treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 414830 odsłon
Biuletyn 018/16.
Polska
Dodany: 2016-03-05 23:14

"JAK DŁUGO MOŻNA CZEKAĆ?"

 

 

 

Motto:

„A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci,
Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci.”

/ A. Mickiewicz - „Pan Tadeusz”. /Witam.

Prawo i Sprawiedliwość rządzi dopiero czwarty miesiąc bodaj, a ilość wyzwisk, pomyj i ku...stwa wszelkiego, co nowocześnie hejtem się nazywa, wylanych na rządzących, w tym na Prezydenta, panią Premier czy Prezesa, przekroczyła już wszelkie dopuszczalne granice.

Nie warto już wracać do zakodowanych marszów, gdzie napisy w rodzaju „Stalin i Dzierżyński lepsi niż Kaczyński” należały do tych milszych, czy publicznych występów Krzywej Tramwajarki, wykrzykującej hasła o kurduplu, wystarczy fala hejtu po wczorajszej przygodzie pana Prezydenta na autostradzie A4.

Nawiasem mówiąc – pani Krzywonos jest posłem do Sejmu RP, pan Kaczyński jest posłem do Sejmu RP – co na tę wypowiedź powie słynna Komisja Sejmowa od dobrego wychowania?

Idźmy dalej – wczoraj w Suwałkach działacze KOD-u w chamski sposób atakowali córkę gen. Andersa - polska Policja nie zadziałała.

Jakiś czas temu (czerwiec 2013, rządy PO-PSL!), we Wrocławiu, podczas odczytu filozofa-zbrodniarza prof. (!) Zygmunta Baumana, na Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Prawa!), a jak, grupa Narodowców i kibiców chciała wykład zakłócić, krzycząc „Norymberga dla komuny”.

Po kilku minutach na salę wkroczyła Policja z gazem, po chwili druga grupa z bronią gładkolufową, a zaraz po niej oddział antyterrorystów.

„Zadymiarzy” wyprowadzono, niektórych lekko pobito, niektórych spisano, wielu miało procesy.

Organizator spotkania, prezydent Wrocławia Dutkiewicz przeprosił tow. Baumana, podziękował Policji i stwierdził – szkoda, że nie mam swojej policji i dodał:

„Nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty w moim mieście.”

A władze klubu Śląsk Wrocław odcięły się od kibiców:

„Dla osób prezentujących postawy nacjonalistyczne, ksenofobiczne i neofaszystowskie nie ma miejsca na meczach Śląska".

Jak z tego widać, Platforma, wciąż dla jaj zwana Obywatelską, nie patyczkowała się za swoich rządów z demonstrantami.

Nawet już nie będziemy tu pisać o polskiej Policji strzelającej do protestujących kibiców i górników – również pod rządami PO.

Ani żaden KOD, ani żadna telewizja nie wystąpiła w obronie prześladowanych, wszyscy jakoś o „wolności słowa”, „podstawowych prawach obywateli”, czy wszelkich „prawach europejskich” jakoś zapomnieli.

Przecież nazywać protestujących przeciw uniwersyteckim występom komunistycznego zbrodniarza „faszystami”, „neofaszystami”, czy „nacjonalistyczną hołotą” to dopiero jest nacjonalizm ksenofobia!

A tolerowanie w „demokratycznym kraju”, w środku Europy, dobrze udokumentowanego strzelania do ludzi - to jakby należało nazwać?

Nie protestowała żadna Komisja Europejska, żadne Amnesty International, żadni inni polscy, europejscy czy światowi „obrońcy praw człowieka i obywatela”!

A Prawo i Sprawiedliwość, systematycznie oskarżane o wszelkie możliwe naruszenia tych właśnie świętych praw obywatelskich, z których żadne przecież jeszcze nie zaistniało - nikt nikogo nie zamknął, nie pobił, nie zabił (a za rządów PO działacza PiS-u w Łodzi zabito!), do nikogo nie strzelał – ciągle musi się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem!

Stara chrześcijańska zasada „Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw drugi”, świętą jest, ale w polityce nie do przyjęcia – tu takiego gościa traktuje się jak ofermę ostatnią.

I tak samo jest z PiS-em.

Może czas z tym skończyć?

Pierwsze ostrzeżenie, mówimy o rządach aktualnych, już jest – BMW 7I, specjalnie wyposażone, nie jest autkiem, w którym wybuchać mogą opony.

(Nie czekajmy na drugie).

Na pewno wypowiedzą się fachowcy i coś tam wymyślą, ale jedno jest pewne – takie rzeczy zdarzać się nie mogą.

Mam nadzieję, że historia się nie powtórzy i nie usłyszymy komunikatu w stylu:

„Winni są kierowcy, do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

(Ciekawe zresztą, co na to wszystko koncern BMW?).

Może więc, drogi PiS-ie, skończyć by trzeba z tym nadstawianiem drugiego policzka, tym ciągłym tłumaczeniem się z win nie popełnionych, a nareszcie wziąć się do roboty?

Wszelkie łamania prawa karać, praw wszelkich przestrzegając, ale odpowiedzialności się nie bać!

Przestać tak bardzo przejmować się bredzeniem wszelkich „obrońców demokracji”, i tych krajowych, i tych europejskich, i tych światowych nawet, a robić swoje.

Nareszcie pożegnać tę III RP, tak trafnie określoną przez swych naczelnych działaczy jako, to cytat, świętoszki nowoczesne - „Chuj, dupa i kamieni kupa”, oraz „To państwo istnieje tylko teoretycznie”, i naprawdę zbudować tę IV, na którą tak długo czekają nie tylko wasi wyborcy?

Bo przecież, „jak długo można czekać”!

Do zobaczenia.

 

 

/// Onet.blog.pl /// Obiektywnie.com.pl ///

PRZECZYTAJ TAKŻE
Polska
Aleszumm
2018-06-06
0
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
Jak zwał, tak zwał, ale ja wolałbym zbudować porządną IV RP, by można ją łatwo odróżnić od tej III, już niereformowalnej! Pozdrawiam!.
marsie 2016-03-08 21:46:20
0 0
Nieustannie piszę o tym, że mamy II PRL. Aby mogła powstać III RP, należy dokonać restauracji tej II.

III RP miała wmówić Polakom, że Polska jest odstąd demokrtyczna i wolna, a to był tylko zabieg propagandowy.

Jan Bogatko
Jan Bogatko 2016-03-08 20:04:04
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło