treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 415012 odsłon
Biuletyn 069/17.
Polska
Dodany: 2017-11-02 23:40

"KRS - KASTA RODZĄCA SYF".

 

„Dzisiaj  obrazka nie będzie – bo musiał by być bardzo brzydki!”

 

 

 

Motto:

„Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi i myślę, proszę państwa, że damy radę”.

/ sędzia NSA Irena Kamińska /

 

Witam.

Tak właśnie jest – KRS sam się zaorał, odrzucając 265 kandydatów  ministra sprawiedliwości na asesorów sądowych.

Mało tego, że sam się zaorał – to mógłby być ich tylko problem, ale taki nie jest – odrzucenie całości listy  en bloc (całościowo!), to gwóźdź  do trumny nie tylko KRS, ale i Platformy -  bo dla KRS Platforma to wyrocznia, a PiS to ciemna strona mocy!

Rzecznik KRS, niejaki sędzia Żurek, to mocarz sprawiedliwości – własne córki zmusił, by oddały mu „nadpłacone” alimenty (bo Sąd przyznał jakieś tam nieduże, potem następny Sąd je zwiększył, a jeszcze  następny ponownie obniżył!), posiadłości ma dziesiątki – z sędziowskiej pensji? – a na temat „sprawiedliwości” wypowiada się nieustannie!

A przypomnijmy parę „dokonań” naszych Sądów – chłopcy próbujący zawłaszczyć jakieś 30 procent powierzchni miasta Katowice, skazani zostali  przez Sąd na jakieś pięć lat odsiadki i pół bańki grzywny – ale nic z tego!

Sąd Apelacyjny zamienił to na dwa lata w zawieszeniu!

Przypomnijmy posłankę PO Sawicką – cała Polska widziała, jak łapówkę brała, Sąd ją skazał, jakieś 3 lata więzienia i grzywna – ale po co jest Sąd Apelacyjny?

Uniewinnienie – bo co prawda wzięła, ale przecież zmusili ją do tego! A poza tym – posłanka PO brać może, posłanka PiS siedziała by za to samo do oporu!

A to przecież za mało – koniecznie trzeba by tego paskudnego Kamińskiego z CBA, pisowiec w końcu wredny, po prostu zamknąć!

Mówisz, i masz – sędzia Łączewski jest na miejscu i na ścieżce – trzy lata dla Kamińskiego (z Platformerską władzą walczyć?) -   to minimum!

A przecież jest jeszcze sędzia Tuleya – oskarżenie PiS-u o „stosowanie metod stalinowskich” to mały pikuś, a taki bohater jak mafiozo Bogucki za swoje sądowe męczarnie pół bańki odszkodowania dostać musi!   

Przykładów takich można by tu wyszukać setki jeszcze, ale miejsca szkoda – wszak jaka jest ta nasza „sądowa sprawiedliwość” to każdy, nawet, pardon, ślepy widzi!

Wracamy do KRS (Krajowa Rada Sądownictwa), bo to wszak motto dzisiejsze – jeżeli ktoś jeszcze powie, że ten KRS „demokracji” broni, to okaże się „idiotą totalnym do kwadratu”!

Podobnież wykształcenie tych 265 kandydatów na sędziów kosztowało nas jakieś 50 baniek.

A wykształcenie swe wielkie rozpoczęli wtedy, gdy nikomu się jeszcze  nie śniło (oprócz mnie – dowody są tutaj!), że PiS najbliższe wybory parlamentarne  wygra i będzie samodzielnie rządził!

A KRS wszystkich ich odrzuca!

KRS to konstytucyjny organ kolegialny stojący na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów,

Rada ta  powstała w 1989 roku na podstawie porozumień Okrągłego Stołu.

Nominacje pierwszym sędziom  wręczył w 1990 roku prezydent Wojciech Jaruzelski (!).

W 2017 roku Sejm, głosami  PiS,  uchwalił ustawę wygaszającą kadencje wszystkich członków KRS i określającą nowy jej kształt,  którą to ustawę zawetował  31 lipca prezydent Andrzej Duda.

I tu właśnie mamy problem – prezydent na pewno, jak go znamy, chciał dobrze – ale, czy ten najnowszy numer KRS nie powinien jednak dać mu do myślenia?

Pani sędzia (patrz motto!)  Irena Kamińska powiedziała  to, co  większość sędziowskiego środowiska ma w genach – żaden z nich  nie zaprotestował publicznie!

I tu musimy dodać – nie dacie rady!

Dla nas, normalnych klientów „polskich sądów” i choćby obserwatorów tylko, sprawa jest jasna – uzdrowienie tego komuszego (zaszłości historyczne i tradycje rodzinne!) środowiska to potrzeba chwili.

Liczenie na to (sędzia Strzembosz, tak ostatnio aktywny!), że środowisko to samo się oczyści, to jak „czekanie na Godota” – nigdy się nie spełni.

Pytanie jest proste – czy pan Prezydent też to widzi?

A odpowiedź równie prosta być musi – musi!

Bo bez zmiany KRS zmiany nie ma!

I to by było na tyle.

Do zobaczenia.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło