treść
author
Jan Zuchowski - dr n med.
45 postów | 3 komentarzy | 24463 odsłon
64 miliardy USD odszkodowania – za co - ?
Historia
Dodany: 2014-02-04 17:48

Prawie ciągle, co tydzień czytam w różnych gazetach, że właśnie tyle jesteśmy winni Żydom za pozostawione przez nich mienie w Polsce - tuż przed wybuchem II Wojny Światowej w 1939r.

Prawie ciągle, co tydzień czytam w różnych gazetach, że właśnie tyle jesteśmy winni Żydom za pozostawione przez nich mienie w Polsce - tuż przed wybuchem II Wojny Światowej w 1939r.

 
 Foto-1: Ludzie wyszli z Kościoła w niedzielę, w środku najwyższy z kapeluszem na głowie to ks. Leon Janczewski .

To zrozumiałe, że jeżeli ludzie mają płacić, to chcą wiedzieć :
 
Za co konkretnie mamy płacić-?
 
Odpowiedź na to pytanie powinni dać Ci co coś zostawili, wraz z prawem własności, by ktoś inny nie mógł zrobić szwindli i dostać za to coś - drugi raz odszkodowanie.
 
Kto zmusił Żydów do pozostawienia mienia -? 
1-  Każdy kto uczył się minimum historii wie bardzo dobrze, że na Polskę (Polaków i Żydów razem w niej mieszkających) napadli Niemcy (wojsko wszelkich rodzajów broni) 1.09.1939r i to :
1a- Niemcy mordowali Żydów,
1b- Niemcy konfiskowali żydowskie majątki (pieniądze, złoto, obrazy… itp.),
1c- Niemcy często palili ich domy, sklepy, warsztaty itp.
 
 
Foto-2: ten sam dom co na foto-1 (w głębi), ale po spaleniu w 1939r - właścicielem był Żyd.
 
1d- Niemcy wypędzając Żydów (oni ratowali swoje życie) zmuszeni byli zostawić swe mienie bez opieki, na pastwę losu, bez uzgodnienia nawet z najbliższymi sąsiadami jakichkolwiek warunków opieki: pilnowania, dozoru, zabezpieczenia przed włamaniem czy pożarem, oraz upoważnienia do tymczasowego używania np. domu - wobec administracji okupacyjnej (do czasu powrotu prawowitych właścicieli) oraz określenia, kto będzie płacił za konieczne remonty i podatek lub czynsz od domu/budynku i zasady jego zwrotu, po zakończeniu wojny… - ?
 
2- Każdy kto uczył się min. historii wie bardzo dobrze, że na Polskę - 17.09.1939r napadli Rosjanie to: 2a- Rosjanie mordowali Polaków, np. Katyń i wiele innych miejsc kaźni..,
2b- Rosjanie rabowali polskie domy, pałace, kościoły a nawet cerkwie!
2c- Rosjanie palili polskie domy.. .
2d- Rosjanie wywozili Polaków na Sybir, ale Żydów to już w „ciepłe” kraje np. Kazachstan itp. 
 
To NIE Polacy zmusili Żydów do - pozostawienia mienia!
 
Co za mienie zostawili Żydzi w całej Polsce -?
Tego nikt dokładnie nie wie, ale kilka szczegółów np. z Narola znam z opowiadań Ojca i Sąsiadów.. .
Bank.
 
Opowiadał mi o nim śp. Stanisław Zuchowski – ojciec.
Obok domu mego Dziadka, był „bank Federbuscha” o powierzchni 4x4 metry, za ladą stał bankier, a w niej w szufladzie bez zamka trzymał pieniądze, pożyczał na wexel, na 10% płatne z góry (lichwa-?). Chcący pożyczyć np.100zł podawał swe: imię, nazwisko, adres i składał podpis, wtedy bankier wyjmował pieniądze w banknotach po 10zł i liczył: 10, 20, 30… dochodząc do 90zł, które wręczał pożyczającemu – a 10zł chował do kieszeni, mówiąc to właśnie mój procent. Koniec transakcji. Za ścianą banku był pokój mieszkalny (sypialnia) też 4x4 metry, za nią kuchnia i sień też 4x4 metry, razem 12x4m. Bankier szufladę na noc chował do szafy i to było wszystko. Pytanie jest – jak sprawiedliwie taki „bank” wycenić-?    
 
Foto-3: bank to 1-y spalony dom z lewej strony, następny był mego Dziadka, a na zgliszczach domu sąsiada – pozuje 5 Niemców.
 
Wytwórnia oranżady.
Opowiadał mi o niej śp. pan Bronisław Wolańczyk.

Mieściła się na Krupcu (część Narola za Tanwią) obok Krynicy czyli źródła małej rzeczki, która płynie i dzisiaj… a po 100metrach obok cmentarza. Żyd miał tam dom: pokój, kuchnia i sień w której trzymał balijkę zrobioną z 4m2 ocynkowanej blachy. Balijka była 2-funkcyjna. Wieczór przed szbasem służyła
dla całej rodziny do kąpieli. Rano w środę czyli w dzień targowy była myta, wkładana na wózek ręczny napełniana świeżą źródlaną wodą i ciągniona na targ. Na placu targowym - do szklanki odmierzano mały kieliszeczek syropu z pomarańczy i dolewano kubkiem źródlanej wody z balii do pełnej szklanki - i wtedy była to oranżada. Jeżeli spragniony wybrał syrop z cytryny to po dolaniu wody źródlanej z balii - była to lemoniada. Pod koniec targu balia wracała do sionki na swoje miejsce. Doszły mnie słuchy, że w Nowym Yorku jest Żydowska Gmina Narolska, w której wnuk wytwórcy oranżady, rości sobie prawo do zwrotu majątku (poniesionej straty), bowiem jego dziadek miał „wytwórnię oranżady” w Narolu.


Pytanie jest - jak sprawiedliwie taką „wytwórnię” wycenić, tym bardziej, że do tej samej balii włożono cały dobytek i pojechano z nią na wschód do Rawy Ruskiej… do kraju Sprawiedliwości Społecznej!   
 
Sklepiki.

Opowiadał o nich śp. pan Jan Dobrudzki.
Sklepików było ich ok. 120 w 3,5 tys. miasteczku. Około 90 żydowskich, ok. 20 polskich i ok. 10 ukraińskich, gdy Polaków było 2000, Żydów ok. 1000 i Ukraińców ok. 500 osób.
Ludzie żyli w zgodzie, nie było żadnych pogromów, czasami awantura o dziewczynę lub jakieś wygłupy z wpuszczeniem wrony z czerwoną wstążką u nogi do – Synagogi, nawet wszyscy chodzili do tej samej łaźni, jednego dnia kobiety a drugiego mężczyźni… Gdy 7 września wkroczyli Niemcy, Żydzi pozamykali się w swych domach i nikt nie wychodził, nikt do nich nie strzelał i tak trwało kilka dni…
Po 17 września weszli Rosjanie - wtedy Żydzi wyszli radośnie witając serdecznie nowych najeźdźców! Mało tego zakładali opaski z czerwoną gwiazdą na lewe ramię, powyciągali karabiny schowane pod podłogą i zaciągali warty wieczorem… Cyt. JD.”Podchodzimy do nich i pytamy co wy tu robicie-? My jesteśmy teraz tutaj WŁADZA. Ale jest was tylko dwu. Nic nie szkodzi - jeden będzie rządzić, drugi będzie sądzić. Daliśmy im w czapę, karabiny połamali o drzewa i na tym był koniec w tym dniu. Po 3 dniach w ramach Paktu Ribbentrop-Mołotow, przesunięto granicę o 5 km i wszyscy Żydzi spakowali swe towary na wozy i wyjechali do Rawy Ruskiej z radością, bo dostali zapewnienie, że tam otworzą swe nowe sklepiki. Ale w Rawie poproszono ich by zsiedli z furmanek i udali się na stację kolejową. Tam kazano im wejść do wagonów i pociąg odjechał, a towary zabrało NKWD”. Pytanie jest - czy my Polacy mamy płacić za te dobrowolnie porzucone małe sklepiki i zrabowanie żydowskiego mienia poza granicami Polski, przez NKWD-?
 

Foto-4: Niemcy jak tylko weszli, spalili tak polskie jak i żydowskie czy ukraińskie domy, a po dobrze wykonanym zadaniu co widać, sami sobie zrobili zdjęcie i własnoręcznie podpisali: „Narol, zniszczony i spalony! Tutaj została kolumna sanitarna napadnięta”
 
Moje pytania :
 
1.pytanie - czy za spalenie żydowskich domów przez Niemców też my Polacy mamy płacić-?
2.pytanie - jeżeli mamy zapłacić Żydom to powinniśmy też i Ukraińcom, czy jak-?
3.pytanie - kto zapłaci nam Polakom za spalone polskie domy, sklepy – krótko mienie-?
Pytań mam więcej, ale poczekam.. .

 
Polskie i Żydowskie domy np. w Narolu (jeszcze do dzisiaj nie jest w 100% odbudowany!) spalili :
1648 - Kozacy Chmielnickiego razem z Tatarami, po 3 dniach oblężenia Florianowa, zdobyli je podstępem, wymordowali 10tys. ludzi w tym wielu Żydów, spalili i na znak hańby oborali 3 razy, miasteczko z trudem odbudowało się:  „na roli” – stąd nazwa!
1655 – Szwedzi;   1914 – Austriacy;   1939 – Niemcy.. .
 
Nigdy natomiast nie słyszałem by Polacy palili żydowskie mienie i je rabowali!
 
Sąsiednie miasta, jak np. Cieszanów, Oleszyce czy Lubaczów – spalili np. Ukraińcy w 1945r czyli już po II Woj. Św. i to nie tylko domy, ale i cerkwie też! Np. Sieniawa też była spalona i Rynek dopiero w 2013r został odbudowany. Pytanie jest, a jak było np. w Tomaszowie Lub., Hrubieszowie, Żółkwi, Jaworowie czy Drohobyczu-? Z tego co wiem, tam jeszcze dodatkowo palili „ruskie”. Mam nadzieję, że Czytelnicy z tych w/w miast, napiszą dokładnie – kto i kiedy je spalił i oraz obrabował mienie-?
 
Pozdrawiam – Jan Zuchowski

Tagi: Żydzi
Średnia ocena 5.00 (2 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
bardzo dobra "cięta riposta" na żydowskie roszczenia.
grzech 2014-02-05 08:19:58
0 0
Może najpierw Niemcy zapłacą Polakom za zmasakrowaną Polskę.
markowa 2014-02-04 18:12:19
0 0

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - CZERWIEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło