treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 415013 odsłon
Biuletyn 057/17.
Polska
Dodany: 2017-09-15 20:30

"POLSKI SALON".

 

Motto:

„Czuję się, jakby ktoś na mnie srał cały czas”.

/ Krystyna Janda – artystka /

 

 

Witam.

Na dzień dobry sondaż, a jak – najnowszy CBOS:

PiS – 44 (+2), PO – 19 (-1), KUKIZ – 8 (0), .N – 6 (0), PSL – 5 (+1), RESZTA < 5.

Wcale zdania co do wartości sondaży nie zmieniam (nadal np. twierdzę, że PiS ma grubo ponad 50!), ale jednak każdy coś tam pokazuje – a ten pokazuje wyraźnie, mimo wszystko, że tzw. salon dostaje po łbie, co można by skomentować tak – lepiej późno, niż wcale.

Nastroje tzw. salonu pokazuje np. pani Janda, patrz motto, a ja nie mogę odmówić sobie tu paru słów na temat widowiska „Kabareciarze dla Polsatu”, czy jakoś tak, na które dość przypadkowo wpadłem w ostatni poniedziałek na falach tejże stacji. Wystąpiła tam cała „czołówka” polskiego kabaretu (scenariusz – Robert Górski!),  a ja oczy przecierałem ze zdumienia – jak można się tak  zeszmacić? Całość wyglądała tak, jakby każdy z nich na kontrakcie podpisał punkt 6, ostatni  – warunkiem wypłaty jest przynajmniej w co drugim „kawałku” dowalić PiS-owi, im bardziej po chamsku,  tym lepiej, a każde użycie hasła „dobra zmiana”, z odpowiednim „podtekstem”, premiowane będzie dodatkowo!

A gwóźdź do tej kabaretowej trumny wbiło pięciu paranienormalnych   gości, jeden z łóżkiem, którzy do swej paskudnej „twórczości” użyli zmarłego niedawno Bohdana Smolenia, parodiując, bo jak to łagodniej nazwać, jego monologi i słynną piosenkę, tytułu nie pomnę, ale (muzyka Szymczyński, słowa Laskowik!) z fragmentem:

„Ludzie, Kochani, coście tacy smutni?

Przecież jedziecie do pracy!”

A zaczynała się tak:

„Coś się z narodem dzieje niedobrego!”

I szlag mnie trafiał, gdy ten kultowy (dla mnie, widziałem to z bliska!) utwór,  paru „pożytecznych idiotów” wbijało w podłogę nieudolnie wykorzystując go do antypisowskiej nagonki, popartej moralnym niepokojem -  ani mru mru nie przesadzam!

A na koniec całe to „kabaretowe” towarzystwo równie paskudnie usiłowało znieważyć równie kultową pieśń Jana  Pietrzaka, „śpiewając” – „By opolskie było polskie” – ohyda.

Ale taki już ten nasz „polski salon artystyczny” jest – dla mamony zrobimy  wszystko!

Dowodzik jeszcze jakiś?

Proszę bardzo – do obsady „Ucha Prezesa”, najbardziej politycznego  gniota od czasów tow. Urbana, wstąpił był właśnie „francuski łącznik” aktor Seweryn – wystarczy?

Ale przecież nie tylko „artystyczny”.

Politycy „totalnej opozycji” często ten kabaretowy poziom przebijają.

Liczne wypowiedzi wodza Schetyny,  czy jego Budki, Halickie, Szczerby, Neumanny, Kopacze czy inne Muchy, wodza  Petru (no miszcz!), czy  jego haremu krzykliwych Harpii, różnych Kosiniaków-Kamyszów (PSL), czy jego  starszych zeteselowców, „pozostałości” SLD (kto jeszcze pamięta?), „wodzowie” Razem (kto będzie pamiętał?), plus „europosłowie” typu boniowej  Różu nazwisk pięciu, powodują, że słabiutki co prawda, ale jednak, obecny świat kabaretu mocno zagrożony czuć się może.

Lewactwo „pozaparlamentarne” równie często staje do tej nierównej walki.

Te wszystkie Poniedziałki, Środy,  Piątki, wspierane przez Nowickie fuszary, janionowe Nowackie czy gretkowskie Młynarskie, powodują, że „polski” kabaret wpada w kompleksy –  bo „w co się bawić”?

A gdy dodamy do tego wypowiedzi wodzów ich zbrojnych ramion – KOD-u, niegdyś „alimenciarz” Kijowski, zastąpiony przez „solidarnościowego” Łozińskiego, czy  Obywateli SB z bezzębnym (Pies na PiS”) wodzem  Kasprzakiem, plus WSI na emeryturze (była „polska”  generalicja!), to można powiedzieć jasno – „polski” kabaret nie ma już żadnych szans!

Można by się z tego wszystkiego śmiać tylko (i to polecam!), bo z taką „opozycją totalną” Prawo i Sprawiedliwość rządzić może „sto lat i dłużej”, ale pytanie jedno pozostaje – skąd tyle tego lewackiego chamstwa w Polsce?

Odpowiedź, wbrew pozorom, jest prosta – niemiecka okupacja, rosyjska wolność i okragłostołowa niepodległość.

Przykładzik  jakiś?

Proszę bardzo.

Niemieckie Reparacje Wojenne – papierek lakmusowy polskiego patriotyzmu.

Kto popiera?

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości.

Kto jest przeciw, kto wyśmiewa i kto płacze?

Cały ww. tzw. salon.

Komentarz?

Zbyteczny – kto Polak, ten popiera!

Teraz zadanie jest tylko jedno – całe te osiem prawie dekad wyprostować i do przodu iść!

I to właśnie PiS robi – raz lepiej, raz gorzej, ale robi.

I chwała mu za to.

Co prawda, Polska jest wyspą wspaniałą w Europie, ale jednak wyspą.

Przykładzik jakiś, może dwa?

Proszę bardzo.

1 – „Tragiczny los” Polskiego Żubra.

Biegał sobie po Polsce i dobrze mu było. Zapragnął jednak nieszczęśnik „niemieckiej wolności” i co się stało? Jak to u Niemców – zastrzelili go. I mało tego – jego wypatroszony łeb powieszą w jakiejś swojej  knajpie.

I co na to Amnesty International?

2- „Tragiczny los” Religii Miłości.

 Biegają  sobie po Europie i dobrze im jest. Zapragnęli jednak   „europejskiej wolności” i co się stało?

Jak to w Europie – strzelają.

I mało tego – patrz Anglia czy Francja dzisiaj – wciąż to robią.

I co na to Amnesty International?

Ale o tym coś będzie jutro.

Do zobaczenia.

 

PS.

A teraz czas na mecz Kolejorza – musi dzisiaj wygrać.

Może wyjdę na staroświeckiego palanta,  ale jednak – coraz trudniej utożsamiać się z Lechem, gdy w podstawowej jedenastce wychodzi dwóch Polaków, w tym żadnego bodaj Poznaniaka, a zaciężna ta armia biega po boisku jak stado ciężarnych zajęcy, ani Kibiców, ani Boga się nie bojąc.

Tak być nie powinno – trener z zagranicy, OK., może być, od biedy, ale grać powinni jednak nasi, wzmocnieni paroma najwyżej, ale klasowymi za to zawodnikami zagranicznymi. Bo przecież – gdy słabego Polaka zastępuje słaby Rumun lub Szwed, to coś tu nie gra – bo po co?

 

 

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło