treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 402012 odsłon
Biuletyn 067/17.
Polska
Dodany: 2017-10-23 23:39

"SZTANDARY TOTALNYCH WYPROWADZIĆ!"

 

Motto:

„Kłamaliście rządząc,

Polacy to łykali,

Kłamaliście  totalnie,

Polacy to olali.”

/ sąsiad – poeta /

 

Witam.

Nie miałem  czasu zajmować się wczoraj (a i puścić tego), wielką polityką (są w końcu sprawy ważniejsze!), ale  jednak – coś tam się działo!

Na pierwszy plan wybiła się kolejna „Konwencja Platformy”, bo jest to jednak największa partia opozycyjna w  tym naszym biednym  kraju.

Biednym nie z racji „biedoty  fizycznej”  (bo tutaj akurat PiS zrobił więcej, niż mógł!), ale z powodu „biedoty umysłowej” –  tu wciąż jakieś 25 procent popiera działania „opozycji totalnej”.

Opozycji totalnej, która rządziła przez minione (na szczęście!) osiem lat, a  która na arenie międzynarodowej doprowadziła nasz piękny kraj  do  pozycji unijnego pariasa, a wewnątrz  podzieliła społeczeństwo do granic absurdu – leming totalny  gotów jest zagryźć mohera na surowo, nawet u cioci na imieninach!

Prawo  i Sprawiedliwość rządzi niecałe dwa lata dopiero, Platforma Obywatelska rządziła lat osiem.

I przez te osiem lat zrobić mogła wszystko – bo wszystko miała w ręku!

Opowieści o tym, że rządziła razem z ZSL, pardon, PSL, to pic na wodę i fotomontaż – ZSL dostał za to „swoją” działkę, jak zwykle zresztą, i poszedł „na swoje”, resztę mając w du…żym poważaniu.

Powiedzmy to wprost – za wszystko odpowiadała Platforma!

I w takiej sytuacji wyskakuje na jej konwencji Grzegorz „Charyzma” Schetyna i opowiada, że to Platforma właśnie tylko zbawić może „ten kraj”!

Tu akurat można by się zastanowić nad jednym tylko  - „Grzegorz” jest kłamcą czy idiotą? 

A odpowiedź, wbrew pozorom,  jest prosta jak drut – „Grzegorz”  jest i kłamcą,  i idiotą.

Takie dwa w jednym.

Grzegorz powiedział, że ma wizję.

A totalna wizja Grzegorza to – zwycięstwo we wszelkich kolejnych wyborach, wspólny front opozycji, odzyskanie zagarniętej przez PiS wolności, 500+ na każde dziecko, 13-ta emerytura, darmowa antykoncepcja (?) i in vitro, i ta, no, walka o demokrację! A dokonamy tego likwidując wojewodów!

A przecież już w lipcu  roku 2016 idol Platformy, Kaszub Donald Tusk (mam te swoje polskie doświadczenia  - to było do Katalończyków!), powiedział:

„Wciąż powtarzam, że ktoś, kto ma wizje, powinien iść do lekarza”!

Czyżby Grzegorz olewać zaczął Donalda?

A przecież tak jeszcze niedawno cieszył się, gdy ten pozwolił podać mu piłkę podczas partyjnego „haratania w gałę”!

Platforma debatowała w Łodzi, Warszawy woląc nie tykać, natomiast „druga siła” totalnych, Nowoczesna z kropką, zabawiła w  „wolnym mieście” Poznaniu, którego wolność zrozumiała  jest tylko dla „tęczowych”, a słowo „wolne” kojarzy się wyłącznie  z korkami na ulicach.

Przewodniczący Ryszard „Madera”  Petru jak zwykle nie zawiódł, jego przemówienie, nie za długie,  na szczęście (Schetyna tokował zdecydowanie za długo!), pełne było kwiecistych porównań, ale przebiło się właściwie jedno tylko:

„Nie dajmy się nabrać, Duda jest takim samym talibem  jak Kaczyński!”

Pan Ryszard też pewno uwierzył w bzdury forsowane na kilku portalach, jakoby to  PO i N szans na wygranie z PiS-em pojedynczo nie mają (40, 20, 5), ale totalna opozycja razem dostanie 35 bodaj, podczas gdy PiS wtedy zaledwie 33(!) – bo opowiadał coś o wspólnych listach, ale szczegółów zdradzić nie chciał. Jedno jednak wypalił – dla .N jedna trzecia prezydentów miast!

Ciekawe, co na to „Grzegorz”?

Niektórzy się zdziwili, że szefową Regionu nie została druga połówka z Madery, no ale – nepotyzm w Nowoczesnej?

Na pięć minut wyszli do dziennikarzy „trzej  tenorzy” Prawicy – Kaczyński (to chyba jednak „bas”!),  Ziobro, Gowin - i całe to „totalne bractwo” załatwili – Schetyna i Petru to przy nich liliputy, i to na odwyku!

Można być „lemingiem totalnym” (patrz B. 088/16), można kochać Platformę, wciąż dla jaj zwaną „Obywatelską”, z Grzegorzem „Charyzmą” na czele i całym jego budkowym muchozolem,  można zachwycać się Nowoczesną z kropką z Ryszardem „Maderą” u szczytu i całym jego  „inteligentnym inaczej”  fraucymerem, no ale – bez jaj!

Każdy normalny gość (gościówa też – w tym nawet feministki!), widzieć musi jedno – rządy Prawa i Sprawiedliwości sprawiły, że „Polak” znowu brzmi dumnie, a „Polska” jest  teraz pojęciem, którego zazdroszczą nam nie tylko, pardon, Francuzi, Skandynawowie, Włosi, Hiszpanie, czy Portugalczycy  tacy, oraz tzw. Benelux,  o naszych braciach – Niemcach nie wspominając już nawet!  

Polska wstała z kolan – nie tylko wewnątrz (najlepsza w Europie „walka z biedą!), ale i na arenie europejskiej – nikt już  tu orgazmu nie doświadcza  podczas  poklepywania  po pleckach (Merkel – Tusk!),  w europejskim przedpokoju.

Reasumując:

- Program Grzegorza „Charyzmy” Schetyny  to kolejne „przebijanie PiS-u”, a „totalna propozycja” w miejsce „totalnej opozycji” to śmiech na sali – nawet on sam w to nie uwierzył!

- Program Ryszarda „Madery” Petru to fatamorgana – kto czytał w „Pustyni i w puszczy” i zapamiętał nie tylko Kalego, ten zrozumie.

Czyli wszystko jasne – PiS rządzić będzie lat jeszcze wiele.

I tak nam dopomóż Bóg!

 

 ///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MARZEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło