – tak naprawdę PiS ma grubo ponad 50, ciekawe jest tylko, kto pierwszy się odważy?

Ale – sondaże to sondaże, pisałem o tym po wielekroć,  wróćmy zatem  do Unii – Unia musi być Unią!

I z tym prostym przesłaniem, bo czas biegnie, zwracam się do wszystkich  Adminów (ciekawostka – Onet.Blog  chce zlikwidować  tutejsze blogi?) , Blogerów  i  PT. Czytelników, bo w Polsce jeszcze wolno tak mówić - pomijając życzenia Tuska czy innych takich nowoczesnych „europejczyków”, bo wredne są -  w przeciwieństwie do życzeń Prezydenta,  Premiera, czy Prezesa   z najlepszymi życzeniami dla wszystkich:

Miłych, Spokojnych, Radosnych i tradycyjnych jednak- Świąt Bożego Narodzenia!

Do zobaczenia.

 

///   Onet.Blog.pl    ///   Obiektywnie.com.pl   ///   jak długo jeszcze?   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło