treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 402013 odsłon
Biuletyn 071/17.
Polska
Dodany: 2017-11-10 22:00

"NIEPODLEGŁOŚĆ".

 Motto:

„Tylko głupcy nazywają samowolę wolnością”.

/   Tacyt   /

 

 Witam.

Wczoraj obejrzałem piękny koncert na Jedynce  – „Powrócim pełni sławy” – szkoda, że nadany dopiero około północy. Moment, gdy Krzysztof Cugowski zaśpiewał  Pierwszą Brygadę, a cała sala wstała, był bardzo podniosły i nawet lekko wzruszający. Piękne było również przemówienie wygłoszone na wstępie przez prezydenta Andrzeja Dudę, którym rozpoczął obchody Setnej Rocznicy Niepodległości – co dziwić zbytnio nie może, bo pan Prezydent zazwyczaj pięknie przemawia, ale ciekawe jest, ilu prezydenckich wyborców pomyślało sobie w jego trakcie – a co tam z zawetowanymi pisowskimi  ustawami o sądach?

Wiele złych rzeczy napisano ostatnio o Prezydencie, po prawej stronie politycznej sceny zwłaszcza (ci z lewej zawsze chwalić go będą, gdy „pisowi podskoczy”), ale ja jednak nie pójdę tą drogą. Zarówno „sądowe ustawy”, jak i „konflikt z MON”, to sprawy, które spokojnie, może za długo nieco, ale spokojnie rozwiązane zostaną, a lewactwo pozostanie z ręką w nocniku, modląc (!) się jedynie, by naczynie to zbyt pełne nie było.

Narodowe Święto Niepodległości w dniu 11 listopada  ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione przez „polskich komunistów” ustawą KRN z 22 lipca 1945, a następnie przywrócone ustawą w roku 1989.

I teraz możemy je spokojnie obchodzić.

Co prawda lewacka hydra wciąż łeb podnosi, to wzywając na pomoc niemiecką Antifę, by pałkami demokracji nas uczyła (podobnież  taki numer chcą powtórzyć za dni parę w Poznaniu – władze Miasta do tego chyba nie dopuszczą?), to ruskie, nomen omen, Budki podpalając, to policyjne prowokacje szykując, ale to wszystko możliwe było jedynie za rządów Platformy, wciąż dla jaj zwanej Obywatelską.

Od czasu, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, jakoś to wszystko się uspokoiło i żadnych rozrób podczas warszawskiego Marszu Niepodległości nie ma – ciekawe, co obrońcy lewackiej demokracji w stylu Obywateli SB wykombinują jutro?

Miejmy nadzieję, że nawet gdy będą próbowali rozrabiać, a pewno będą, straż Marszu i Policja spokojnie dadzą sobie z nimi radę.

Czas Święta Niepodległości to czas świętowania,  na co Polacy solennie sobie zapracowali, zatem nie czas dzisiaj na wyliczanie idiotyzmów „totalnej opozycji” (choć o antypolskim wystąpieniu agenta Boniego na europejskim forum wspomnieć choć  należy – kto takiego gnoja do Parlamentu Europejskiego wysłał?), ale dajmy temu  pokój.

Przypomnijmy jedynie Prawu i Sprawiedliwości, że ani wielkie wyborcze zwycięstwo, ani wysokie sondaże nie upoważniają do tego, by przestać myśleć, a panu Prezydentowi to samo właściwie, plus drobna uwaga – pamięć o tym, dzięki komu prezydentem się zostało, wcale pamiętającemu nie uwłacza, przeciwnie, pomóc może jedynie Prezydentem zostać.

Miłego świętowania!

Do zobaczenia.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MARZEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło