treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 414829 odsłon
Biuletyn 031/17.
Polska
Dodany: 2017-05-07 19:22

"MARSZ GŁUPTAKÓW".

 Motto:

„Róbcie, k…a, swoje!”

/ sąsiad /

 

Witam.

Obejrzałem dzisiaj  ciekawy dość film o zwierzątkach, gdzie jednym z głównych bohaterów były ptaszyska (określenie „ptaki” jest tu za małe!),  o dość ciekawej nazwie – głuptaki.

Kto im tę piękną  nazwę nadał, nie wiem i nie chce mi się szukać,  ale skojarzenie było natychmiastowe – one maszerują, nawet płynąc  czy fruwając,  zupełnie jak zwolennicy „opozycji totalnej” na  sobotnim, warszawskim „Marszu Wolności”.

„My  tak bez żadnego hasła, my jesteśmy z PSL”.

„Ja nie protestuję przeciwko niczemu, jest Marsz Wolności i nie widzę powodu, żeby protestować”.

„Ja protestuję za wolnością, tą która jest i mam nadzieję będzie”.

„Martwię się o wolność, uzyskaną po raz pierwszy w 1945 roku”.

To tylko kilka przykładów wypowiedzi  uczestników „Marszu”, zasłyszanych w telewizjach różnych - tu najbardziej nawet zatwardziały „opozycyjny”  głuptak padł by na matę, udając trupa.

Bo tak właśnie ten Marsz Wolności wyglądał – Marsz Żywych Trupów.

Te wszystkie „polityczne” Schetyny, Kopacze, Neumany, , Kosiniaki-Kamysze, Petru, Lubnauery,   (gdzie „Alimenciarz”?), Broniarze,  Szczerby czy inne Muchy, plus „samorządowcy”, plus resztki ubecji,  otoczone gromadką wyleniałych celebrytów, w tym  niezłych skądinąd aktorów niegdyś, krzyczące z trybuny o utracie „Wolności i Europy”, tak były wiarygodne, jak stado lisów, nomen omen, pilnujące  kurnika.

A z wypowiedzi tego bractwa damy tylko jedną, ale za to ich „wodza”:

„Skuteczna opozycja to jedna lista w najbliższych wyborach” – zagrzmiał Grzegorz „Dyndała” Schetyna i dodał z ogniem w oczach – wtedy wygramy wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne  i prezydenckie!

W przeciwieństwie do pozostałych „liderów opozycji”, których to zdanie „strasznie przestraszyło”, ja byłbym za tym – podzielona opozycja przegra te wszystkie kolejne wybory najprawdopodobniej, w stopniu różnym  w różnych, zjednoczona – na pewno, i to od razu dając PiS-owi w tych parlamentarnych większość konstytucyjną.

I  szef „Dyndała” dodał – „Chcę wyraźnie powiedzieć, że po zwycięskich wyborach ci wszyscy, którzy łamali prawo, odpowiedzą za to. Rozliczymy ich!”

(Widzisz więc, drogi PiS-ie – bierz przykład, nie czekaj, gdybyś szybciej działał, wielka ta trybuna byłaby prawie pusta!)

Tak więc, „totalniacy” wszystkich antypolskich opcji, łączcie się!

Miała być tylko jedna, ale jednak trzy jeszcze być muszą:

-              Z cyklu „samorządowcy”. Głos z trybuny dał również prezydent miasta Poznania, głośno krzycząc, za co brawa wielkie dostał, że – „Obronimy wolność, bo wolność rozumiemy inaczej niż Kaczyński, Erdogan, Putin czy Łukaszenka. Nie pozwolimy Kaczyńskiemu na Polexit!”.

Głupio mi trochę to mówić,  ale – gdyby tu rządzili ci goście, obok Prezesa wymienieni,  to pan Prezydent nawet na trybunę by nie wszedł, bo trybuny tej by nie było! A co do Polexitu – naprawdę mamy wierzyć  w to platformiane   kłamstwo? I jeszcze było coś o „zachodnioeuropejskim kręgu cywilizacyjnym” – jeżeli nadal rządzić tam będzie to chore lewactwo, niedługo będzie to „krąg muzułmański” – i co wtedy? 

-              Z cyklu „śpiewać każdy morze”. Głos dała również posłanka Joanna Mucha, która bzyknęła, jak zwykle, wodospadem mądrości, ale jedno zdanie to hit:

„PiS jest złą partią, bo rządzi i przegłosowuje ustawy, a to bolszewizm!”

Można, oczywiście, na coś głupszego wpaść, ale łatwe to nie jest na pewno!

-              Z cyklu „zdychający KOD”. „Alimenciarza” Kijowskiego na trybunę przezornie nie wpuszczono, gdzieś na boku zajęty był obwąchiwaniem jakiejś niezbyt świeżej („alkohol jeszcze ze mnie paruje!”) swej wielbicielki, głos natomiast dała ostatnia nadzieja „zakodowanej polskości”  niejaki Krzysztof Łoziński, który najpierw, na swym zakodowanym poziomie, „pitolił coś trzy po trzy”, a zakończył wezwaniem godnym pijanego ulicznika:

„Znajdą się taczki dla Dudy i Kaczki”!

No cóż, jedynie śpiewanie „Katiuszy” im pozostało!

Gdy dodamy do tego wszystkiego świetne, merytoryczne i łagodne przemówienie Prezesa wygłoszone w Szczecinie, jeszcze przed „Marszem”, gdzie mówił on o gospodarce, w tym przemyśle stoczniowym, ale nie tylko, a dodał, kierując to do uczestników „Marszu”:

„Wy maszerujecie bez żadnych przeszkód właśnie dlatego, że polska demokracja istnieje”.

(Tu można by przypomnieć policyjne prowokacje na Marszach Niepodległości, czy strzelanie do ludzi za rządów Platformy, czy akcję „Widelec” (Schetyna, Schetyna!), ale po co – wszak wszyscy to pamiętają?)

Wracamy – gdy dodamy do tego… to mamy pozamiatane.

Z taką „opozycją totalną” Prawo i Sprawiedliwość rządzić będzie „pewno ze sto lat”, by użyć kawałka pewnej niezłej, dawnej  piosenki.

I jeszcze słówko o frekwencji – Platforma zapowiadała 250 tysięcy, warszawski Ratusz podał 90, GW opowiadała o 10, Policja 12, organizatorzy podają 100.

A wg mnie, a na kilku naprawdę dużych byłem,  było tych „głuptaków” coś ze 17 i pół  tysiąca, razem z obstawą i gapiami.

To naprawdę niedużo, jak na poniesione przez Platformę (?)  koszty, które wynieść mogą (propaganda, przejazdy, posiłki, plakaty, szturmówki, wolne dni podobno, to chyba nieprawda?), nawet kilka baniek.

Jest takie staropolskie powiedzenie „Niewarta skórka wyprawki” – pasuje tu, jak ulał!

Ale to ich problem.

A do PiS-u – przeczytajcie, weźcie sobie do serca „motto”, to w końcu „głos ludu”, i do roboty!

Do zobaczenia.

 

 

///   Blog.Onet.pl    ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło