treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 407388 odsłon
Biuletyn 035/17.
Polska
Dodany: 2017-05-20 23:54

"OBYWATELE RP W TOGACH".

 

Motto:

„Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi i myślę, proszę państwa, że damy radę”.

/ sędzia NSA Irena Kamińska /

 

Witam.

Słowa te pani sędzia wygłosiła na Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich, gdzieś we wrześniu 2016 roku  (patrz B.080/16), ale teraz muszę przypomnieć te definicje:

Kasta – zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna.
Endogamia – kulturowa reguła nakazująca jednostce dobieranie sobie partnera wewnątrz własnej grupy, w celu zabezpieczenia jej przed utratą własnych członków, wzmocnienia izolacji i utrzymania odrębności.

Piękne?

Piękne.

I prawdziwe „do bulu”, co może potwierdzić większość z  tych, co to mieli wątpliwą przyjemność zetknąć się z tą kastą z bliska.

A dzisiaj w Katowicach odbył się właśnie  Kongres Prawników Polskich, czyli sędziów, adwokatów i radców prawnych.

(A podać  trzeba to koniecznie – jak ustalili wścibscy dziennikarze, uczestnicy Kongresu dostali tajną  instrukcję – „nie poruszać tematu wynagrodzenia sędziów i nie używać słowa kasta”!).

Na Kongresie tym wystąpili również przedstawiciele Prezydenta i polskiego Rządu, jako dowód tego, że sprawy te dla obu tych organów są bardzo ważne.

A jak zareagowali ci „najlepsi z najlepszych”, „śmietanka narodu” i najlepsza jego „kasta”?

Buczenie, tupanie,  okrzyki „Konstytucja”, odwracanie się plecami i wychodzenie z sali!

A później przemawiała I prezes SN Małgorzata Gersdorf  (która całkiem niedawno zasłynęła stwierdzeniem, że za 10 tysięcy to żyć dobrze można tylko na prowincji):

„Przyczyny zorganizowania tego kongresu są oczywiste. Trwa głęboki kryzys prawno-ustrojowy naszego państwa”.

I tu z panią sędzią zgodzę się absolutnie!

Jeżeli na nadzwyczajnym spotkaniu przedstawicieli sądownictwa i adwokatury dochodzi do tak skandalicznych reakcji podczas wystąpień przedstawicieli najwyższych władz państwowych i rządowych, to faktycznie -  „kryzys prawno-ustrojowy naszego państwa” sięgnął już  dna.

A właściwie, to dno, a może i metr poniżej, osiągnął  poziom całego tego bractwa wzajemnej adoracji, czyli  „nadzwyczajnej kasty ludzi”!

Oszczędzę tu PT Czytelnikom, z powodu wrodzonej skromności,  wielu komentarzy, podawanych w sieci przez przerażonych poziomem tego „spędu naszej palestry” internautów, zacytujmy tylko jeden z najdelikatniejszych:

„Jeżeli ta banda ludzi nadzwyczajnych nie zostanie natychmiast aresztowana, to będzie to największa głupota PiS! Jeżeli przekaz prezydenta i premiera jest tak odbierany, to pozostaje tylko jedno – kamieniołomy i dożywotnie pozbawienie praw publicznych”.

No, może aż  tak ostro to  bym nie poszedł, ale – coś z tym jednak trzeba zrobić!

Marzenie  sędziego Strzembosza z przed ponad ćwierć wieku, że „środowisko sędziowskie samo się oczyści”, okazało się „marzeniem ściętej głowy”, jak to się niegdyś mówiło, a i sam sędzia przeszedł był do „najwyższej kasty” – obecne jego wypowiedzi to nawiązanie do  „dna sędziowskiego dna”.

I tu jak najbardziej popieram dążenia PiS do zrobienia porządku na tym polu – sędziowska kasta nie może już dłużej  panoszyć się bezkarnie  – sędziowie są urzędnikami państwowymi (czy im się to podoba, czy nie!),  i nie mogą kontestować działań  Rządu i Prezydenta!

A gdy się  im nie podoba, to droga wolna – nigdzie nie jest zapisane, że sędzia musi być sędzią aż do śmierci, na zawsze i w nieskończoność!

Nie chcę tu głosić żadnych rewolucyjnych żądań, wszak wszelkie rewolucje to lewackie przegięcia (Rewolucja Francuska czy Radziecka Październikowa choćby!), ale jednak – porządek musi być!

A czy sędziowie występujący przeciw Państwu to porządek?

Na pewno nie.

Sędziowie, występujący przeciw Narodowi – a wszak Prezydent i Prawo i Sprawiedliwość w wyborach powszechnych przez Naród wybrani zostali (czy to się komuś podoba, czy nie!) – muszą zostać ukarani!

Jak to zrobić, to już zadanie dla fachowców od prawa, ja nie będę tu się wymądrzać.

Ale – wyobraźmy sobie sytuację, gdy na posiedzeniu Sądu, w jakiejkolwiek sprawie, podsądny zaczyna wrzeszczeć, tupać, odwracać się tyłem do „Wysokiego Sądu” , a nawet z sali wychodzić, bo Sąd ten olewa?

Sprawa jest oczywista – natychmiast zostałby ukarany, bo przecież – obraził Sąd!

A obraza przez sędziów najwyższych organów Państwa to co?

To samo, a nawet gorzej – zwykły obywatel może nie zdawać sobie sprawy z tego, co czyni – sędzia musi!

A tym samym – musi za to odpowiedzieć.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości sprawuje swą władzę od października 2015 roku.

Przez cały ten czas tzw. opozycja totalna, wraże media i cały ten antypolski salon walą w niego jak w bęben, 24 godziny na dobę.

Żaden z nich nawet się nie zająknie, że jest lepiej (a jest!)  – cały czas wyją, że „ma być tak, jak było”!

I tu wracamy do tytułu, bo motto każdy już chyba zrozumiał – Obywatele RP w togach zachowali się jak antypolsko wrzeszczący, przy każdej okazji,  Obywatele SB.

Obywatele RP w „togach”, Obywatele SB w „mundurach” – jak długo jeszcze można to tolerować?

I, droga pani sędzio – nie dacie rady!

Do zobaczenia.

 

PS.

Do „sądowego nieposłuszeństwa” próbują doszlusować tzw. artyści, którzy chcą olać Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, bo przecież – rządzi PiS, a  ten wraży rząd ogranicza naszą wolność!

W B. 159/271 z listopada 2012 napisałem:

„A tak na poważnie – co to się porobiło w tym artystycznym świecie.

Do tej pory wydawało mi się, że aktor grający bydlaka czy bandytę wcale nie musi być bydlakiem czy bandytą, wystarczy, że dobrze zagra.

Ale dzisiaj to nie wystarczy – dobrze, to znaczy po „właściwej” stronie.”

To samo dotyczy tzw. szansonistów, jakim to mianem moja Babcia określała śpiewaków maści wszelkiej  – nie wstyd wam, koderaści śpiewający?

Jasne - za rządów Platformy, wciąż dla jaj zwanej „Obywatelską”, występowanie w Opolu to był wasz  „obywatelski obowiązek”, można było przecież (np. taka Janda!), z takiego Smoleńska choćby jaja sobie robić i poklask tłuszczy dostać!

Obywatele RP, Obywatele SB, Obywatele Artyści.

Tak, dużo pracy jeszcze nas czeka.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

 

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - KWIECIEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło