treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 415013 odsłon
Biuletyn 058/17.
Śšwiat
Dodany: 2017-09-17 17:12

"SALON EUROPEJSKI".

 

Motto:
„Boże, chroń mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam!”
/Kardynał de Richelieu/ 

 

Witam.

Było o polskim, miało być o europejskim, więc kilka słów będzie.

Tak prawdę mówiąc to o  tych Junckerach, Timmermansach, Tuskach i tym podobnych było już tutaj po wielekroć, jak również o tych najważniejszych, choć bezpośrednio na brukselskiej Sali nie zasiadających  - francuskim Macronie  i niemieckiej Merkel.

Najważniejszych, choć jednak zaznaczyć trzeba, że dandys  Emmanuel  bardziej by chciał, niż może, no bo jednak –  lejce w tym europejskim zaprzęgu  mocno dzierży w ręku  piękna Angela.

Ma co prawda na karku bliskie już, kolejne wybory, ale wydaje się, ze tym razem ponownie sobie poradzi, choć rekordu jeszcze nie ustanowi – Adenauer i Kohl wybierani byli po pięć razy, a Merkel wygra „dopiero” po raz czwarty.

No bo chyba jednak wygra, ale dlatego głównie, że nie ma z kim przegrać – wystawienie Schulza, dobrze znanego z Parlamentu Europejskiego, to był jakiś szaleńczy krok rozpaczy SPD, który dzięki lewackim mediom przez tydzień wydawał się genialny, ale wyszło, jak zwykle ostatnio  – CDU/CSU jednak  górą!  

Kto tam ostatecznie wygra, zobaczymy - zadecydują Niemcy.

No właśnie – zadecydują Niemcy.

Jakoś nie zauważyłem w polskich mediach (jakie tam one „polskie”, to może niedługo się okaże, podobno  nowa „ustawa medialna” gdzieś już tam jest!), artykułów na temat  tego, co tam Niemcy mają zrobić, kogo wybrać i po co – może szkoda?

Tymczasem zaglądam przed chwilą na mój ulubiony Onet i co widzę?

Wielki tytuł   „Niemcy muszą bronić wolności Polaków”.

I pod nim:

„Niemcy nie muszą płacić Polsce odszkodowań wojennych, mają natomiast obowiązek bronić wolności Polaków, w razie potrzeby także przeciwko ich własnemu rządowi – pisze niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Podobno w Niemczech jest tak, że taki artykuł, zwłaszcza w takim „SZ”, nie ma prawa się ukazać bez aprobaty „strony rządowej”. Może tak jest, może nie, choć raczej jednak tak – ale jednak się ukazał.

A to, że dzisiaj akurat mamy 78. rocznicę  „wkroczenia”  radzieckiej Armii Czerwonej na wschodnie tereny Rzeczypospolitej Polskiej  (Pakt Ribbentrop-Mołotow, wcześniej  nieco 1 września, najazd  niemieckich wojsk na Polskę!), to pewno zupełny przypadek.

Artykuł w „SZ” każdy może sobie przeczytać, szkoda tu miejsca, ale jedno powiedzieć trzeba – jeżeli Niemcy piszą oficjalnie, że muszą ratować Polaków przed polskim rządem, dla ich własnego dobra – to w każdym polskim domu zapalić się musi czerwona lampka.

To już nie są żarty – to zwykłe chamstwo i bezczelność do kwadratu, słowa o „pruskiej bucie” same się tu nasuwają, a długa historia polsko-niemieckich stosunków tylko to potwierdza.

Gdzieś tak od pół wieku wiele mówi się o niemiecko-polskim, czy polsko-niemieckim pojednaniu.

Bardzo to piękne jest zadanie, listy biskupów polskich (ten ostatni, ze względów humanitarnych, przemilczę), mocno się w ten „dialog” wpisały, wielu polskich i niemieckich „autorytetów moralnych”  równie wiele mądrości tu dodało, ale pozostawiając historię tę wielką w tyle – jak możemy jednać się z narodem, który chce bronić nas przed naszym rządem?

Ciekawe, czy gdybym ja tu napisał:

„Drodzy niemieccy bracia, my, Polacy, musimy bronić was przed waszym, niemieckim rządem, z jednego choćby powodu, historię pozostawiając z boku – wasz to rząd, ustami waszej pani Kanclerz, otwierając na oścież drzwi Europy przed  milionową falą „muzułmańskich uchodźców”, spowodował największe zagrożenie dla naszego kontynentu od lat 78. właśnie.”

 – to spodobało  by się to Niemcom?

No cóż, miało być o „europejskim salonie”, i chyba jednak jest – wszak podano wyżej, kto trzyma tam lejce.

Do zobaczenia.

 

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło