treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 415060 odsłon
Biuletyn 057/14.
Śšwiat
Dodany: 2014-06-06 23:24

OJCZYZNĘ KOCHAĆ TRZEBA I SZANOWAĆ!

 

Witam.

Nie pisałem kilka dni uznając, że tytuł ostatniej notki – Dom Wariatów, tak ładnie oddaje to, co dzieje się teraz w naszym pięknym kraju, że nie ma sensu tego zmieniać.

Ale jednak pewna modyfikacja jest konieczna – pojęcie to można spokojnie rozciągnąć na świat cały, niestety.

Ćwierć wieku niepodległości – jak to świetnie brzmi!

A poprzednie pół, delikatnie mówiąc, nie rozpieszczało nas.

Najpierw 5 lat straszliwej, niemieckiej okupacji.

Później 45 lat innej nieco, ale paskudnej, jak diabli, tej radzieckiej.

Tu drobna uwaga – każdy Polak, który twierdzi, że radzieckiej okupacji nie było, to albo idiota, albo zdrajca, innej opcji po prostu nie ma.

A jeszcze później 25 lat wolności.

I tu dopiero jest problem.

Można powiedzieć tak – mamy wolny kraj, rządzony przez, w wolnych wyborach przecież wybranych, polskich patriotów, którzy ręce po łokcie sobie urabiają, harując dla dobra polskiego społeczeństwa. Władza nasza uczciwa jest do szpiku kości i tylko dobro obywatela ma na celu, tylko dla niego stworzyła służbę zdrowia będącą obiektem zazdrości całej zjednoczonej Europy, tylko dla niego zbudowała przemysł, i ten lekki, i ten ciężki, ponownie lokujący nas w pierwszej dziesiątce świata, tylko dla niego zbudowała sieć dróg i autostrad i stadionów, przy budowie których polskie firmy budowlane weszły do europejskiej czołówki, tylko dla niego przeprowadziła prywatyzację, dzięki której zamożność całego społeczeństwa prawie się podwoiła, tylko dla niego stworzyła taki system oświaty i nauki, że sformułowanie „polski uczeń” w całej europejskiej opinii stało się synonimem ucznia dobrego, tylko dla niego stworzyła armię, której sława sięga aż za Ural, tylko dla niego stworzyła taki system sądów, policji i służb specjalnych, że chłopcy z Niemiec i USA przyjeżdżają do nas na praktyki i seminaria, a cała sfera medialna jest dowodem prawdziwej tolerancji, bezstronności, niezależności i kultury wielkiej i tylko dla niego stworzyła taki system państwa, dzięki któremu urząd imigracyjny rozrasta się niepokojąco, a żłobki i przedszkola rosną jak na drożdżach i mimo tego pękają w szwach, ludzi przybywa. A zdrajcy i renegaci siedzą cicho po kątach lub po prostu w mamrze.

A można powiedzieć i tak – mamy zniewolony kraj, rządzony przez, w zmanipulowanych wyborach wybranych, złodziei i zdrajców, którzy ręce lepkie mając, lody tylko kręcą, społeczeństwo mając w głębokim poważaniu. Władza nasza nieuczciwa jest do szpiku kości i tylko dobro królika ma na względzie, tylko dla niego stworzyła służbę zdrowia będącą lepszą odmianą eutanazji, tylko dla niego zlikwidowała przemysł, bo po co obywatel ma się przy jakichś suwnicach czy innych tokarkach męczyć, tylko dla niego zbudowała sieć dróg i autostrad i stadionów, przy budowie których zarobili cwaniacy, a tysiące firm zbankrutowało, tylko dla niego przeprowadziła prywatyzację, dzięki której uwłaszczyła się nomenklatura partyjna, a robotnicy poszli na bruk, tylko dla niego stworzyła taki system oświaty, w którym polskość to nienormalność, a historia jest przeżytkiem, tylko dla niego stworzyła armię, do ochrony której powołać trzeba było drugą, prywatną, o ubeckich korzeniach, tylko dla niego stworzyła taki system sądów, policji i służb specjalnych, że normalny obywatel nie ma żadnych szans w starciu z władzą, a cała sfera medialna jest dowodem pseudo tolerancji dla wybranych, stronniczości, zależności i kultury małej, i tylko dla niego stworzyła taki system państwa, dzięki któremu urząd imigracyjny jest bez sensu, żłobki i przedszkola pustoszeją, a społeczeństwo kurczy się w tempie zastraszającym. A zdrajcy i renegaci robią za autorytety moralne, radzą, rządzą, lub chowani są z honorami.

Drogi czytelniku – wybór należy do Ciebie!

I słowo jeszcze o naszych obchodach – do tej pory obowiązywało hasło:

„Nie ma Wolności bez Solidarność!”.

Nasza kochana Władza ukuła nowe, nie do rymu, ale z dużą porcją partyjnej tradycji:

„Wolność bez Solidarności to nasz patriotyczny obowiązek!”.

I słowo uzasadnienia jeszcze do, wspomnianego na wstępie, wariactwa światowego.

Właśnie odbyły się huczne obchody tzw. D-Day, czyli 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

Gwiazdą był tam francuski prezydent, socjalista Francois Hollande.

Wygłosił on zresztą bardzo dobre przemówienie, po którym zebrał owację na stojąco i widać było, że kamień spadł mu z serca, do końca bowiem biedak nie był pewien, jak to się skończy.

Zupełnie niepotrzebnie, sukces, jak diabli!

Troszkę jakby zapomniał o Wojsku Polskim, wymieniając za to siły belgijskie i holenderskie, ale co tam – najważniejsze powiedział.

Roztkliwił się nad francuskim ruchem oporu, ale to przecież nic dziwnego – potęga i bitność tej formacji znana i podziwiana jest w świecie już od dawna.

Podkreślił rolę niezawodnej Armii Czerwonej i to też dziwić nie może, armia ta wyzwoliła pół Europy, w tym i Polskę przecież, a sztandar czerwony nad Berlinem powiewał, że hej!

Potwierdził coś jeszcze, co wywołało wzruszenie i oklaski samej kanclerz Angeli Merkel.

„Chcę wspomnieć również odwagę Niemców, także będących ofiarami nazizmu, wplątanych w wojnę, która nie była ich!”.

To przecież równie oczywiste, biedni Niemcy nic tu nie mieli do gadania, wszystko przez tych pieprzonych Nazistów!

A klaskała tu nie tylko piękna Angela, klaskał również prezydent Władimir Putin, jeden z gości honorowych tej wielkiej, światowej uroczystości, klaskał i prezydent dwojga imion Obama.

Media, jak to media, strasznie się emocjonowały, kto koło kogo siedział, kto chodził bokami a kto frontem, kto komu rękę podał, a kto komu jej umknął, jak powiedziałby Mały Rycerz.

A w tym samym czasie, dzięki Putinowi właśnie, na Ukrainie lała się krew.

Ale widocznie nie bryzgała aż po Normandię.

A sprawa jest prosta – nie rozmawia się ze zbrodniarzami.

Tak samo, jak nie chleje się z nimi wódy.

Złoczyńców nie wpuszcza się na salony, bo wtedy taki salon zamienia się w burdel.

Ale – widocznie teraz nie tylko polskie, ale i europejskie salony tak mają.

A tytuł, jak tytuł, ładny jest.

Nie tylko do śpiewania.

Do zobaczenia.

 

 

/// Onet.blog.pl /// Obiektywnie.com.pl ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło