treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 410227 odsłon
Biuletyn 076/17.
Polska
Dodany: 2017-11-26 20:47

"PREZESOWI DO SZTAMBUCHA".

 Motto:

„Mądremu wystarczy napomknąć, głupiego nawet biciem się nie nauczy”.

/   chińskie   /

 

Witam.

Sytuacja jaka jest, każdy widzi.

Totalna opozycja wszelkimi siłami – na każdym odcinku, w każdym miejscu, o każdej porze, z każdym, na ulicy i zagranicy  - dąży do obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Rządu, na czele którego stoi pani premier Beata Szydło.

I opozycja ta wymyśliła sobie rzecz bardzo z pozoru niewinną – premierem powinie zostać Prezes.

No bo przecież i tak rządzi, a sprawa byłaby wtedy jasna –  premierem  zostaje szef partii rządzącej, jak to jest przecież w zwyczaju   w cywilizowanych państwach i on to ponosi odpowiedzialność za wszelkie działania rządu.

A rząd pani Premier rządzi przecież dobrze -  obietnice wyborcze wypełnia jak żaden inny w historii, gospodarka ma się dobrze, giełda i ratingi międzynarodowe rosną, bezrobocie małe,  a  sondaże duże – żyć, nie umierać!

A cały tzw. polski salon – opozycja totalna, wraże media, autorytety moralne, zakodowane resztki uliczników, krajowi i światowi „antyfaszyści” i tym podobne indywidua, od rana do wieczora opowiadają – Kaczor na premiera!

I temu dziwić za bardzo się nie można, to wilcze prawo opozycji.

Nawiasem – troszkę się tutaj zmieniło. Ryszard Petru, twórca (?) i lider Nowoczesnej odleciał dalej niż na Maderę i to sam. Jak tu już przewidywałem, jego Harpie jednak go zagryzły (zemsta?) i na fotelu szefowej usadziły matematyczkę Katarzynę Lubnauer, która, z definicji na jego wdzięki obojętna, spokojnie stery Nowoczesnej przejęła.

Na pewno spowoduje to zamieszanie w „totalnej”, jak mocne, to czort jeden wie, ale, wbrew pozorom, PiS-owi to raczej nie zaszkodzi.

Gorsze jest  dużo, że takie głosy pojawiają się i w Prawie i Sprawiedliwości, weźmy przykład jeden tylko, ale wcale nie jednostkowy  – patrz duży wywiad znanego pisowskiego  europosła prof.  Zdzisława Krasnodębskiego dla portalu w.Polityce.pl. – tu mały fragmencik:

„Wiemy, że dziś na stole są trzy scenariusze. Pierwszy zakładałby pozostawienie rządu, z grubsza, takim, jaki jest do tej pory, z drobnymi korektami. Drugi to głębsza reforma strukturalna i wiemy z przekazów medialnych, że to pani premier zaproponowała takie zmiany. Trzeci zaś to także zmiana na stanowisku premiera i postawienie na Jarosława Kaczyńskiego. Jestem zwolennikiem trzeciej opcji. Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji zarówno w Polsce, jak i Europie silny przywódca całego obozu powinien wziąć, choćby przejściowo, cugle w swoje ręce. Sądzę, że to usprawniłoby pracę rządu i pozwoliłoby przeprowadzić głębszą reformę strukturalną instytucji państwa”.

Jak więc widać – chyba, że czegoś nie wiem, a co wie Prezes  – moje opowieści o pisowskich kretach tak całkiem niewinne nie były.

Sam kiedyś pisałem ale przed wyborami, że Premierem powinien być Prezes.

Teraz jednak, po dwóch latach dobrych rządów, zmiana taka wydaje się być całkowicie nienaturalna, natomiast pozycja Prezesa jako stratega i opiekuna dobrej zmiany, naturalna jak diabli.

 Prawdą jest, że opowieści o rekonstrukcji rządu trwają zbyt długo, ale nie może to być powodem do spełniania marzeń wrogów Polski.

A więc, drogi Prezesie – przeczytaj, spojrzyj na motto i powiedz głośno, jasno i dobitnie – rekonstrukcja rządu, jak najbardziej, ale – nie za duża, bo przecież powodów wielkich nie ma - a  Beata Szydło premierem będzie i basta!

A że Prezes człek kształcony, to wie, co to ten sztambuch.

Do zobaczenia.

 

 ///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło