treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 414786 odsłon
Biuletyn 080/17.
Polska
Dodany: 2017-12-16 22:04

"LECHU, NIC JUŻ NIE MÓW!"

  Motto:

„Lech był wielki,

 Lech był zły,

 Kto mu wyrwał później  kły?”

/ sąsiad – poeta, fragment /

 

Witam.

Lecha Wałęsę  spotkałem z bliska zaledwie dwa lub trzy razy, dawno, dawno temu miałem okazję uścisnąć mu w przelocie dłoń, ale nigdy nie miałem możliwości z nim porozmawiać.

W roku 1980, gdy środki łączności były nad wyraz ograniczone – dzisiejsza młodzież nawet wyobrazić sobie tego nie może – nie było komórek, smart fonów, tabletów i komputerów nawet, ba, nie było Internetu(!) – była tylko rządowa TV i telefony stacjonarne. Ale było coś jeszcze – Radio Wolna Europa, jedyny wtedy dla nas powiew wolności i źródło informacji innych! Oczywistą oczywistością było jednak, że rządząca PZPR też o tym wiedziała i blokowała (zagłuszała!) ten jedyny sygnał wolności wszelkimi sposobami – trzaski i zakłócenia były tam normalnością codzienną.  Wiele oryginalnych pomysłów  (niesamowite anteny!), i równie wiele cierpliwości potrzebne było, by audycje tego radia w jakiś tam sposób wysłuchać było można. A dodać trzeba i to – słuchanie RWE było zakazane, podlegało karze, a „partyjni sąsiedzi” wszystko robili, by gościa radia tego słuchającego bezpiece zakapować.

Ale jakoś sobie  radziliśmy -   słuchanie RWE było jak narkotyk.

I tam właśnie słuchałem wypowiedzi Lecha Wałęsy, które w reżimowych mediach były niedostępne, i do dzisiaj mam to jeszcze w uszach – głos Lecha pełen szumów, trzasków i zaników – piękny głos!

W 1990 roku, 25 listopada,  podczas pierwszych prezydenckich wyborów w „wolnej Polsce” (bo przecież wyboru czerwonego  zdrajcy Wojciecha Jaruzelskiego na prezydenta - 19 lipca 1989 – uznać za takie nie można!), byłem mężem zaufania kandydata Wałęsy – i kandydat Wałęsa wygrał. Dostał 74,25 procent, całe 10 622 696 głosów! A kto jeszcze pamięta, że wygrał wtedy w drugiej turze dopiero, z niejakim Stanisławem Tymińskim, a po drodze odpadli Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Roman Bartoszcze i  Leszek Moczulski?

To zresztą był pierwszy sygnał, że z Polakami jest coś nie tak – to byli chyba protoplaści dzisiejszych zwolenników zakodowanej totalnej opozycji – człowiek z czarną teczką, człowiek znikąd, dochodzi do drugiej tury wyborów na Prezydenta RP!

(Podobnie zresztą, jak 100 tysięcy głosów oddanych w Poznaniu w senatorskich wyborach na Aleksandra Gawronika niedługo potem, co tłumaczyć może późniejsze sukcesy PO i N tamże!)

Ale - Lech Wałęsa prezydentem RP został!

I tutaj słowo o Prezesie, którego oskarża się teraz, że o agenturalnych numerach  Lecha wiedział, a nic nie powiedział i mało tego, w wyborach tych go popierał.

Dokładnie wiem, jak to być miało. Prezes naturalnie wiedział, ale w roku 1990 żadnych szans nie było, by to się przebiło. A sprawa była prosta – Lech Wałęsa, jako ikona Solidarności, prezydentem miał zostać, jedną kadencję wzorowo odsłużyć – żadnych numerów, praca dla Polski tylko,  a później w glorii na zasłużoną emeryturę się udać. Ale, niestety, Lechu wybrał opcję „Wachowskiego” i wielkim politykiem zostać  postanowił. I o kilka procent przegrał z tow. Aleksandrem Kwaśniewskim, a  w następnych wyborach dostał  około jednego  procenta głosów.

Teraz sprawa jest jasna – Lech Wałęsa kapusiem jednak był. Boli mnie to bardzo, ale – z faktami się nie dyskutuje. I tu po raz setny do Lecha się zwrócę – Lechu, nic już nie mów!

Ale Lechu, niestety, mówi.

Po raz kolejny  wkurzył mnie bardzo, gdy w maju 2012 roku  byłem pod polskim Sejmem protestując przeciw paskudnym rządom Platformy, wciąż dla jaj zwanej Obywatelska – a co powiedział wtedy nasz Lechu?

„Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie spałować, oddać za to, władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się, ale potem szacunek, ktoś ich wybrał, oni są przedstawicielami narodu, … panie premierze, … dość tej zabawy!”.

I święte słowa Lechu, oprócz pałowania jednak, ale to – władzę trzeba szanować, ktoś ich wybrał, oni są przedstawicielami narodu – to jak najbardziej.

I przypomnij to sobie, Lechu drogi, gdy dzisiaj nawołujesz do obalenia „tej władzy”, gdy mówisz – „Bo to, co się dzieje dzisiaj, niszczy nasze zwycięstwo”, oraz – „To, co się dzieje w ojczyźnie naszej, musi nas zmusić do działania”, oraz to – „Prędzej czy później dojdzie do wielkiej konfrontacji”, oraz to – „Ja jestem wciąż na czuwaniu i proponuję, żebyście też czuwali, bo będę musiał jeszcze raz dać polecenie „dość mamy tego  wszystkiego”.

Lechu drogi, czy naprawdę nie widzisz, że stałeś się marionetką w rękach wrogów Polski?

Tych samych ludzi (GW, GW!), którzy przez całą ubiegłą dekadę uważali cię za nierozgarniętego głupka i obrażali codziennie?

Jak już powiedziałem, Lechu kapował –  bo to, że w miarę potrzeby  wygrywał w totolotka, to zwykłe jaja są, ikony takiej zupełnie niegodne. Bo to trzeba przyznać – dla świata całego Lech Wałęsa ikoną polskiej rewolucji  Solidarności jest i basta – na to już nic nie poradzimy.  I wcale nie musimy – niech sobie będzie! Chodzi mi tylko o to, by Lechu nie kompromitował się nadal przez swoje liczne obecne i nie tylko  wypowiedzi, które nawet dla największych jego entuzjastów są coraz trudniejsze do strawienia. Dla prawdziwych entuzjastów – bo dla tzw. salonu jest to tylko potrzeba chwili, dla nich zawsze Wałęsa będzie niedouczonym  kmiotkiem i ciemniakiem, którego na sztandary wciągają tylko wtedy, gdy trzeba dowalić  PiS-owi!  

Zrozum to w końcu, Lechu nasz (rok 1980!), olej tych palantów i bądź nadal tym wielkim wodzem Solidarności, w dzisiejsze spory się nie wdając – totalna opozycja i tzw. salon i tak ma Ciebie w „głębokim poważaniu”, czyli krótko mówiąc,  w d..pie.

Bądź wielki i nic już nie mów!

Do zobaczenia.

 ///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło