treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 411632 odsłon
Biuletyn 040/17.
Śšwiat
Dodany: 2017-06-23 22:44

HISTORIA OPOZYCJI TOTALNEJ.

Motto:

„Właściwe jest ludzkiej naturze nienawidzić tego, kogo się skrzywdziło”.

/  Tacyt  /

 

Witam.

Publius Cornelius Tacitus, czyli Tacyt, historyk rzymski, który żył coś tak  ze dwa tysiące lat temu, to był gość. A mądrość podana wyżej, wbrew pozorom,  jest aktualna, jak diabli!

Osiem długich lat rządziła w naszym pięknym kraju Platforma, wciąż dla jaj zwana „Obywatelską”. PKB (miara wielkości  gospodarki!) wciąż rósł, Polska była „zieloną wyspą” na czerwonym (nomen omen!)  europejskim oceanie beznadziei,  a tzw. lemingi, z uporem godnym lepszej sprawy wciąż na nią głosowały, bo uwierzyły, że są   „piękne, młode, bogate i z wielkich  miast”, mieszkając  choćby, przepraszam za wyrażenie, po podstawówce  na przedmieściach  Pułtuska.

Wszystko rosło jak na drożdżach, a Polakom żyło się (lepiej?)  coraz gorzej!

I oto stał się cud, do tego podwójny – wybory prezydenckie w cuglach (1 i 2 tura!) wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, a wybory parlamentarne to właśnie Prawo i Sprawiedliwość, do tego w sposób równie bezdyskusyjny – samodzielna większość w Sejmie i Senacie.

No i okazało się, co już dawno tu pisałem – wystarczy nie kraść!

No i stało się, o czym też już pisałem  – tzw. salon szlag trafił!

Po krótkim szoku powyborczym, gdy ogłupiała opozycja zupełnie nie wiedziała, co robić, przystąpiono do szturmu na PiS.

Już na drugi dzień prawie  nieznane (?) tajemne siły powołały tzw. KOD, czyli Komitet Obrony Demokracji, z „Alimenciarzem” Kijowskim na czele.

(Nawiasem - „KOD padł” – powtórzyć można za wieszczem (tam już Zagłoba o motcie opowiadał!), a teraz pada jego zbrojne ramię – tzw. Obywatele SB!).

Szef Platformy, Grzegorz „Zniszczę cię”  Schetyna powiedział  – będziemy opozycją totalną.

(Nawiasem – Schetyna dzisiaj jeżdżący do Unii, leżący tam na dywanikach oficjeli i opowiadający brednie o przyjęciu „kilku muzułmańskich  kobiet z dziećmi”, to dno zupełne!).

Szef tzw. Nowoczesnej, Ryszard „Madera” Petru, ogłosił się wodzem opozycji i oznajmił – odsuniemy ten paskudny PiS od władzy!

(Nawiasem – Petru od dawna jeżdżący do Unii, leżący tam na dywanikach oficjeli i opowiadający  brednie o „łamaniu demokracji w Polsce”, to dno zupełne!).

Nawet szef ZSL, pardon, PSL, Władysław „Wąski”  Kosiniak-Kamysz, cienko dość co prawda, ale zaśpiewał – będziemy bronić demokracji do upadłego!

(Nawiasem – „Wąski” nawet sił nie ma, by tam dojechać – dno zupełne!).

Tzw. celebryci również dostali szału – te wszystkie Jandy, Szczury, Stańki, Olbrychskie, Opanie,  Środy, Piątki, Poniedziałki   i  inne takie, popuszczają wprost na wizji!

A wszystko to nie tylko poparły, ale wzięły na siebie rolę wiodącą  tzw. wraże media (GW, TVN, Polsat, TOK FM i inne takie), które, zgodnie ze swą naczelną maksymą – „Cała prawda całą dobę” -  z gorliwością godną wszelkiej maści  aktywistów KPZR, PZPR, KGB, SB i podobnych, walić zaczęły w PiS z furią dotychczas niespotykaną.

Bo waliły w PiS i wtedy przecież,  gdy był on  w opozycji, a rządziła Platforma.

Ale wtedy poświęcały temu zadaniu  zaledwie 70 procent swego czasu antenowego.

Po zwycięskich wyborach PiS nastąpiła zmiana – teraz tylko  podczas prognozy pogody i wiadomości sportowych „PiS nie jest jeb….ny”, choć i to nie zawsze – zawsze przecież można wtrącić, że ten pisowski minister sportu to osiołek, a za Platformy mniej burz było!

Pisałem już tutaj, że można to wszystko potraktować lekko i uznać, że ta cała opozycja totalna to oderwani od koryta złodzieje, postubecy, debile   i liczyć na to, że „społeczeństwo samo się oczyści”.

Ale – tak samo z nadzieją wielką mówił ćwierć wieku temu sędzia Strzembosz  o swym środowisku.

I co mamy?

„Nadzwyczajna kasta ludzi”, za nic mając dobro Polski, nadal prze do zwarcia!

Otóż właśnie sędzia warszawskiego sądu rejonowego, niejaki Wojciech Łączewski (znany już nam przecież!), ogłosił – prezes TK Sylwia Przyłębska wybrana została nielegalnie! A orzekł tak, gdy mecenas  reprezentujący w danej (dętej!) sprawie  TK , przedstawił mu upoważnienie od pani prezes.

I to już nie jest śmieszne – sędzia sądu rejonowego nie ma prawa wydawać takich postanowień!

I to zupełnie niezależnie od tego, czy to się lemingom podoba, czy nie – po prostu nie ma do tego prawa, niezależnie od poglądów, czy jego, czy widzów!

Wielu obserwatorów mówi tu o koniecznych badaniach psychiatrycznych, ja powiem tylko to – sędzia ten (a pewno nie tylko ten!), natychmiast dyscyplinarnie od sądzenia odsunięty być powinien, a później sprawa musi być dokładnie zbadana!

Problem „oczyszczenia” sędziowskiej braci jest ważny, ale to tylko jeden z wielu, choć, być może, podstawowy?

Bo przecież każda praktycznie sporna sprawa (warszawskie, poznańskie, krakowskie… kamienice choćby!), kończy się w sądzie!

Najnowszy  przykład – w Policach doszło do wielu przekrętów,  na skalę milionową. Prokuratura zawnioskowała do sądu o areszt dla 10 zatrzymanych, przekonując, że dowody są mocne, jak diabli  – sąd wypuścił wszystkich!

Czyli – „nadzwyczajna  kasta ludzi” wciąż działa!

O „przesłuchaniu” młodego Tuska tu  ani słowa – sam się pogrążył (wiedzieliśmy z ojcem, że to lipa!), a słowa tegoż  ojca – Jestem z niego dumny – tylko to potwierdzają.

Ta sprawa jeszcze będzie bardzo ważna, wtedy tu wrócę.

I to wszystko ukazuje  nam, jak wiele jeszcze pracy przed Prawem i Sprawiedliwością.

A mówię to z jednego powodu tylko – nie traćcie wiary, Rodacy!

Nie wszystko można zrobić od razu – a PiS rządzi niecałe dwa lata dopiero!

A prostować musi nie tylko to wszystko, co Platforma zabagniła przez osiem lat swoich antypolskich, beznadziejnych rządów, ale i „nasze dokonania” całego ponad ćwierćwiecza naszej  „niepodległości”.

A przecież dotyczy to nie tylko naszych „spraw wewnętrznych”.

A, wbrew pozorom, „sprawy europejskie” są jeszcze chyba trudniejsze!

Choćby sprawa tzw. „uchodźców”.

Unia Europejska wciąż „gra tu  na wariata”, w sposób oczywisty pomijając sprawę najważniejszą – spośród kilku milionów  tzw. „uchodźców” zaledwie niewielki procent (10?),  naprawdę dotyczy ludzi, którzy uciekają z krajów ogarniętych wojną.

(Nawiasem – każdy Ukrainiec z czystym sumieniem powiedzieć może – w moim kraju jest wojna!).

Tu dwa słowa o ostatnim  programie Pospieszalskiego w TVP – Warto rozmawiać.

Oglądałem, ale wcale nie mam zamiaru cytować każdego słowa każdego z uczestników – powiem tylko o wrażeniu ogólnym, naturalnie subiektywnym, jak zarzucą mi lewacy maści wszelkiej.

Papież Franciszek (tu słowami księdza bp Krzysztofa Zadarko, delegata episkopatu ds. imigracji) – mąż na pewno świątobliwy, ale -  to moje  – czy zabranie z greckiej wyspy Lesbos (!)  kilku rodzin, muzułmańskich do tego akurat, do Watykanu, w jakikolwiek sposób  rozwiązać może problem?

Co powiedziałby papież Franciszek, gdyby milion muzułmanów, wcale bomb nie używając (jeszcze),  usiadł nagle  na ulicach Watykanu?

Gość z Caritasu bredził jak Piekarski na mękach – musimy uchodźców przyjmować, bo to takie chrześcijańskie jest!

Red. Paweł Lisicki mówił do rzeczy -  przyjmowanie „uchodźców” uważam za przejaw nieroztropności!

Niejaki Piotr Żyłka z portalu Deon.pl (?) – każdy człowiek ma własną godność, to co się dzieje teraz jest absolutnie czymś ekstremalnym i przykładanie do tego „takich reguł”(ogólnych)  jest nieuprawnione!

Mamadou Diouf, muzyk z Senegalu, z Poznania zresztą (czy ten mój kochany Poznań naprawdę na to zasłużył?)  – takie opowieści  to egoizm, a w końcu o jakiej  chrześcijańskiej Europie tu mówimy, Europa to obszar pogaństwa jest!

Mnie najbardziej  podobała się wypowiedź  Miriam Shaded, Polki syryjskiego pochodzenia, szefowej fundacji Estera, która powiedziała krótko – islam to nie religia pokoju. Muzułmanie zabijają chrześcijan, a ma to tradycję tysiącletnią ponad – „korytarze humanitarne” to piękna rzecz,  ale   przyjmować powinniśmy tylko chrześcijan!

Krótko mówiąc – żadnych „uchodźców” w Polsce!

Francja miała swe kolonie, Anglia miała swe kolonie, inni też – Polska nie.

Być może ci „kolonialiści” mają teraz wyrzuty sumienia – my gnoiliśmy ich lat kilkaset, to może teraz oni muszą, czyli mogą, gnoić  nas?

Być może, to ich sprawa.

Ale  Polska wcale nie musi się na to wszystko godzić.

Ale równie oczywistą oczywistością  jest, że tzw. Europa nie może na to pozwolić.

No bo jak to – my, tacy wielcy, toniemy, a Polska ma być ponad to?

Ostatnie wypowiedzi francuskiego Makarona, pardon, Macrona, tylko to potwierdzają:

„Europa nie jest supermarketem, Europa jest wspólnotą losów! Sama siebie osłabia, gdy godzi się na to, by odrzucono jej zasady. Kraje Europy, które nie przestrzegają reguł, musza ponieść wszelkie polityczne konsekwencje”.

Co prawda, po spotkaniu tegoż francuskiego  Macrona z szefami państw V4, z premier Szydło w roli głównej, ten „francuski Tusk” złagodził nieco swe podejście, ale  jednak – uważać na niego trzeba bez końca!

A propos końca.

(A miało być krótko, ale  – jak mówi sąsiad-poeta – „kto dojdzie do końca, ten  Polski obrońca!”).

Jak widać, zadanie i cel  Prawa i Sprawiedliwości nie są  proste – totalna opozycja w kraju, totalni pożyteczni idioci w Europie, a  w  świecie -   „Only Trump  is OK!

Ale – czy ktoś kiedyś mówił, że będzie łatwo?

I słowo tylko o motcie jeszcze.

To prawda absolutna – Platforma nasz  polski  Naród skrzywdziła.

I dlatego tak go nienawidzi.

I do tego „totalni” kolejno padają na pysk.

Dobrze jest.

 

PS.

Na osłodę jeszcze  – nawet sondaż IPSOS dla OKO.press, czyli „czerwoni dla czerwonych”, daje Prawu i Sprawiedliwości 41 procent poparcia!

Czy można się dziwić, ze zleceniodawcy, czyli GW  (to może dać PiS większość absolutną!),  również padli po tym wyniku na pysk?

 

Do zobaczenia.

 

///   Onet.Blog.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   //

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło