treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 410227 odsłon
Biuletyn 064/17.
Polska
Dodany: 2017-10-07 23:19

"MODLITWA RÓŻAŃCOWA".

 

Motto:

„Popłakałem się, kur…czę, ze szczęścia!”.

/   sąsiad – poeta   /

 

Witam.

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

Podobnież około miliona Polaków wyszło dzisiaj po południu na polskie granice („Różaniec do granic”!), również te na lotniskach i wybrzeżu morskim  (Giewont, koło podbiegunowe  i Afganistan nawet!),  i modliło się za Polskę, za Europę, za Świat w końcu.

I bardzo dobrze – i Polska, i Europa, i Świat bardzo tej modlitwy potrzebują.

Modlitwa różańcowa ma w Polsce wielką tradycję, doceniał to nawet Stary Kiemlicz  z  „Potopu”, złodziej i obłudnik, który jednak dał życie w obronie polskiego Króla.

Modlitwa ta składa się z kilku części, które niekoniecznie odmawiać trzeba w całości – Część Radosna, Część Świetlista, Część Bolesna i Część Chwalebna. Wbrew pozorom, całość nie jest w sumie taka prosta, ale nie o to przecież tu chodzi – modlitwa za Polskę to nie zachcianka, to obowiązek każdego Polaka, a gdy dodamy tu Europę i Świat, to przecież tylko  lepiej!

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

Oczywistą oczywistością jest, że dla „niewierzących”, czy innych „ateistów”,  „agnostyków” i tym podobnych,  cała ta opowieść  to „pic na wodę  i fotomontaż”, ale – dlatego pojęcia te wziąłem w cudzysłów, bo – lat kilka na świecie tym przeżyłem już i wielu z  moich znajomych, którzy tak siebie określali, w chwili ostatecznej jednak zdanie zmieniło – był i ksiądz, i pochówek jak najbardziej katolicki.

Nie tylko znajomych – pamięta kto może, jak było z gen. Jaruzelskim?

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

W B. 061/17 napisałem:

„A wtedy pozostanie nam tylko budowa wielkiego muru na Odrze i modlitwa”.

Bo to właśnie nas czeka.

Najazd milionów „muzułmańskich uchodźców” na Europę trwa cały czas, opowieści o tym, że udało się to zahamować, to bredzenie „europejskich  pożytecznych idiotów”, w tym również, niestety, tych „polskich”.

Większość krajów tzw. „Zachodniej Europy” jest już na skraju przepaści, choć nadal uparcie nie chce się do tego przyznać – tzw. „polityczna poprawność” im na to nie pozwala.

W większych miastach Francji, Niemiec i Skandynawii całej (Szwecja, Szwecja!), powstały całe „muzułmańskie dzielnice”, do których nie tylko  mieszkańcy, ale nawet miejscowa Policja, za dnia wchodzi niechętnie, a w nocy w ogóle, chyba, że wydarzy się coś nadzwyczajnego i wejść już musi.

Podobnie jest we Włoszech i w Grecji (Hiszpania tu dochodzi!), choć tu nie rzuca się to aż tak w oczy, pomijając niektóre greckie wyspy (Lesbos, Lesbos!), bo tam „muzułmańscy uchodźcy” rozproszeni są bardziej na prowincji, jeszcze – bo przecież i oni do metropolii tamtejszych wkrótce w masie swej wejdą.

Możemy, a nawet powinniśmy, kochać ludzi i pomagać im w potrzebie, ale – okazuje się - dla mnie to żadna niespodzianka, ale „unijni naukowcy” właśnie to odkryli, że 80 procent tych „uchodźców” pochodzi z krajów (Afryka, Azja), w których nie toczą się żadne wojny!

Idą (jadą, płyną!)  po prostu do „Europy”, bo tam spodziewają się lepszego życia (niesamowicie wysokie zasiłki!), a co do pracy, to już niekoniecznie – wszak „frau Merkel” (kiedy Niemcy się obudzą?),  ich zaprosiła i utrzymać musi!

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

Ale – modlić się nie znaczy wcale, być ślepym i głuchym.

Nawet słynne słowa Jezusa:

„Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”. (Mt 5, 38-42)

- nie mogą być rozumiane zbyt dosłownie.

Chodzi tu o to, by bliźniemu pomóc, wiele nawet ustępując dla dobra sprawy, ale w końcu pomóc, nic więcej.

I tak właśnie musimy się zachowywać – bliźniemu (patrz – „uchodźcy!), należy pomóc, ale nie kosztem własnym i swej rodziny, szerzej – swej Ojczyzny.  

Nie ściągać tu ich na siłę, a tak właśnie czyni to chore, europejskie lewactwo – „firmy przewozowe” zbijają fortuny, a Europa pada – ale pomóc im tam, na miejscu, w ich krajach!

I wcale nie musi polegać to na „obronie” tych narodów (afrykańska wiosna ludów!),  przed gnębiącymi ich  miejscowymi wodzami, „strasznymi satrapami”.

Tam pojęcie „wolności”, w tym tej „muzułmańskiej”, jest zupełnie inne niż u nas.

Przykład pierwszy z brzegu – Libia.

Za rządów „strasznego Kadafiego” był to  kraj uporządkowany, przewidywalny, zamożny (nauka i mieszkania za darmo!),  i bezpieczny, nie bez powodu włoski  premier (Berlusconi, 2010 rok, szczyt Ligi  Arabskiej!),  całował tego strasznego satrapę w rękę na przywitanie!

A co mamy teraz w Libii?

Kompletny syf, w którym „obrońcy demokracji” zbijają fortuny na handlu ludźmi, a powiedzieć, że Libia upada, to nic nie powiedzieć.

A przecież takich „Libii”, może nie dokładnie takich,  jest tam kilkanaście.

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

Tu mały wtręt poznański.

Nasza (?) posłanka  Joanna Schmidt, Nowoczesna, a jak, która wsławiła się „ucieczką  z Petru na Maderę” (trwał wtedy  „pucz totalnej”!), a wcześniej  namawiała dyrekcje poznańskich szkól, by dzieci na film „Smoleńsk” czasem nie prowadziły, postanowiła znowu zabłysnąć, wpisując na Twitterze:

„”Różaniec  bez granic” za 1 zł. Czy transport na „Przystanek Woodstok” też będzie darmowy? Złożyłam interpelację”.

Nie wiem, gdzie tę interpelację pani poseł złożyła, ale jedno jest pewne – Poznań znowu wstydzić się musi. Porównywanie akcji „Różaniec do granic” z „owsiakowym woodstokiem” świadczy o jednym tylko – pani poseł, nie po raz pierwszy, niestety,  odjechała kompletnie.   A już myślałem, że czasy, gdy poznański kandydat do Senatu, cinkciarz Gawronik niejaki, zdobył tu sto tysięcy głosów, minęły bezpowrotnie!

A do wpisu tego, jakże bohaterskiego, skłoniła panią poseł dobra decyzja szefów PolRegio (pociągi polskie!),  by uczestników akcji „Różaniec do granic” przewieźć za symboliczną złotówkę.

No cóż – głupota nowoczesna granic nie ma!

- Modlitwa jest nam wszystkim potrzebna.

Ale nie tylko modlitwa, potrzebne jest konsekwentne działanie dla dobra wspólnego.

A jedynym obecnie gwarantem takiego działania jest w Polsce Prawo i Sprawiedliwość.

Czy to się komu podoba, czy nie.

I tak nam dopomóż Bóg!

Do zobaczenia.

 

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło