treść
author
marsie - Biuletyn - blog dla wszystkich.
644 postów | 143 komentarzy | 411633 odsłon
Biuletyn 004/18.
Polska
Dodany: 2018-01-14 15:53

"A TERAZ NA POWAŻNIE".

    Motto:

„Być może Polska będzie pierwszym krajem świata, w którym upadł nie rząd, a opozycja!”

/ B. 003/18 /

 

Witam.

Było „kabaretowo”, było „optymistycznie”, a teraz będzie „na poważnie”.

Polska, jaka jest, każdy widzi.

Tylko, że każdy prawie inaczej - powiedzenie, że „sposób widzenia zależy od miejsca siedzenia”, jest nad wyraz prawdziwe.

-              Dla obozu „opozycji totalnej” sprawa jest jasna:

Im bardziej jakiekolwiek krajowe czy zagraniczne siły – media, unijne instytucje, celebryci, organizacje pozarządowe, fundacje obywatelskie  – walą w  polski  rząd – tym bardziej obóz ten  jest zachwycony i tym bardziej wydaje mu  się, że powrót do tego, „by było tak, jak było”, jest coraz bliższy.

-              Dla obozu „rządowego” sprawa jest jasna:

Im bardziej jakiekolwiek krajowe czy zagraniczne siły – media, unijne instytucje, celebryci, organizacje pozarządowe, fundacje obywatelskie – walą w polski rząd – tym bardziej obóz ten jest zachwycony i tym bardziej wydaje mu się, że powrót do tego, „by było tak, jak było”, jest coraz dalszy.

No dobra, miało być „na poważnie”!

Obóz „pozycji totalnej”  reprezentują głównie Platforma, wciąż dla jaj zwana Obywatelską, oraz Nowoczesna, która i kropki i Petru już się pozbyła, a są tam jeszcze  ZSL, pardon, PSL, oraz lewactwo maści różnej, jak SLD, Razem, czy kto tam jeszcze się przypałęta. Co do KUKIZA, to zdania są podzielone, ale tak z grubsza to takie „ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra”, co to samo nie wie, kogo świrować, pardon,  świdrować.

Obóz „rządowy” reprezentuje głównie Prawo i Sprawiedliwość, a są tam jeszcze Solidarna Polska ze Zbigniewem Ziobro na czele i Porozumienie (dawniej Polska Razem)  z Jarosławem Gowinem, a razem to wszystko określa się jako  Zjednoczona Prawica.

Oprócz totalnej opozycji  ze Zjednoczoną Prawicą równie totalnie walczy wszelkie lewactwo -  przez ostatnie ćwierćwiecze ponad miarę wyrosłe na polskich uczelniach i w tzw. mediach, oraz skupione w jak grzyby  po deszczu wyrosłych „fundacjach”, dla których rządy PiS to faszyzm, zamordyzm i zło wszelkie.

Można to od biedy  zrozumieć – dzięki nowemu podejściu rządu lewactwo to utraciło część środków, do tej pory hojnie  rozdawanych im  przez rządzące ekipy  i  bazować teraz musi  na „środkach zagranicznych” (Soros, Soros!), a jest to nieco trudniejsze – ci darczyńcy nic za darmo nie dają, płacą, ale wymagają, płacą, ale rozliczają!

A jak tu „pracować”, gdy totalna opozycja ciała daje w Sejmie  koncertowo?

Platforma, jak to Platforma – od dawna nikt normalny nie ma już złudzeń, że z takim szefem, jak Grzegorz „Charyzma” Schetyna, na nic dobrego liczyć już tutaj nie można – pozostaje jedynie zgadnąć, kiedy Platformę szlag trafi, bo że trafi, to pewne jak śnieg na Wielkanoc!

Co innego Nowoczesna – po pożarciu Petru przez harpie Petru, miała być „nową nadzieją totalnych”

No, ale gdy jej  szefowa, Katarzyna „Gruby Chińczyk”  Lubnauer,  nie tylko sama zawiesić się chciała, ale powiedziała i to - U nas w partii jest wielu nowych posłów i w związku z tym nie wiedzą, co to jest głosowanie nad skierowaniem projektu do komisji – to powiedzieć, że sami się zaorali, to nic nie powiedzieć, bo przecież stwierdzenie, że ci z Nowoczesnej  są jeszcze głupsi niż ci z Platformy, nie może być chyba prawdziwe?

I tak doszło do sytuacji kuriozalnej, dotąd w świecie nieznanej -  totalna opozycja pozaparlamentarna zorganizowała pod Sejmem totalny protest przeciw totalnej opozycji parlamentarnej!

Aż żal było patrzeć i słuchać.

Te biedne czarne kobiety, czarne feministki, czarne celebrytki, czarne parasolki i równie czarne wieszaki, dla których legalne zabijanie dzieci, pardon, zlepków komórek, to szczyt marzeń, swobody, wolności, konstytucyjności, bez kozery, idźmy na całość, szczyt   prawa i sprawiedliwości – aż płakały, wredną opozycję parlamentarną przeklinając!

A wszystko to na tle plakatów ze zdjęciami tych paskudnych  parlamentarzystów –zdrajców z sejmowych ław opozycyjnych (ładne, duży format, drogie!) – ciekawe, czy Komisja Europejska stanie w obronie ich czci?

A ktoś twierdził, że Polacy to naród mało „innowacyjny” i nic nowego nie wymyśli!

Co może w tej sytuacji zrobić  Prawo i Sprawiedliwość?

Najlepiej nic.

Po prostu robić swoje i totalną opozycję maści wszelkiej olać totalnie.

Uważać musi tylko na jedno – by nie dać się zmanipulować tym wszystkim „przyjaciołom”, zewnętrznym i wewnętrznym (tym szczególnie!), pełnym dobrych rad (piekło tym wybrukowano!)  i nie dać się podzielić, bo to dopiero będzie gwóźdź do trumny „dobrej zmiany”!

I to właśnie mówię jak najbardziej poważnie.

O „prawicowych”  dziennikarzach szkoda pisać, słowo  o  „prawicowych” blogerach zatem. Nawet na portalu Nasze Blogi.pl uaktywniła się spora grupa fachowców, którzy wszystko wiedzą, a określanie Prezydenta i Prezesa nawet mianem zdrajcy przychodzi im nadzwyczaj łatwo.

Ciekawe, czy piszą tak, bo tak myślą, czy piszą tak, bo tak muszą?

Do zobaczenia.

 PS.

O „pracującej” dzisiaj  WOŚP już ani słowa – było w poprzednim B.

 

///   Blog.Onet.pl   ///   Obiektywnie.com.pl   ///

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MAJ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło