treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 415013 odsłon
Biuletyn 055/17.
Polska
Dodany: 2017-09-07 21:57

"POLSKA Z ODDALI".

Motto:

„Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,

Czy ten, co mówić o tym nie pozwala?”

/ C. K. Norwid /

 

 

Witam.

Tytuł nie nawiązuje wcale do znanej książki byłego szefa Radia WE (choć może troszkę?), natomiast motto  jest wciąż aktualne jak diabli – nie będę tu z Wieszczem polemizował, bo trudne to  teraz,  ale powiem krótko – i ten, i ten.

Okazuje się, że wystarczy wyjechać z Polski na czas jakiś jakieś  kilka tysięcy kilometrów w bok  i optyka jest zupełnie inna.

 Nie mając, na szczęście, a trochę jednak z wyboru, dostępu do „polskich mediów”, dających „całą prawdę całą  dobę”, życie wydaje się o wiele piękniejsze!

I to zupełnie niezależnie od tego, że pogoda wokół wspaniała, temperatura ledwo dochodzi do 30 stopni, niebo pokryte co najwyżej  cumulusami dobrej pogody,  a ocean kusi i bezustannie wspaniałą swą wielkością i niesamowicie słoną, wprost gorzką wodą o temperaturze 24 stopni, w  której zanurzenie się  zawsze jest  przeżyciem niezwykłym.

W nielicznych wolnych chwilach, po południu zwłaszcza, przeglądałem „dzienniki telewizyjne” światowych stacji  i powiedzieć mogę krótko – o Polsce nie było nic!

I, wbrew pozorom, wcale nie jest to powód do zmartwień czy wstydu jakiegoś (jak to, bez Polski?), świadczy to tylko o jednym – w Polsce jest OK.  

O idiocie Timmermansie, czy innych takich,  nikt słowem nie wspomniał!

Wszystkie te bowiem stacje podawały tylko to, co się aktualnie działo złego – huragany w USA i na Karaibach, jakaś próba przewrotu w Kenii, wyskoki bandyty  z Korei Północnej, oraz wiadomości sportowe – tu nawet na piłkarską  porażkę naszej wspaniałej kadry nie natrafiłem, co może i dobrze.

Jedynie debata Merkel – Schulz się pojawiła i tu akurat kilka słów o Polsce było, ale rzecz niebywała –  niektóre komentarze, mimo  antypolskiego  bredzenie stron obu,  były dla Polski dobre!

I jedno jeszcze dodam – 1 września nikt ani słowem nie wspomniał o II wojnie światowej, co można jednak zrozumieć, patrząc na to, kto w tej naszej Europie rządzi – bo przecież powiedzieć by trzeba o niemieckiej agresji na Polskę, a to takie z poprawnością polityczną niezgodne!

Polska przywitała nas pogodą wprost jesienną, ale nic to – interpretacja obrazu z obrazka może być tylko jedna – słońce nad Polską wschodzi!

Wschodzi, i wcale nie ma ochoty się w tym zatrzymywać, bo nawet jeżeli zajdzie, a przecież musi, to i tak wzejdzie.  

I to niezależnie od tego, że mamy w Polsce paskudną tzw. opozycję totalną (patrz – mistrz obciachu, choć Petru cały czas tu nadrabia,  Schetyna – sami się tak nazwali!), dla której donoszenie na Polskę  do  Unii Europejskiej to „obywatelski obowiązek”, a kopanie dołów pod rządami PiS to „oczywista oczywistość”.

I  to niezależnie od tego, czego ten cały, pożałowania godny „polski salon”, by chciał, a ostatnio marzy tylko o jednym – by wreszcie ten Duda (to o Prezydencie!), olał ten PiS i stał się „prezydentem wszystkich Polaków”, czyli „prezydentem układu III RP”, bo to dla nich jednakie.

Wielkie dyskusje budzą ostatnio wypowiedzi rzecznika pana Prezydenta niejakiego  K.P. Łapińskiego, co do którego nie będę się  wypowiadał (choć wg mnie gość się tu zupełnie nie nadaje!), ale przytoczę tylko fragment B. 027/17:

„Brać sobie na rzecznika byłego pracownika GW, to albo odwaga wielka, albo głupota, równie wielka. No i dziennikarz Magierowski przestał być rzecznikiem prezydenta. No i bardzo dobrze. Nie wiem co prawda, czy staropolskie powiedzenie  „zamienił stryjek siekierkę na kijek” nie będzie tu miało zastosowania, ale bądźmy dobrej myśli”

No i znowu prawda – „zamienił” -  faktycznie, każdy dzień dłużej rzecznika Łapińskiego na stanowisku to o dzień za długo.

I to niezależnie od tego, co pan Prezydent zrobi – ważne jest tylko jedno – czy naprawdę uwierzył w to, co „Ucho Prezesa” ( nawiasem – jest tak polityczne, że chyba występujący tam  chłopcy długo już w lustro nie spojrzą!),  głosiło – że jest Adrianem!

Jeżeli uwierzył, to wymieniony z nim uścisk dłoni i dwa zdania  wymienione  uważam za stracone – ale może jednak?

Tak naprawdę, to nie ma  się co pieścić – ustawy prezydenckie muszą się zmieścić!

W czym, to każdy głupi wie – a Prezydent wszak głupi nie jest?

(Niezależnie od tego, co opowiadał u Stokrotki niejaki (unijny?)  prawnik Królikowski – stwierdzenie, że  weto prezydenta było genialne (a podobno Prezydent wydał zakaz komentowania wszelkiego!), godne jest wyznawców Kim Ir Sena!)

 A co na to Gowin?

PiS go drapał –  i tak damy radę!

Reasumując, bo późno  się robi – Polska pod rządami PiS nareszcie jest Polską na miarę naszych marzeń -  niezależną, wolną, ważną, suwerenną, a może i wielką?

Bo patrz – „Trójmorze”,  przeze mnie „Unią Morską” zwane!

A jeżeli komu się to nie podoba?

Niech spier…la   do Unii!

Już leżącej na łopatkach.

Mało tego – wciąż chcącej tej „muzułmańskiej dobroci”  dać  coraz więcej.

A na Ukrainie wciąż wojna.

Czy oni naprawdę są idiotami?

Do zobaczenia.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło