treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 410227 odsłon
Biuletyn 074/17.
Polska
Dodany: 2017-11-18 23:15

"PIEPRZENIE KOTKA ZA POMOCĄ MŁOTKA".

Motto:

Polska - to brzmi dumnie,

Ale dla Polaków.

Polska - to brzmi dumnie,

Ale nie dla łajdaków!

/   sąsiad – poeta   /

 

Witam.

Zupełnie przypadkowo trafiłem na w.polityce.pl na tekst Bronisława Wildsteina, zaczynający się  od słów, a może to tytuł  – „Z nieustającym zdumieniem obserwuję reprezentantów salonu III RP, którzy ciągle prezentują niczym niezmąconą pewność swej wyższości”.

Tekst każdy może sobie tam przeczytać, chodzi mi o coś innego – jeżeli jeden z najlepszych komentatorów naszej rzeczywistości i naprawdę wspaniały felietonista, po ponad ćwierćwieczu naszej niepodległości, a co się z tym wiąże – dominacji salonu III RP właśnie – nadal jest zdumiony pewnością i wyższością  tych gości, to ja wysiadam.

Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego, że moja tu pisanina nawet do pięt wielkiego myśliciela czy pisarza  tego  nie dorasta, ale jednak to powiem, „wieszczem lecąc”  – drogi Bronisławie, gdybyś Biuletyn ten czytał, nigdy byś głupot takich  nie napisał!

Głupot nie w sensie  treści, choć i ta jest dość  oczywista, ale w sensie zdziwienia – bo „dziwić się temu zjawisku po latach tylu wyzysku” (też s-p),  to wprost nie wypada.

Bo przecież oczywistą oczywistością jest, że tzw. salon III RP, czyli czerwoni, różowi, zieloni i tęczowi, to kula u nogi naszej walki o prawdziwą wolność od samego dnia przemian (a i wcześniej – rok 1980!), czego nie tylko tzw. „okrągły stół”, ale takie choćby mianowanie czerwonego zdrajcy Jaruzelskiego na prezydenta Polski jest dowodem zupełnie wystarczającym.

Równie oczywistą oczywistością jest, że cały ten okres „wolności” zdominowany został przez ten salon właśnie!

Zaledwie dwa razy przez te trzy dekady bez mała  – rząd Jana Olszewskiego (patrz „nocna zmiana”!), oraz pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości (patrz – „koalicjanci”!),  do głosu doszli Polacy, dla których ten „salon III RP” to symbol obciachu i zdrady.

I dwa lata temu zdarzył się kolejny „cud nad Wisłą”, i to podwójny – wybory prezydenckie wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, a Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, uzyskując i w Sejmie, i w Senacie większość spokojnie pozwalającą samodzielnie sprawować rządy.

I wtedy właśnie  ten „salon III RP” szlag trafił!

Te wszystkie „autorytety moralne”, ci wszyscy „celebryci”, ci wszyscy „funkcjonariusze wolnych mediów”, ci wszyscy „zakodowani obrońcy demokracji”, ci wszyscy „Obywatele SB”, ci wszyscy „działacze samorządowi” z Platformy, ta cała „Nowoczesna zgraja inteligentnych inaczej”, te wszystkie „feministki” broniące z czarnymi parasolkami „polskich kobiet”, ci wszyscy „politycy totalnej opozycji”, dla których „im gorzej, tym lepiej”, patrz choćby Bruksela, a i polska ulica, ta „najwyższa kasta ludzi”, dla której wolność sądów polega na tym, że sędziowie mogą wszystko – całe to paskudne bractwo ruszyło do bezwzględnego boju o to, by „było, tak jak było”, co jawnie i wprost ogłosiła w ich imieniu „polska reżyserka” Agnieszka Holland.

A co jest w tym „salonie III RP” i najbardziej żałosne, i śmieszne zarazem?

Ano to, że wcale nie są to przedstawiciele większości naszego Narodu (choć z powyższego wyliczenia wynikać by mogło, że dużo tego jest!), ale zaledwie przedstawiciele jego „dotychczasowych elit”, czyli tego towarzystwa, które dzięki współpracy, najpierw z „komunistyczną władzą”, a później z „władcami III RP”, uznało za rzecz oczywistą – tylko my wiemy, co dla Polski jest dobre i tylko my rządzić tu możemy!    

A przecież jest to kłamstwo do kwadratu – tzw. salon III RP nigdy nie miał, a nie ma i teraz, nic prawdziwego do zaoferowania Polsce – dla nich dobre jest tylko to, co dobre jest dla nich!

Tak, drogi Bronisławie, czas przestać się dziwić, czas działać.

A masz przecież dużo większe ode mnie możliwości!

Ja będę pisał nadal – nie dlatego, że lubię, ale dlatego, że jak mawiali starożytni Chińczycy – strumień prawdy  zawsze ze skałą wygra.

I nie chodzi tu o jakieś codziennie zdarzające się przypadki – co powiedział na przykład, a czego nie powiedział ktoś tam  – chodzi o to, by obóz patriotyczny wygrał.

Niby niewiele, a jednak tak wiele!

Do zobaczenia.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło