treść
author
220 postów | 7 komentarzy | 45822 odsłon
2 lata do wyborów
Polska
Dodany: 2017-09-03 01:49

polityka PiS nie jest dla nich obojętna

Teoretycznie można by przeanalizować sens ostatnich wynurzeń Piotra Fronczewskiego i innych takich:

Otóż polityka PiS nie jest dla nich obojętna. Z jednej strony pińcset plus wymusiło podwyżki płac, co może się przełożyć na zmniejszenie budżetów reklamowych i spadek dochodów tzw. środowiska. Nie będzie tak intratnych kontraktów i nie będzie kasiorki. Mogą się tego obawiać?

Dalej: uszczelnienie VATu sprawia, że ciężkie miliardy, które się gdzieś rozpływały, przestały się rozpływać. A jakaś część tego wypływała jako sponsoring itp. Widać zatem wyraźnie, że polityka PiS negatywnie odbija się wśród aktorów, którzy po części partycypowali w kompradorskim wyzysku. Stąd rezonują. Dopóki nie wyznają jednak swych prawdziwych motywacji dopóty nie uzyskają odpowiedniego oddźwięku społecznego.

Jesteśmy obecnie w momencie, w którym nie ma się co przejmować poczynaniami KOD, Schetyny, Nowoczesnej, UE, Ryśka, PO, Timmermansa, Stefana itp. Ubywatelami nie ma się co przejmować. Jesteśmy bowiem na etapie, w którym Kaczor rozdaje karty i jeśli się sam nie obali to nikt go nie obali.
Tymczasem sondażowe wyniki PiS przekraczają powoli 40%. Jesteśmy bowiem w szczycie martwego sezony miedzy wyborami. Czymś innym jest oddanie głosu a czymś innym wzięcie udziału w ankiecie. Obecnie wybory są odległe, i te co były i te co będą więc łatwiej jest zaszarżować przy sondażu, bo świadomość jego realności jest najmniejsza. Takie akcje jak wjazd w nalewkę gospodyń wiejskich itp. pozwalają mniemać, że przy okazji wyborów nagle nastroje społeczne mogą nieoczekiwanie się zmienić. A te premia Kurskiego była czy jej nie było?

Zauważcie, że ostatnio obóz  kaczofobiczny miał (24.09 PO+7.60 .N+7.55 SLDTRUPZielony+5.13 PSL+3.62 Razem) 47,99% czyli praktycznie większość. PiS tylko 37,58, do tego ewentualnie KUKIZ 8,81 i do tego jeszcze KORWIN 4.76. Czyli dopiero koalicja z Kukizem i Korwinem daje PiS większość wyborców głosujących. Więc podobny wynik następnych wyborów wcale nie musi oznaczać większości dla PiS. Np. SLD pójdzie jako partia czy powstanie jakaś szersza koalicja lewackiego drobiazgu i co?

Wniosek: pora przestać się przejmować Tuskami, Timmermansami, Ryśkami, Stefanami, Schetynami tylko trzeba się skupić na śledzeniu działalności kaczystów.

Średnia ocena 0.00 (0 głosy)
Poleć do artykułu miesiąca
PRZECZYTAJ TAKŻE
KOMENTARZE
Dołącz film z YouTbue do komentarza:
- nikt jeszcze nie komentował artykułu -

Strony Patriotyczne<
Ewa Stankiewicz - wspierajmy wolne media. Chodźcie z nami!
Witamy-w-Polsce.pl - polityka, filmy, zdjęcia
Archiwum postów
2018 - MARZEC
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Aby wykonać tą akcję musisz się zalogować
Email:
Hasło:
Załóż nowe konto Przypomnij hasło